Protu nesuvokiama, ką galvoja šių mergaičių mamos

Už atsiųsta nuomonę šia tema dėkojame mūsų skaitytojai, panorusiai likti anonime. Jei nori pasidalinti savo nuomone tau rūpimais klausimais ar papasakoti savo istoriją, rašyk mums el. paštu portalas@cosmopolitan.lt

Ar jums kartais neatrodo, kad visas mūsų gyvenimas panašus į nesibaigiančias rungtynes - varžomės dėl grožio, pasiekimų, pinigų ar įtakos... Su konkurencija viskas tvarkoje, bet matyti, kaip į visą tą sūkurį įtraukiami vaikai, tiesiog kraupu.

Kartą teko matyti laidą Toddlers & Tiaras. Kažkas baisaus ir sunkiai suvokiamo protu. Kokia konkurencija, kokia arši kova, lipimas viena kitai per galvas, atrodytų, dėl laimėjimo ir gerklę perkąsti galima. Ir tai vyksta ne tarp tų mažų mergaičių, dalyvaujančių konkursuose, o tarp jų mamų. O kol mamos ardosi vardan garbės, vienos mažosios misės verkia pasikūkčiodamos, nes nenori eiti ant scenos, kitos išpaikintos dėmesio kelia skandalus, trečios sėdi kaip lėlės ir laukia naujų nurodymų.

Vida Press

Vida Press

Suprantu, laikai keičiasi, bet ribos juk turi būti. Prieš kokį dešimtmetį vaikų grožio konkursuose vaikus ir matydavome. Kas lipa ant scenos dabar - vieni dievai težino. Kai kurių konkursų dalyvių suknelės, veido mimikos ir savęs pateikimas sukelia tikrai dviprasmiškas mintis, o prie visko pridėjus makiažą, kuriuo „pasipuošti“ išdrįstų toli gražu ne kiekviena moteris... Mamos savo 5-7 metų dukroms balina dantis ar deda specialias dantų juosteles, teplioja dirbtiniu įdegiu ir net verčia eiti į soliariumą. Ant scenos užlipusios mažylės vaikiškumo nelieka nė lašo, o tai juk vaikų konkursas...

Vida Press

Vida Press

Neegzistuoja jokios ribos. Štai JAV neseniai nuskambėjo istorija apie mamą, kuri savo septynmetei dukrai suleido botokso. Moteris dirba kosmetologe ir mano, kad tame nėra nieko bloga. Vienintelis klausimas: kam? Vaikai ir be jokių botoksų turi tobulą odą, o mimikuoti ir tokiu būdu rodyti savo emocijas jų amžiuje - visiškai normalu.

Vida Press

Vida Press

Aktyvistai visame pasaulyje jau seniai kalba apie tokių grožio konkursų uždraudimą. Pavyzdžiui, Prancūzijoje tai jau įsigaliojusi tvarka. Yra kitų būtų, kaip galima išreikšti savo talentus ir pasigalynėti, kas geresnis. Ir apskritai, kaip galima leisti savo vaikui dalyvauti grožio konkurse? O jeigu tu nelaimėsi - esi nepakankamai graži, prastesnė, nei kitos? Kaip mažai mergaitei tą suprasti? Psichologai kone vieningai tikina, kad įvairūs Amerikoje itin populiarūs vaikų grožio konkursai - ne kas kita, kaip aklos tėvų ambicijos ir bandymas realybe paversti savo pačių neįgyvendintas svajones. Tik ar tikrai vardan to reikia aukoti savo vaiką?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis