Žinomos dizainerės pristatė neįprastą puošybos aksesuarą - tautiškų motyvų kokardas

Žinomos šalies dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė banko „Swedbank“ centrinėje būstinėje pristatė specialiai 90-metį šiemet švenčiančiai Lietuvos dainų šventei sukurtas tautiškų motyvų kokardas.

Šis aksesuaras – tai iš vienspalvio ar daugiaspalvio kaspino susegtas ženklas, dažniausiai dėvimas kepurėje ar švarko bei kito drabužio atlape. Nors dažnai kokardos buvo dėvimos kariškių ir siejamos su kariuomene, LT IDENTITY vardu žinomos dizainerės įsitikinusios, kad tai yra puikus puošybai skirtas elementas.

„Kokardos labiausiai išpopuliarėjo dar Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu, tačiau Lietuvoje jos taip pat buvo žinomos, ir per XIX a. sukilimus buvo siejamos su tautiškumu. Tad mūsų sukurtose kokardose taip pat vyrauja tautiškos, sodrios ir ryškios spalvos – daugiausiai žalia, mėlyna, raudona bei geltona. Modeliuodamos šias kokardas siekėme sukurti šventinį aksesuarą, kurį daugelis galėtų pasigaminti greitai ir nesudėtingai, tačiau svarbiausia – kūrybiškai!“, – pabrėžė dizainerė J. Rimkutė. 

Iniciatyva sukurti šventinį aksesuarą, kuris simbolizuotų pagarbą praeičiai, tačiau kartu būtų modernus ir šiuolaikiškas, žinomoms dizainerėms kilo bendradarbiaujant su jubiliejų švenčiančios Dainų šventės mecenatu banku „Swedbank“. LT IDENTITY komanda pabrėžė banko savanorių iniciatyvos svarbą, kurie užsibrėžė tikslą – pagaminti ne mažiau 5 000 rankų darbo šventinių kokardų. Visos jos bus dalijamos Dainų šventės metu ir taps šiuolaikiška patriotiškumo išraiška.

„Mes didžiuojamės mūsų darbuotojais savanoriais, kurie nuoširdžiai ir su įkvėpimu ėmėsi šios iniciatyvos. Kolegos taip pat džiaugiasi, kad kiekvienas asmeniškai ir savo rankomis galėjo prisidėti prie banko bei Dainų šventės partnerystės, - teigė „Swedbank“ Rinkodaros departamento direktorė Asta Margevičienė.

Dainų šventės direktorius Saulius Liausa džiaugėsi šia iniciatyva. „Smagu matyti, kaip Dainų šventės pakilią nuotaiką perima ne tik jai besiruošiantys kolektyvai, bet ir savanorių komandos, mūsų partneriai bei mecenatai. Tikiu, kad šie geri darbai ir sukurta tautinių motyvų kokarda bus ryškus ir pastebimas artėjančio renginio akcentas“, – sakė S. Liausa. 

Lietuvos dainų šventė – tai svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas šalies kartas, tautas ir visus žmones, garsinantis Lietuvos vardą pasaulyje, kviečiantis būti drauge su tūkstančiais savo Tėvyne besididžiuojančių žmonių, kasdien tariančių: „Čia – mano namai“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis