Ne tik vyrai sugeba vairuoti automobilius: į trasą lekia merginų komanda

Šįmet 1000 km lenktynėse Palangoje startuoja viena išskirtinė komanda. Išvysime tik iš merginų sudarytą komandą, tai automobilių sporte žinomi veidai – lenktynininkės Ernesta Globytė, Indrė Senkutė bei Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė.

Visos trys merginos susibūrė į komandą „Sostena-Renault Sport“, jos jau kelerius metus dalyvauja įvairaus lygio automobilių lenktynėse. „Tikrai nebūsime paskutinės ir gale nesivilksime. Esame pajėgios kovoti dėl prizinės vietos savo klasėje“, – sakė lenktynininkės.

Daugiausiai žiedinių lenktynių patirties turi Ernesta Globytė, kuriai ir 1000 km lenktynės bus jau nebe pirmos. Ernesta yra ragavusi ir tarptautinių lenktynių duonos – lietuvaitė su „Radical“ prototipu lenktyniavo Europos čempionate, kur užėmė puikią septintą vietą.

Lenktynininkė Ernesta Globytė (R. Petrauskienės makiažas, D. Narbuto nuotr.)

Indrė Senkutė kelerius pastaruosius metus taip pat dalyvauja įvairiose žiedinėse lenktynėse. Iki šiol ji važiavo su priekiniais ratais varomu „Volkswagen Golf GTI“, o lenktynėse sės už „Renault Clio RS Cup“ vairo. Šį žvėriuką, turintį 1.6 litro turbininį benzininį variklį su tiesioginiu įpurškimu, kuris išvysto 220 arklio galių ir 270 NM sukimo momentą, komandai suteikė koncernas „Renault Sport“.

Lenktyninis merginų automobilis „Renault Clio RS Cup“ (organizatorių archyvo nuotr.)

„Neabejojame, kad merginos pasieks puikių rezultatų. Jų atsidavimo ir ryžto kuo geriau pasirengti lenktynėms galėtų pavydėti dauguma vyrų komandų. Tiek, kiek treniruojasi šios merginos, manau nesitreniruoja nei viena komanda, kuri lenktyniaus Palangoje“, – spaudos konferencijos metu sakė bendrovės „Sostena“ atstovai.

Lenktyninis merginų automobilis „Renault Clio RS Cup“ (organizatorių archyvo nuotr.)

„Manęs visai negąsdina naujas mūsų komandos lenktyninis automobilis. Manau nesunkiai susitvarkysiu su jo valdymu. Be to, pravers motociklo valdymo įgūdžiai,“ – tikino I. Senkutė. Indrė jau daug metų važinėja bekelei skirtu motociklu, ji kasmet vos pagerėjus orams nevengia sėsti ant motociklo.

Turbūt mažiausiai patirties kaip vairuotoja turi Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė, tačiau ši mergina iškovojo daugiausiai titulų kaip profesionali lenktynininkė. Tiesa, ji ne pati vairuoja, o sėdi šturmano kėdėje ralio lenktynėse. Agnė kelerius metus iš eilės tapo Lietuvos ralio čempionato prizininke.

Lenktynininkė Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė

„Nemanau, kad bus labai sunku, intensyviai ruošiuosi būsimoms lenktynėms. Svarbiausia gera fizinė forma ir ištvermė, nes visą valandą išsėdėti automobilyje, kai už lango kepina didžiulis karštis, nėra lengva,“ – sakė Agnė. Ši mergina ir pati yra dalyvavusi nemažai varžybų. Tiesa, iki šiol tai buvo slalomas ir kitos mėgėjiškos varžybos, o štai šiemet teks išbandyti save ir prie rimtos žiedinės technikos vairo.

Šįmet Panevėžio, Šiaulių ir Radviliškio apylinkėse vykusiame tarptautiniame žurnalistų ralyje šturmano kėdėse sėdėjo ir visos trys „Sostena-Renault Sport“ komandos lenktynininkės. Ernesta Globytė padėjo Laurai Fetingienei. Merginos varžėsi nauju stilingu „Opel Adam“ silpniausioje iki 1600 kub. cm. klasėje. Indrė Senkutė šturmanavo žurnalistei Ilonai Staškutei-Steponėnei, jos lenktyniavo „Honda Civic CRX“ automobiliu klasėje iki 1600 kub. cm. Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė sėdėjo šalia Ramūno Fetingio. Šis tandemas lenktyniavo galingiausioje virš 2500 kub. cm. klasėje „Kia cee’d GT“ automobiliu.

Geriausiai komandoje pasirodė Agnė. Profesionaliai ralio šturmanei tai toli gražu nebuvo nauja patirtis, todėl šis ekipažas tikėjosi užimti aukštą poziciją. „Kia cee‘d GT“ turėjo lenktyniauti klasėje iki 2500 kub. cm., bet ji nesusidarė, todėl ekipažas buvo perkeltas į galingiausią klasę.

„Mums teko lenktyniauti su galingiausiais ralyje dalyvavusiais automobiliais. Kai kurie jų buvo kone dvigubai galingesni už mūsų 204 AG automobilį. Bet mes puikiai pradėjome lenktynes ir po trijų greičio ruožų pirmavome. Gaila, kad prakirtome ratą ir praradome daug laiko. Būtume galėję kovoti dėl aukščiausių vietų“ – po finišo sakė A. Lauciuvienė. Ramūno ir Agnės tandemas bendroje įskaitoje liko devintas, o savo klasėje iškovojo trečią vietą.

Visos trys merginos šiuo metu intensyviai lieja prakaitą ne tik treniruoklių salėse, bet ir treniruočių trasoje. „Taip lengvai nepasiduosim ir įrodysim, kad ne tik vyrai sugeba vairuoti automobilius.“ – juokavo kovingai nusiteikusios lenktynininkės.

Lenktynininkės Ernesta Globytė, Indrė Senkutė ir Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis