Testas: kokia šalis labiausiai tinka tavo atostogoms

Vasara baigėsi, bet atostogos – ne! Atlik šį greitą testą ir išsiaiškink, kurią kryptį rinktis savo atostogoms. Kaskart rinkis vieną iš keturių atsakymų variantų ir baigusi testą suskaičiuok, kurių (a, b, c ar d) pažymėjai daugiausia.

1. Vasaros atostogas dažniausia leidi:
a) savo arba panašioje klimato juostoje;
b) šiltuose kraštuose;
c) kaskart vis kitaip;
d) kur tik papuola – svarbu, kad būtų neįprasta.

2. Iš visų atostogų nepatogumų lengviausiai ištveri:
a) trumpą šviesųjį metą;
b) karštį, kai net į gatvę išeiti neįmanoma;
c) dideles kainas;
d) kalbos barjerą.

3. Atostogos – ne atostogos, jei nėra:
a) įprastos akiai gamtos;
b) šiltos jūros;
c) civilizacijos malonumų;
d) galimybės įsilieti į naują kultūrą.

4. Aklimatizuojiesi:
a) labai sunkiai;
b) išvis nežinai, kas tai yra;
c) smarkūs temperatūros ir saulės aktyvumo pokyčiai – poros dienų problema;
d) galimas koks lengvas negalavimas.

5. Žiemą tau labiausiai trūksta:
a) tikros snieguotos žiemos pojūčio mieste;
b) saulės ir šilumos;
c) galimybės daug vaikščioti;
d) įdomių įspūdžių.

6. Tavo oda:
a) neblogai ištveria žiemą;
b) atspari saulės spinduliams;
c) jautri;
d) atspari vėjui.

7. Saulės akinius nešioji:
a) išvis jų neturi;
b) itin retai;
c) ir žiemą, ir vasarą;
d) tik tada, kai saulė kaitriai šviečia.

8. Sveikatos problemos, kurios tave kamuoja rečiau nei kitus:
a) peršalimas;
b) virusai;
c) apskritai esi linkusi sirguliuoti;
d) apsinuodijimai.

9. Nepamirštamos atostogos – tai:
a) galimybė atsipalaiduoti su draugais;
b) nauja aplinka;
c) kai viskas aplink civilizuota ir nuspėjama;
d) kas nors visiškai neįprasta.

10. Norėtum, kad viešbučio personalas pirmiausia būtų:
a) neįkyrus ir santūrus;
b) aktyvus ir emocingas;
c) švelnus ir geranoriškas;
d) egzotiškas.

11. Naujųjų šventė per atostogas turi būti:
a) su sniegu, eglute ir žaidimais;
b) nepanaši į tą, kuri būna namie;
c) įprasta, bet be nereikalingo triukšmo;
d) kam išvis ją švęsti?

Daugiausia a
Tavo kryptis: į Šiaurę

Naujieji tau asocijuojasi su balta žiema ir įprasta šventės atributika: puošni eglutė, sniego iki kelių... Taigi kreipk žvilgsnį į Šiaurės šalis – Suomiją, Švediją, Norvegiją, Estiją, kur žmonės tikrai moka išgyventi žiemą: ir linksminasi, ir grožiu švyti.
Jei keliauji su draugų kompanija, pravartu išsinuomoti kotedžą ar jo dalį, kur būtų galimybė lepintis SPA procedūromis, baseinais. Tik nepamiršk: Norvegijoje, Švedijoje viskas labai brangu – pradedant viešbučiais, baigiant maisto produktais. Užtat itin ekologiška. Be abejo, skandinaviškomis kainomis. Žiemą šiose šalyse labai gražu, tik yra vienas bet. Jei traukia pažintinis turas, daugelis gražiausių vietų šaltuoju sezonu tiesiog nepasiekiamos – keliai dėl pavojingų (ar išvis neįmanomų) eismo sąlygų paprasčiausia uždaryti. Ypač tai aktualu Norvegijoje.
Negali sau leisti smarkiai išlaidauti? Keliauk į Estiją. Ir klimatas patiks, ir pažiūrėti yra ką. Talino senamiestis nuostabus, ypač išpuoštas švenčių proga. Net ir Talinas atrodo per toli? Mes juk turime nuostabų pajūrį, Druskininkus ir ramų Birštoną.

Daugiausia b
Tavo kryptis: į Pietus

Šilti žieminiai drabužiai slegia, o siela reikalauja kaitrių saulės spindulių. Tave traukia karšto kraujo, audringo temperamento žmonės. Tau geriausias variantas – šalys, kur jūra šilta net sausį. Pavyzdžiui, Egiptas, Kanarai. Aišku, jei nebaugu iš žiemos nerti į vasarą, o paskui vėl grįžti į šaltį. Kita vertus, juk keletą dienų galėsi mėgautis šiluma, kaitintis, maudytis šiltoje jūroje.
Jei susiruošei į Egiptą, viešbutį rinkis atidžiai – geriau kiek brangesnį, bet aukštesnės kategorijos, priešingu atveju visą malonumą gali sugadinti nemalonumai (tarakonai – tik smulkmenėlė). Egipto SPA procedūros neįmantrios: baseinai, saunos, masažas, bet daug malonumo teikia tiesiog saulė ir jūra. Egipte, be abejo, būtina nusifotografuoti ant kupranugario piramidžių fone. Taip pat pamatyti įspūdingas Luksoro bei Karnako šventyklas ir Aleksandriją – senąją Egipto sostinę. Vietiniai ja labai didžiuojasi.
Kanarų salos – rojus, kur niekada nestinga saulės, geros nuotaikos ir šypsenų. Iš septynių pagrindinių salų labiausiai turistai mėgsta Tenerifę ir Gran Kanariją. Kai atsibos kaitintis atokaitoje, gali pasigrožėti išskirtine Tenerifės architektūra arba aplankyti Las Palme (Grand Kanarijos sostinėje) esantį Kolumbo namą. O jei nori paganyti akis į dailius vaikinus, keliauk į La Gomeros salą: kalbama, čia renkasi patys gražiausi banglentininkai. Kas sakė, kad žiemą negali būti pavasario?

Daugiausia c
Tavo krytis: į Vakarus

Oras už lango tau nelabai rūpi – kur kas svarbiau, kad būtų ką pamatyti, kur atsipalaiduoti, galėtum pavaikščioti po parduotuves ir muziejus. Tau tiks Vakarų Europos šalys – Italija, Prancūzija.
Prancūzijos Elzaso regiono gyventojai gerai išmano, kaip šventę švęsti. Jei būtų skelbiamas konkursas, kur daugiausia meškiukų susodinama balkonuose per šventes, maži Elzaso miestukai laimėtų be konkurencijos. Ir dar kokios mugės vyksta – iškart imi tikėti visais kalėdiniais stebuklais! O štai Italija – visada Italija: ir žiemą, ir vasarą. Pats didžiausias malonumas ir kūnui, ir sielai šioje šalyje – sėdėti ledainėje bei laižyti ledus. Pamiršk tas kalorijas! Beje, apsvarstyk ir Lenkijos variantą. Ir toli važiuoti nereikia, ir gražių vietų nestinga (jau vien Krokuva ko verta), ir puikios galimybės atsipalaiduoti. Naujieji ten nuostabūs – normaliomis kainomis!

Daugiausia d
Tavo kryptis: į Rytus

Didžiausias tavo troškimas – kad per atostogas pasikeistų viskas: architektūra, veidai, kalba, patiekalai. Trokšti egzotikos, nepaprastų įspūdžių. Taip pat svarbu susitikti su naujais žmonėmis, kitaip pažvelgti į pasaulį. Jau svajoji apie Turkiją, Tailandą – vietas, kur pirmiausia rūpinamasi dvasine žmogaus būsena ir jo gyvenimo energija?
Turkijoje (ši šalis draugiškiausia tavo kišenei) būtinai nueik į tikrą hamamą – ne turistams skirtą, bet tokį, kur lankosi patys turkai. Tailandas garsėja savo turgumis ir zoologijos sodais – būtinai užsuk bent į vieną. Ir, žinoma, išragauk, kiek tik gali, šių šalių kulinarinių šedevrų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis