Magija: ką turėtum žinoti apie užkalbėjimus ir užkeikimus

Geroji Pelenės krikštamotė tik suburbėjo kažką po nosimi – ir moliūgas virto karieta. Magiškais žodžiais žongliruoja ne tik pasakų fėjos – ir raganos, šamanai, kitokie burtininkai, net bobutės daugiabučiuose. O jei žodžių pritrūksta, tikslo siekiama žvilgsniu.

Jei tikėtume Lietuvos raganomis, į jas patarimų kreipiasi ne tik mylimus vyrus užkerėti ar atkerėti trokštančios moterys, bet ir solidūs politikai. Tik nepulk jų iškart nurašyti: nuo seniausių laikų žmonės tikėjo žodžio ir žvilgsnio galia. Būrimai, užkeikimai, ateities spėjimai visada domino ir mokslų krimtusius vyrus. Pavyzdžiui, Elžbietos I laikais gyvenęs puikus matematikas ir kartografas daktaras Johnas Dee buvo užkietėjęs alchemikas, burtininkas ir nekromantas (žmogus, spėjantis ateitį per bendravimą su vėlėmis).

Ne tik Lietuvoje – visoje Europoje žiniuoniais buvo pasitikima labiau nei gydytojais. Štai graikai nuo seno užkalbėjimais gydo įvairias ligas ir užkeikimais bando paveikti kitų valią, iki šiol ir mūsų krašte susirgę rožine ar kita liga daugelis traukia pas bobutes, gebančias įveikti ligą burtažodžiais. Beje, netgi moksliniai tyrimai patvirtina: į eterį išleista koncentruota mintis tiesiogiai (t. y. aplenkusi sąmonę) veikia kito žmogaus pasąmonę, tad jis gali nė nenutuokti, kad jam norima pakenkti. Įrodyta, jog energiją pulsuoja ir žvilgsnis. Žodžiu, įvairiausi nužiūrėjimai, užkalbėjimai, užkeikimai ir prakeiksmai veikia panašiai, skiriasi tik jų skleidžiamų bangų stiprumas. Nemanyk, kad nei iš šio, nei iš to atsirado posakiai “Žodis užmuša, žodis ir prikelia”, “Meilė iš pirmo žvilgsnio”, “Žudantis žvilgsnis”!..

Antra vertus, nereikia ir gąsčioti, kad kiekviena pikčiau dėbtelėjusi ar ką nors suburbėjusi kaimynė puoselėja mūsų atžvilgiu nedorų kėslų. Vis dėlto aptarkime keletą būdų kerams neutralizuoti – dėl visa pikta.

Ką gali žodis: užkalbėjimai ir užkeikimai
Daugelį amžių užkeikimai ir antgamtinės jėgos buvo laikomi savaime suprantamais dalykais. Nuo Didžiosios Britanijos iki Indijos. Nuo Kinijos iki JAV. Nuo Australijos iki Sibiro. Net matematikos genijus Dekartas tikėjo: blogus sapnus jam siunčia demonai.

Taip pat ne mažiau tvirtai tikėta, jog tam tikru laiku ir tam tikru būdu ištartas žodis gali pagydyti arba pražudyti. Mat žodžiai įkrauti mūsų minčių ir norų energija – reikia tik sumaniai jais manipuliuoti, ir stiprus poveikis garantuotas.

Užkalbėjimai ir užkeikimai – magiškos galios žodžių formulės. Pasak etnologo Gintaro Beresnevičiaus, teigiamas magiškas žodžių formules lietuviai dažniausia naudojo ekstremaliais atvejais – pavyzdžiui, kai kildavo pavojus gyvybei, sveikatai. Žmonėms jos teikė stiprybės. Tarkim, nelyja kokį mėnesį, gresia badas. Sukalbi tokį pusiau eilėraštuką į dangų žiūrėdamas –ir lietus prapliumpa... Tiesa, ne visais atvejais žmogus pats galėjo tarti magiškuosius žodžius – tekdavo kreiptis į žiniuonį, kurio magiškosios galios buvo stipresnės. Kaimo žiniuonis mokėjo ir maldelių, ir kerėjimų, ir užkalbėjimų, ir žoleles gerai pažinojo, galėjo sumaišyti gydomojo gėrimo. Žodžiu, buvo ir aiskauda, ir gerasis burtininkas. Tik specializavosi siauresnėje srityje – dažniausia mokėjo keletą užkalbėjimų, padedančių ligų (pavyzdžiui, karštinės), gyvatės įkirtimo atvejais. Tokių specialistų kaime galėjo būti keli ar keliolika – kone visa ambulatorija!

Tačiau ne visi magiją išmanantieji buvo geri. Kai kurių buvo vengiama kaip ugnies, nes jie, pasak G.Beresnevičiaus, buvo “iš prigimties ar iš tėvų paveldėję ypatingas, neišmokstamas savybes, saviti okultiniai charizmatikai. Tokie mato dvasias, kenkia vien žvilgsniu, formulės jiems nereikalingos.” Dviejų tipų žiniuoniai (ir magijos išmokę, ir nuo gimimo stebinę stebuklingomis galiomis) minimi daugelyje kultūrų.

Taigi reziumuokime: užkeikimai – tai širdies ir proto vaisius, kurį galima sustiprinti tam tikromis pagalbinėmis priemonėmis. Tačiau svarbiausia yra mintis – energija, sukuriama tam tikru dažniu. Magiškas veiksmas – tai lyg įjungti radiją. Juk tavo mėgstama radijo laida transliuojama tam tikru dažniu? Tai ir čia taip pat: jei nori pinigų, skleisk vienokio dažnio energiją, jei meilės – kitokio. Kad užkeikimas būtų sėkmingas, reikia atsižvelgti ir į Mėnulio fazę. Tarkim, per jaunatį tinkamiausia ko nors atsikratyti. Per priešpilnį – ko nors gauti. Delčia stiprina griaunamojo pobūdžio užkeikimus. O užvis stipriausiai užkeikimai veikia per pilnatį. Žinoma, svarbios ir pagalbinės priemonės, net jų spalva. Pavyzdžiui, sakant meilės užkeikimą reikia raudonos spalvos žvakių, o žalios tinka galvojant apie piniginius reikalus. Be žvakių, naudojamos plunksnos, aliejai, molis, vanduo, kristalai. Kiekviena ši natūrali priemonė atstoja tam tikrą elementą: žvakė – ugnį, plunksnos – orą, molis – žemę, kristalai – dvasias.

Jei sumanysi pati ko nors siekti užkeikimais, turėk omeny: teks išmokti norus mintyse vizualizuoti. Tarsi medituoti ir matyti, ko trokšti iš gyvenimo. Taip pat turi mokėti atsirinkti, kokių magiškų priemonių reikia ritualui. Sako, jei praktikuojamasi nuolat, galop pavyksta valdyti energiją ir dvasios ateina į pagalbą. O svarbiausia (kaip veikiausia ir pati suvoki) – nieko neišeis be tikėjimo. Tad jei jau šaukiesi meilės, turi ir pati mylėti visa širdimi. Ir nesitikėk greito rezultato: užkeikimus reikia kartoti, kad jie pagaliau išsipildytų. Be to, kartais tiesiog neįmanoma pakeisti to, kas lemta. Kad ir kiek energijos būtum įliejusi į užkeikimą.

Šalin blogą žodį!
Jokia paslaptis: žiauriausiais metodais užkeikimus ir kitokius burtus bandė įveikti Bažnyčia. Dar Senajame Testamente parašyta, kad burtininkėms reikia atimti gyvenimą, o per viduramžiais prasidėjusią raganų medžioklę gyvybių neteko gausybė žmonių: skirtingais šaltiniais, nuo 40 tūkstančių iki kelių milijonų, daugiausia – moterų, vyrai sudarė vos penktadalį myriop pasmerktųjų. Žmogus galėjo būti sudegintas ant laužo, užmėtytas akmenimis ar kitaip nukankintas vien dėl to, kad buvo raudonais plaukais ar gyveno vienišas. O jei dar kas prasitardavo, kad jis nužiūrėjo gyvulius, užkalbėjo vandenį, sukėlė ligų protrūkį, – sudie, gyvenimėli! Lietuvoje paskutinis raganų teismas užfiksuotas XVIII a., bet, pavyzdžiui, Afrikoje tokių egzekucijų pasitaiko iki šiol. Šiurpu: dažniausia patys tėvai apšaukia savo vaikus bandymais kerėti ir juos nužudo!

Laimė, užkeikimus galima panaikinti ir ne tokiais žiauriais būdais. Nuo seno tikima, kad užkeikimus ir nužiūrėjimus geriausiai naikina šventinta žvakė iš kuo šviesesnio vaško. Reikia ją uždegti ir apeiti kiekvieną kambarį prieš laikrodžio rodyklę. Tose vietose, kur žvakė ima spragsėti, vaškas – sproginėti, būtina pastovėti ilgiau, mat čia susikaupusi blogoji energija: reikia palaukti, kol ugnis ją sunaikins, žvakės liepsna aprims, vėl taps tiesi. Jei norima atburti žmogų, žvakę reikia sukti aplink užkalbėto žmogaus viršugalvį. Beje, tą pačią žvakę burtų naikinimo tikslais galima degti ne daugiau kaip šešis kartus.
Negatyvią energiją taip pat gerai sugeria druska ir cukrus, todėl pasikvietus į namus svečių rekomenduojama ant stalo pastatyti atvirą druskinę ar cukrinę, kurią visiems išsiskirsčius būtina išmesti.

Vis dėlto pats veiksmingiausias būdas atsikratyti primestos blogos valios – įveikti neigiamas emocijas, nes kai apninka nusivylimas, depresija, nuovargis, mes tampame ypač pažeidžiami, pasąmonė labiausiai sugeria neigiamą informaciją.

Keletas užkalbėjimų, kuriais tikėjo mūsų senoliai.

Meilei prišaukti. Paimk į ranką skaudžiai duriantį dagį, prilenk jį prie akmens, ant viršaus uždėk kitą akmenį ir sakyk: “Dagili, kai pradės mane mylėti (pasakyk vardą ir pavardę), aš tada tave paleisiu”.
Pasiklydus ar ką nors pametus. Sukis aplink save prieš laikrodžio rodyklę ir sakyk: “Suku suku velnio barzdą, jei nerasiu, dar geriau suksiu!”
Turtams įgyti. Imk į ranką monetą, žiūrėk į ją ir kartok: “Tegul nuo šios dienos į gyvenimą įsilieja spindinčio aukso upė. Tegul visi darbai sėkme baigiasi. Tegul sirpsta aukso vaisius.”
P.S. Dažnai užkalbėjimą palydi ir tam tikri magiški ritualai. Pavyzdžiui, tekstas dažniausia kartojamas keletą kartų – tris, devynis arba triskart devynis. Užkalbėjimams labai svarbu ritmas, todėl jie neretai būna eiliuoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis