Natūrali magija: Kalėdoms dovanojame eterinius aliejus

Kalėdų karštinė įsisuka, atnešdama ir neišvengiamą klausimą: ką dovanoti? Kad dovana teiktų ne tik trumpalaikį džiaugsmą, bet ir ilgalaikę naudą kūnui bei sielai, ekologinio ūkio „Mėta“ puoselėtojai kviečia atsigręžti į eterinių aliejų (būtinai natūralių!) naudą stipriai sveikatai ir gerai nuotaikai.

Universali dovana

Dažnai manoma, kad eteriniai aliejai skirti išskirtinai vonios procedūroms. Tikrai ne – egzistuoja ne vienas eterinių aliejų naudojimo būdas. Jei eterinis aliejus yra kokybiškas ir gaunamas ne sintetiniu būdu, o iš natūraliai užaugintų augalų lapų, vaisių, žiedų, medienos, šaknų, žievės bei medžio dervų, jis yra naudingas tiek fizinei, tiek psichologinei žmogaus sveikatai.

Eteriniai aliejai iš ekologinio ūkio „Mėta“ pasižymi stipria kokybės kontrole. Natūralūs, sertifikuoti aliejai gaminami Lietuvoje. O, siekiant pasiūlyti ir egzotinius kvapus, šie atsivežami tik iš pačių patikimiausių tiekėjų. Visi šio ūkio siūlomi eteriniai aliejai yra sertifikuoti atsakingose Europos institucijose.


Dėl eteriniuose aliejuose esančių biologiškai aktyvių medžiagų vertinti reikėtų ne tik malonų kvapą. Eteriniai aliejai taip pat pasižymi raminančiomis, imunitetą stiprinančiomis, antiseptinėmis, dezinfekuojančiomis savybėmis. Taip pat turi simbolinę reikšmę.

Eterinių aliejų panaudojimo diapazonas tikrai platus: tai kvapų difuzoriai, aromatinės lempos, kosmetikos priemonės (kremai, losjonai, šampūnai), į kuriuos galima įlašinti pasirinkto aliejaus, pirties procedūros. Pavyzdžiui, įlašinę į vandenį, kuriame mirkomos vantos, vos kelis „Mėtos“ eterinio aliejus lašus, atrasite dar nepatirtus kvapų malonumus bei sustiprinsite organizmą.

Ramybės palaima – pušis

„Mėtos“ pušų eterinis aliejus idealiai tinka organizmo priežiūrai. Aliejus ne tik gaminamas Lietuvoje, bet gamybos procesui naudojami tik mūsų šalyje užaugusių pušų spygliai ir šakelės. Pušų eterinis aliejus pasižymi antiseptiniu poveikiu, minkština odą, suteikia jai elastingumo. Jis turi ir simbolinę prasmę – pasižymi mintis apvalančiomis, konfliktus slopinančiomis savybėmis.

Ir maistas, ir vaistas – anyžius

Aukščiausios kokybės „Mėtos“ anyžių eterinis aliejus – vienas geriausių antidepresantų, o kartu itin efektyvi priemonė apsaugosianti nuo pilvo pūtimo, net mėgaujantis gausiais šventiniais patiekalais. Beje, keli lašai anyžiaus eterinio aliejaus įlašinti į cukraus ar vandens šaukštelį yra puiki priemonė peršalimui įveikti.

Tonizuojantys citrusai

Tradicinis citrusinių aliejų trio – greipfrutų eterinis aliejus, citrinų eterinis aliejus ir apelsinmedžio eterinis aliejus. Šie aliejai tonizuoja ir energizuoja, gerina nuotaiką, stabilizuoja nervų sistemą. Greipfrutų ir citrinų eterinius aliejus rekomenduojama naudoti odos ir nagų priežiūrai – aliejai pasižymi nagus stiprinančiu, odą šviesinančiu ir raukšles lyginančiu poveikiu.

Egzotika ne tik lėkštėje – rozmarinas ir gvazdikėliai

Rozmarinų eterinis aliejus suteikia žvalumo, stimuliuoja mintis ir kūną, padeda pabusti ir išlaikyti energiją, o, naudojamas su plaukų priežiūros priemonėmis, skatina plaukų augimą ir stabdo jų slinkimą. Jei norite brangiam žmogui padovanoti tikrų tikriausią Kalėdų „kvapą“, rinkitės gvazdikėlių eterinį aliejų. Gvazdikėlių eterinis aliejus slopina nervingumą, yra efektyvi dermatologinė priemonė: tinka inkštiruotos odos, nudegimų gydymui.

Jo didenybė antiseptikas – arbatmedis

Pagrindinė arbatmedžio eterinio aliejaus funkcija – mikroorganizmų dauginimosi ant odos kontrolė. Dėl šios priežasties jis yra nepakeičiama antiseptinė, dezinfekcinė priemonė. Arbatmedis puikiai tinka bėrimų, spuogų gydymui, padeda įveikti stresą ir plaukų slinkimą.

Renkantis eterinį aliejų svarbiausia sutelkti didžiausią dėmesį ne vien į kvapą. Stipraus kvapo sintetiniu būdu išgauti eteriniai aliejai labiau kenkia nei padeda. Platų asortimentą kokybiškų, dvasinę ir fizinę sveikatą stiprinančių, natūralių, sertifikuotų „Mėtos“ eterinių aliejų galite rasti www.ekologiskiproduktai.lt ir didžiuosiuose prekybos centruose.

Gyventi galima kitaip. Ramiau, nuoširdžiau, paprasčiau. Kuriant savitarpio supratimą. Vartojant ne tik tai, kas sveikai pavadinta, bet tai, kas yra tikra ir natūralu. Tokius linkėjimus artėjančių švenčių proga į Jūsų namus siunčia „Mėta“.

Užsakymo nr.: PT_76647337

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis