Širdį draskanti Titaniko scena: kaip iš tiesų mirė šie du senukai

Ši scena veria širdį: pagyvenę vyras ir moteris glaudžiasi vienas prie kito lovoje, tyliai stebėdami, kaip ledinis vanduo veržiasi į jų kabiną ir kyla vis aukštyn. Jis spaudžia jos ranką ir švelniai bučiuoja į skruostą. Jie laukia savo lemties.

Nors „Titaniko“ režisierius Jamesas Cameronas, gruodžio 19 dieną švenčiantis 20-ąsias šio „Oskarus“ susišlavusio filmo metines, šią akimirką pavaizdavo itin meniškai, šioje scenoje vaizduojama pora buvo realybėje egzistavę žmonės - tuomet 67 metų Isidoras Strausas ir jo ketveriais metais jaunesnė žmona Ida Straus. Porai priklausė įmonė „Macy's“ ir jie buvo vieni turtingiausių keleivių visame „Titanike“. Jie mirė taip, kaip ir gyveno – mylėdami vienas kitą.


O štai kas jiems iš tikrųjų nutiko tą lemtingą naktį...

Prieš pat 1912 metų balandžio 14-osios vidurnaktį „neskęstantis“ „Titanikas“ kliudė ledkalnį ir per atsiradusias skyles į jo korpusą ėmė bėgti vanduo. Kai tapo aišku, kad laivas skęsta, Isidoras ir Ida darė tai, kas jiems buvo liepta – užsidėjo gelbėjimosi liemenes ir išbėgo į denį, kur laivo įgula leido į vandenį gelbėjimosi valtis ir patarinėjo moterims, vaikams bei pirmosios klasės keleiviams lipti į jas pirmiausia.

Pasak Idos tarnaitės ir Isidoro darbo kolegos prisiminimų (abu jie – išgyvenę šios tragedijos liudininkai, tuo metu ne kartą pasakoję šią istoriją laikraščiams), ilgą mėtų spalvos paltą vilkėjusiai Idai buvo liepta šokti į valtį. Ji taip ir padarė. Kai buvo pašauktas Isidoras sekti paskui ją, jis papurtė galvą.

„Isidoras pasakė: „Ne, aš nelipsiu į gelbėjimo valtį tol, kol nematysiu, kad galimybę išsigelbėti turėjo kiekviena moteris ir kiekvienas vaikas, – CountryLiving.com pasakojo poros provaikaitis, Strausų šeimos istorikas, profesorius Paulas Kurzmanas. – Pareigūnas pasakė: „Žiūrėkit, pone Strausai, mes žinome, kas jūs esate, todėl, žinoma, jūs gausite vietą gelbėjimo valtyje“. Nepaisant to, jis liko denyje.“

Ida išlipo iš valties ir atsisuko į savo mylimą vyrą: „Mes 40 metų kartu gyvenome nuostabų gyvenimą, turime šešis puikius vaikus, jeigu tu nelipsi į gelbėjimo valtį, nelipsiu ir aš“ - pasakė Ida.

Ji atsargiai nusirengė savo mėtų spalvos paltą ir ištiesė jį savo tarnaitei Ellen Bird. „Man daugiau nieko nereikės, – sakė Ida. – Prašau, paimk jį lipdama į gelbėjimo valtį, kad tau būtų šilta tol, kol tave išgelbės.“

„Isidoras apkabino ją, – pasakoja P. Kurzmanas. – Tada atėjo milžiniška banga ir juos abu nubloškė į jūrą. Tai buvo paskutinis kartas, kai juos matė gyvus.“

Isidoras ir Ida realiame gyvenime
Isidoras ir Ida realiame gyvenime
Vida Press

Ši jautri akimirka yra tik viena iš daugelio širdį veriančių paskutiniųjų „Titaniko“ epizodų, tačiau priešingai nei kitos, ji tuo metu buvo detaliai atpasakota naujienų pranešimuose. Scenoje, kuri nepateko į finalinę „Titaniko“ versiją, Isidoras mėgina įtikinti Idą lipti į gelbėjimo valtį be jo. Ida atsako: „Kur tu eini, einu ir aš. Nesiginčyk su manim, Isidorai, juk žinai, kad tai nieko gero neduos.“ Isidoras ją apkabina ir scena baigiasi.

Vėliau filme jie rodomi kartu lovoje, susikibę už rankų. Ši antroji scena į juostą buvo įtraukta, nors nei viena jų nėra visiškai tiksli, tikina P. Kurzmanas.

„Jamesas sakė man žinojęs, kad tai nėra tikslus įvykio aprašymas, tačiau jis pasinaudojo režisieriaus teisėmis, – aiškina P. Kurzmanas. – Iš tikrųjų jie mirė stovėdami ant tilto denyje, laikydami vienas kitą.“ Interviu „USA Today“ J. Cameronas sakė: „Buvau scenarijaus autorius. Nemaniau, kad turiu būti istorikas“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis