10 dalykų, kuriuos turi žinoti asmenukių mėgėjos

Asmenukės sulaukė nepaprasto populiarumo visame pasaulyje. Tiek Holivudo, tiek Lietuvos įžymybės amžina savo autoportretus renginiuose, svečiuose ar tiesiog ką tik išlipusios iš lovos. Panašu, kad asmenukės jau ne laikina mada, bet modernaus gyvenimo dalis.

Tačiau ką daryti, kad asmenukėje atrodytum gražiai? Atrodo, jog aplink daugumai draugių tai jau tapo įprastu, kasdieniu ritualu, o tu vis dar neatrandi savo gražiosios pusės? Dalinamės dešimčia patarimų, kurie padės tapti tikra asmenukių deive!

1. Nuotraukoms svarbu ryškus makiažas
Nuotraukose makiažas atrodo šviesesnis nei realiame gyvenime, tad tobulai asmenukei reikalingas ryškus makiažas. Ypač svarbu paryškinti antakius ir veido formą. Jei paryškinsi antakius, savo ruožtu taip pat reikėtų paryškinti ir skruostus – vietas po skruostikauliais ir veido šonus patepk bronzine pudra. Jeigu nori vizualiai susiaurinti veidą, bronzine pudra padenk ir kaklą. Tuo tarpu skaistalai veidui suteikia šviežumo pojūtį – išbandyk persikinį toną, kuris puikiai tinka beveik kiekvienai merginai!

2. Akys – grožio centras
Asmenukėje nori kerėti paslaptingu, žaismingu ir gundančiu žvilgsniu? Prieš ryškindama akis tušu, blakstienas pariesk specialiu rietikliu. Suspausk blakstienas rietikliu kuo arčiau voko ir paversk rietiklį į viršų. Tuomet akis drąsiai ryškink kontūriniu akių pieštuku ir šešėliais. Nuotraukoms tinkamiausi matiniai šiltų atspalvių šešėliai. O dabar blakstienas kruopščiai padažyk keliais tušo sluoksniais.
Na, o jeigu vien makiažo gudrybių neužtenka, pasinaudok asmenukėms skirtomis programėlėmis, kurios prideda papildomo žavesio tavo veidui. Šiais laikais jau viskas įmanoma - technologijų gamintojai naujuose telefonuose integruoja funkcijas, kurios leidžia akimirksniu vizualiai padidinti akis ar susiaurinti veidą.

3. Šviesios ar tamsios lūpos?
Darydamasi makiažą nuspręsk, ką nori išryškinti labiau – akis ar lūpas. Jeigu pasirinksi tamsesnes spalvas akims ir šviesesnes lūpoms, nuotraukoje atrodysi seksualesnė. Kita vertus, pabrėždama lūpas, pavyzdžiui, raudonu lūpdažiu, atrodysi žavingai ir greičiau pasieksi wow efektą. Svarbiausia, venk itin šviesių lūpdažių, kurių dėka atrodysi išblyškusi, ir labai tamsių lūpdažių, kurie pasendins keleriais metais ir, negana to, vizualiai susiaurins lūpas.

4. Nepamiršk kaklo srities
Jeigu darydama asmenukę naudosi blykstę, būtinai atkreipk dėmesį, kad veido odos ir kaklo spalva turi sutapti. Dėl šios priežasties pudros toną rinkis dienos šviesoje, pirmiausiai išbandydama ją ant kaklo srities. Jeigu pudros tonas atitinka odos spalvą – tai būtent tai, ko reikia tobulai asmenukei!

5. Paprastas ir natūralus švytėjimas
Darydama asmenukę naudokis telefono priekine kamera, taip įsiamžinti bus paprasčiau, nes matysi save ir galėsi parinkti tinkamą veido išraišką. Mūsų dienomis į didėjantį asmenukių populiarumą atsižvelgia ir technologijų gamintojai, todėl, pavyzdžiui, Samsung Galaxy A telefonų serijoje integruota net 5MP priekinė kamera. Nepamiršk, kad kokybiška kamera labiau išryškins tavo makiažą, todėl, jei tavo veido oda riebi ar mišri, prieš fotosesiją padenk ją biria pudra. Jeigu nori, kad tavo oda natūraliai švytėtų, virš skruostikaulių ir ties nosies viduriu padenk ją švytėjimo suteikiančiomis priemonėmis.

6. Ne susivėlusiems plaukams!
Prieš fotografuodamasi įsitikink, kad tavo plaukai nėra pernelyg susitaršę – juk nenori atrodyti kaip tik ką išlipusi iš lovos. Jei nori, kad plaukai būtų lygūs ir glotnūs, naudok plaukų laką ar blizgesio suteikiantį plaukų kremą. Jų dėka plaukai atrodys sveikai ir blizgės. Norėdama sukurti nepamirštamą efektą, plaukus papurkšk specialiu žvilgesio suteikiančiu purškikliu plaukams.

7. Rask tinkamą „kampą“
Tikriausiai ne viena iš mūsų pastebėjo, kad vienose nuotraukose atrodome gražiau nei kitose. Taip yra todėl, kad kiekviena iš mūsų turi gražesnę veido pusę, kuri turėtų atsiskleisti ir suspindėti tobuloje asmenukėje. Dar prieš fotografuodamasi, pasipraktikuok priešais veidrodį arba išmėgink nusifotografuoti save laikydama telefoną skirtingose rankose. Atmink, kuriuo atveju nuotrauka gavosi gražesnė – ateityje būtent su ta ranka ir fotografuokis!

8. Šypsokis ir venk pagurklio!
Profesionalus fotografas Tomas Šimkus pataria fotografuotis šiek tiek iš viršaus – taip pasitempia veido oda, pasislepia pagurklis. Negana to, įsitempus veido odai, matosi mažiau raukšlelių. Taip pat svarbu žiūrėti tiesiai į kamerą, tokia poza didžiausią dėmesį atkreipsi į svarbiausią objektą – akis.
Taip pat nuotraukoje patariame šypsotis. Tačiau stenkis išvengti nenatūralios holivudinės šypsenos – vietoj tradicinio „cheese“, geriau nusišypsok natūralia ir nuoširdžia šypsena.

9. Svarbiausia – būk savimi!
Mūsų dienomis išmanieji telefonai yra tikrai išmanūs – jie leidžia nusifotografuoti, telefoną „paspaudžiant“ vadovaujantis balso komandomis ar gestais. Tai leidžia fotografuoti ne tik savo veidą, bet ir save visu ūgiu. Tad, jei nusprendei įsiamžinti visu ūgiu, fotografas Tomas pataria atsipalaiduoti – kuo natūralesnė būsi, tuo nuotraukos bus gražesnės. Kiekvienas grožį suprantame savaip, na, bet jei nuspręsi atrodyti kaip modelis, peržvelk „Vogue“, „Glamour“, „Harper's Bazaar“, „Elle“ žurnalų viršelius, kur dirba profesionalūs modeliai. Bet visų svarbiausia – atsipalaiduok ir nebūk susikausčiusi!

10. Tu jau pasiruošusi, o kaip su apšvietimu?
Kai pati esi jau visapusiškai pasiruošusi, nepamiršk pasirūpinti labai svarbia detale – tinkamu apšvietimu. Fotografas Tomas Šimkus pabrėžia, kad fotografuojantis lauke šviečiant kaitriai saulei, atsiranda įvairių nereikalingų šešėlių, todėl pataria fotografuotis šiek tiek debesuotą dieną ar šešėlyje.
Esant dirbtiniam apšvietimui tinkamiausia švelni šviesa. Svarbiausia, kad tiesiai į veidą nešviestų tiesioginė lempos šviesa. Tobuliausias variantas namuose – daryti asmenukę šviesiame kambaryje, baltomis sienomis, tokiu atveju šviesa puikiai atsispindės tiek nuo sienų, tiek nuo lubų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis