6 patikrinti būdai, kaip panaikinti blogą avalynės kvapą

Kojų prakaitavimas, nepilnai išdžiuvęs batų vidus, bakterijos... Priežasčių, kodėl tavo avalynė skleidžia nemalonų kvapą - tikrai ne viena. Jei ši problema tau puikiai žinoma, siūlome 6 paprastus liaudiškus metodus, padėsiančius panaikinti kvapą.

Soda
Soda ne tik puikiai sugeria drėgmę batų viduje, bet ir panaikina bet kokį nemalonų kvapą. Paberk sodos ant vidpadžių ir palik per naktį. Ryte, prieš audamasi batus, išvalyk jų vidų servetėle ir kvapo kaip nebūta.

Talkas, kūdikių pudra
Talką galima naudoti taip pat kaip sodą – palikti jį nakčiai batuose. Kitas būdas, ypač efektyvus aukštakulniams – talko pabarstymas tiesiogiai ant pėdos prieš pat aunantis batelius. Tai puiki priemonė, stabdanti kojų prakaitavimą.

Citrusų žievelė
Šviežiai nulupta citrinos, laimo, apelsino ar greipfruto žievelė – natūralus dezodorantas, ilgam pašalinantis nemalonų avalynės kvapą. Tereikia kelias žieveles įmesti į batų vidų ir jau po poros valandų nemalonus kvapas visiškai išnyks.

Džiovinta levanda, šalavijas
Šios vaistažolės blogą kvapą sunaikina akimirksniu, nes užmuša bakterijas, kurios iššaukia jo atsiradimą. Minimaliai avalynės dezinfekcijai tereikia keletą išdžiovintų vaistažolių šakelių įdėti į batų vidų ir palikti nakčiai.

Arbatmedžio eterinis aliejus
Kelis lašiukus aliejaus užlašink ant batų iš vidinės pusės. Jie įsigers į odą ir visą savaitę veiks kaip antibakterinė priemonė. Tokiu būdu bakterijos bus išnaikintos, o su kvapu susidorota.

Aktyvuota anglis
Kelios akyvuotos anglies tabletės batuose – tikros nepageidaujamų kvapų ir drėgmės žudikės. Taip pat patariama retkarčiais avalynės vidų išvalyti acte sudrėkinta kempinėle. Rezultatas tikrai nenuvils!

Atmink, kad būtina reguliariai keisti vidpadžius, avalynę plauti ir džiovinti, o kojas laikyti sausai. Tai – ne tik estetikos dalykas. Atgrasus avalynės kvapas neretai būna ir itin nemalonios ligos – kojų grybelio palydovas. Norint jo išvengti, būtina laikytis elementarių higienos taisyklių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis