Netikėta reakcija: įvyniojo Bibliją į Korano viršelį ir skaitė žmonėms

Šis eksperimentas - puikus įrodymas, kad dauguma žmonių gyvena savo išankstinėmis nuomonėmis ir įsigalėjusiais stereotipais. Kas nutiktų, jeigu Bibliją apvilktumėte Korano viršeliu ir apsimestumėte, kad skaitote ištraukas būtent iš Korano?

Štai viena iš Biblijos ištraukų. Skamba ne itin maloniai tiesa?

„Bet jei manęs neklausysite ir visų šių mano įsakymų nevykdysite, jei mano įstatus taip atmesite ir mano įsakus taip paniekinsite, kad nevykdysite visų mano įsakymų ir sulaužysite mano Sandorą, tai aš savo ruožtu šitaip su jumis pasielgsiu: ūmai ištiksiu jus baisiu siaubu ­ džiova ir karštlige, kurios aptraukia akis ir silpnina gyvastį. Veltui sėsite sėklą, nes jūsų priešai surys derlių. Atsigręšiu veidu į jus, būsite priešų parblokšti, ir jus pavergs žmonės, kurie jūsų nekenčia. Jūs bėgsite, nors niekas jūsų ir nesivytų (...)

Taigi jei jūs vis dar spirsitės prieš mane ir manęs neklausysite, aš ir toliau jus septyneriopai varginsiu už jūsų nuodėmes. Paleisiu laukinius žvėris ant jūsų; jie grobs jūsų vaikus, naikins jūsų gyvulius ir mažins jūsų skaičių tol, kol jūsų keliai taps tušti (...)

Jei to nepaisydami manęs neklausysite, bet vis spirsitės prieš mane, spirsiuos ir aš ant jūsų įpykęs: nubausiu savo ruožtu jus septyngubai už jūsų nuodėmes. Valgysite kūnus savo sūnų, valgysite kūnus ir savo dukterų.“

Jeigu tau pasakytų, kad visa tai - Korane įrašyti žodžiai... Kaip sureaguotum? O jei - Biblijoje? P.S. tikrai neskatiname pasiduoti vienai ar kitai pusei, tiesiog norime tau parodyti, kokios vis dėlto stiprios mūsų išankstinės nuomonės ir nusistatymai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis