Kas ji - tikroji knygos „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“ herojė?

Rašytoja, motyvatorė, grožio ir stiliaus ikona Modesta Žukauskaitė savo rankomis daro stebuklus, nelaukdama Kalėdų. Jau dvi knygos - “Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis”, bei “Slaptomanė. Darbo knyga” tapo iš lentynų šluojamais bestseleriais, padėjusiais šimtams moterų iš Lietuvos ir už jos ribų sėkmingai lieknėti ir keisti gyvenimo būdą.

Tačiau Modesta nenori miegoti ant laurų ir mėgautis buvusiais pasiekimais. Knygynuose pasirodė trečioji jos knyga - “Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis. Papildytas leidimas”, kurioje visų mylima herojė Smiltė patiria dar daugiau nuotykių, meilės dramų ir naujų atradimų savęs tobulinimo srityje.


Dariaus Venckaus nuotr.

Išskirtiniame romano pristatymo vakarėlyje, į kurį pakliuvo tik išrinktieji, Modesta dalinasi savo atradimais apie laimę, sparčiai plintantį sveikos gyvensenos virusą ir tapimą savimi.

- Koks jausmas būti bestselerių autore? Kada supratai, kad tai, ką sukūrei, pamilo moterys iš visos Lietuvos?

Norėjau tikėti, kad knyga bus populiari ir gerai perkama, juk prie kūrinio kartu su rašytoja Anželika Liauškaite dirbome ištisus mėnesius. Tačiau, kad beveik metus romanas puikuosis perkamiausių knygų topuose ir konkuruos su geriausiomis knygomis (pirmąją knygą per 8 mėnesius įsigijo 8500 žmonių), tikrai nesitikėjau. Tai įrodymas, kad už kantrų ir kokybišką darbą žmonės visada įvertina.


Dariaus Venckaus nuotr.

Esu įsitikinusi, kad romanai turi būti ne tik malonūs skaitymui, bet ir sugebantys kažką pakeisti skaitytojo gyvenime. Taigi būti bestselerių autore labai smagu ne tik dėl to, kad knyga populiari ir gerai perkama. Labiausiai džiugu, kad ši knyga skaitytojoms duoda realų apčiuopiamą rezultatą – naują, tobulesnį kūną, didesnį pasitikėjimą savimi, naujas galimybes, o kartais net naują meilę. Padedami “Slapto sulieknėjusios merginos dienoraščio”, žmonės tikrai gali apversti gyvenimą aukštyn kojomis. Bet yra vienas “bet” - tai nutiks tik, jei taikysite perskaitytas žinias praktikoje ir stengsitės siekti maksimalių rezultatų.

- Ar žmonės tikėjo, kai rašei pirmąją knygą, kad šitaip pasiseks? Kaip į sėkmę reaguoja šeimos nariai?

Mažai kas apie tai žinojo, o tie, kas žinojo, nekreipė daug dėmesio, nes galvojo, kad tai tiesiog kažkoks Modestos pokštas. Niekas netikėjo, jog knygos susilauks tiek daug sėkmės. Šeimos nariai labai vertina šį mano darbą, jaučiu jų pasididžiavimą (ypatingai mamos).


Dariaus Venckaus nuotr.

- Kaip manai, kodėl moterys ir merginos taip dievina šią knygą. Kas joje KITAIP?

Niekada niekur nemačiau, kad kas lieknėjimo ar mitybos tema būtų parašęs romaną – mes parašėme, tai ir yra pirmas jos išskirtinumas. Antra - tai nėra kūrinys apie griežtas dietas, nes valgyti reikia viską. Stebuklai slypi paprastume!

- Koks jausmas, kai įsijungus Feisbuko paskyrą kasdien randi šimtus laiškų, kuriuose moterys tau dėkoja?

Ryte pabudusi (kartais net mieguista) paimu į rankas telefoną ir skaitau karščiausias naujienas knygos sukurtoje slaptoje moterų grupėje, kurioje mūsų jau virš 16 000 narių – skaitytojų žinutės, komentarai, sėkmės istorijos su nuotraukomis “prieš ir po” - pats geriausias žadintuvas. Jų laiškai - įkvėpimas kurti toliau ir nesustoti dalintis savo patirtimi ir žiniomis.

Būti lieknėjimo guru didelė atsakomybė, nes kiekvienas tavo žingsnis yra stebimas ir bandomas atkartoti kitų žmonių gyvenimuose. Stengiuosi visada rodyti gerą pavyzdį: spinduliuoju gera nuotaika, plačiai šypsausi, teisingai maitinuosi, geriu daug vandens ir sportuoju.


Dariaus Venckaus nuotr.

- Ar nesunku laikytis sveikos gyvensenos taisyklių, kai aplink tiek pagundų?

Taip, kartais tikrai sunku. Negalvokite, kad ir aš nenusižengiu – nusižengiu ir tame nematau nieko blogo. Juk visada galiu sugrįžti į normalų ritmą. Niekada sau nieko nedraudžiu, bet su savimi susitariu: “Dabar saldainis, bet paskui obuolys”.

- Gal gali pasidalinti svarbiausiais savo grožio ritualais?


Jie susideda iš elementarių įpročių, kuriais pasidalinau visose savo knygose:

1. Gerti daug vandens;
2. Išsimiegoti;
3. Saikingai, subalansuotai valgyti, pasirenkant įvairų maistą (nieko griežtai neatsisakant);
4. Aktyviai leisti laisvalaikį ir sportuoti;
5. Valgyti reguliariai – nebadauti.

Kai šios penkios taisyklės tampa įpročiu, nebereikia apie jas galvoti – viskas vyksta daugmaž savaime ir be didelių pastangų. Bet turiu įspėti, kad ugdant šiuos įpročius pastangų turime įdėti labai daug. Iš kitos pusės, dėl nuostabių rezultatų verta pakovoti.


Dariaus Venckaus nuotr.

- Kas ta slaptomanių bendruomenė, į kurią negali pakliūti vyrai?

Tai slapta moterų ir merginų grupė socialiniame tinkle “Facebook”, kuri yra skirta besidominčioms teisinga mityba ir sakančioms “NE” griežtoms dietoms. Joje merginos dalinasi savo patirtimi lieknėjant ir palaiko kitas, kurios keičia savo gyvenimo būdą ir bando išsiugdyti naujus įpročius. Grupėje laukiamos visos, bet patarčiau perskaityti bent vieną mano knygą, kad suprastumėte, kuo šios merginos vadovaujasi. Kartais naujokės kalba apie bado, išsivalymo dietas, todėl tenka priminti, kad šioje grupėje mes to nedarome - lieknėjame nekankindamos savęs.

Suvaldyti kasdien didėjančią skaitytojų minią nelengva. Kartais atsiranda piktų komentarų, kuriuos iš grupės ištriname (ačiū spartuolėms administratorėms), kad neužkrėstume moterų blogomis mintimis. Piktos narės iš grupės yra šalinamos visiems laikams, tegul eina ir savo juodas mintis skleidžia kitur – pas mus griežtai laikomasi pozityvumo ir pagarbos principų.

Be galo džiugu, kad Kaune ir Vilniuje atsirado nemažai vietų, kur slaptomanės susirenka ir sportuoja kartu. Treniruotės labai efektyvios – rezultatus ant kitų merginų galima pastebėti jau po kelių treniruočių. Gyvas bendravimas sustiprina mūsų buvimą kartu ir duoda naujų galimybių.

-Per metus gimė jau trečia tavo knyga. Iš kur semiesi įkvėpimo?

Įkvepia šalia esantys žmonės. Esu kūrėja, todėl mano ausys ir akys nuolat “stačios”, išgirdusi gerą idėją ją visada pasiūlau pabandyti įgyvendinti. Taip pat įkvepia knygos. Turėdama laisvą minutę visada jas atsiverčiu (turiu knygų visur: automobilyje, ant darbo stalo, rankinėje) ir ieškau atsakymų į iškilusius klausimus. Man knyga pats geriausias mokytojas, kartais net geriausias draugas negali tiek patarti, kiek per savaitgalį atidžiai perskaityta gera knyga. Mėgstami kūriniai dažniausiai apie bendravimą, dalykų, kurie mus supa, supratimą, verslą, kūrybą, etiką, tikslų siekimą. Viena mylimiausių - “Kelias į laimę”, tai gyvenimo vadovas paremtas sveiku protu. Šios knygos mažas variantas visuomet mano kišenėje, šimtus šios knygos egzempliorių esu išdalinusi savo draugams.


Dariaus Venckaus nuotr.

Žinoma, nereikia knygų suabsoliutinti. Yra tikrai blogų kūrinių, kurie gali iškreipti mūsų mintis, o pasekmės gali būti labai graudžios. Labai labai svarbu pasirinkti teisingą autorių, kurio knygos yra ne tik bestseleris tavo šalyje. Ji turi būti išversta ir į kitas pasaulio kalbas – tai rodo knygos kokybę. Be to, neskaitau romanų, detektyvų ir negaištu laiko ties populiariąja psichologija.

- Naująją knygą puošia viršelis, ant kurio pozuoji pati. Ar drąsiai ryžaisi tokiam žingsniui?

Gal ir nebūčiau išdrįsusi savo nuotraukos dėti ant knygos viršelio, bet “Alma littera” leidyklos darbuotojų pasakymas “Juk šį kartą tu būsi ant viršelio?” leido įsivaizduoti, kaip tai turėtų atrodyti ir man labai patiko ši mintis. Išdrįsau rizikuoti ir manau, kad pavyko gan neblogai.

-Papasakok, kokių naujovių gali tikėtis skaitytojos naujame, papildytame dienoraščio leidime?

Dienoraštyje atsirado keturi nauji skyriai ir pagrindinės knygos herojės Smiltės istorijos tęsinys; jame dar daugiau motyvacijos, žinių apie teisingą lieknėjimą ir judėjimą, atsirado vieta receptų užrašams, taip pat įdėta meno ir spalvų terapija (tai padaro kiekvieną knygą išskirtine). Šį kartą knyga tapo dukart lengvesnė ir plonesnė (nors šioje informacijos daugiau), kad būtų dar patogiau nešiotis su savimi. Pasikeitė ir knygos išvaizda – ji tapo dar patrauklesnė ir malonesnė skaitymui. Knyga susilaukė draugų rėmėjų, todėl joje rasite ir nuolaidų kuponų.

- Knyga pasipildė ir tikromis lieknėjimo istorijos. Kuo jos jus sužavėjo, kad išrinkote iš tokio didelio kiekio pasekėjų?

Jos tikros, gyvos ir nesumeluotos. Jos labiausiai mane sujaudino, kai gavau nuo šių merginų laiškus.

- Ką patartum moteriai, kuri sako – “Noriu keistis, bet nežinau, nuo ko pradėti”.

Susirasti bendražygę ir su ja pasidalinti savo tikslais, problemomis ir kartu sukurti planą, kaip tai pasiekti.

- Papasakok apie savo ateities planus. Ko sau palinkėtum artėjančiais metais?

Jie nemaži. Žmones juos išgirdę net aikteli: “Oho, iš kur turi tiek energijos ir laiko?” , todėl ėmiau tyliai eiti link planų įgyvendinimo ir rodyti tik rezultatus. Juk būna, kad nepasiseka ir paskui girdi “juk sakiau”, o kam to reikia? Bet prasitarsiu, kad kiti metai labai intensyvūs, laukia daug važinėjimo ir skraidymo, o svarbiausia - daug mokslų. Sau linkėčiau išgerti daug vandens, saikingai valgyti, išsimiegoti, judėti ir daug gyvų bendravimų su knygų skaitytojomis.


Dariaus Venckaus nuotr.

TOP 10 klausimų apie rašytoją Modestą Žukauskaitę, kurie tave nustebins!

1. Mėgstami kvepalai. “Nesikvėpinu, man labai patinka natūralus kūno kvapas.”
2. Gyvenimo moto. “Būti geresnei nei buvau vakar”.
3. Geriausia dovana. “Tobulėjimo kursas.”
4. Ką visada rasime Modestos rankinėje? “Vandens gertuvę, telefoną, raudoną lūpdažį ir atgyjantį 4D sąsiuvinį.”
5. Must have drabužis ar aksesuaras. “Juodi aukštakulniai, maža juoda suknelė ir skrybėlė.”
6. Savybės, kuriomis turi pasižymėti vyras, kad užkariautų Modestos širdį. “Spindinčiomis akimis, kai žiūri į mane – tai išduoda viską.”
7. Nuo ko esi priklausoma? “Nuo gero miego ir nuoširdžių draugų šalia.”
8. Kam pirmam skambini, prašydama patarimo. “Tėčiui, nors pradėjau mokytis jo netrukdyti mergaitiškais klausimais. Jei jis neatsiliepia, tada sesei Monikai.”
9. Kam niekada negaili pinigų? “Knygoms”
10. Diena, kai buvai laimingiausia gyvenime. “Kai supratau koks mano gyvenimo tikslas. Jis nelengvas, bet labai įdomus! Tą momentą mano akyse žibėjo ašaros, juk kiti taip niekada ir neranda atsakymo į šį klausimą.”

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis