Erotiniai sapnai: ką jie reiškia ir kodėl juos sapnuojame?

Dažniausiai, susapnavus erotinį sapną, pirmiausia pagalvojame apie galimą sekso trūkumą realiame gyvenime ar pasąmonėje užsislėpusias ir neįgyvendintas seksualines fantazijas. Ir vis dėl to sapnai – labai subtilus ir ne taip jau paprastai paaiškinamas reiškinys.

Savo knygoje „Sapnų prasmės atradimas“ J.William Domhoff paskelbė įdomių duomenų apie sekso apraiškas sapnuose:

Vyrai: sapnuoja dalyvavimą sekse - 93%. Sapne stebi aktą - 7%.

Moterys: sapnuoja dalyvavimą sekse - 68%. Sapne stebi aktą - 32%.

Tai byloja apie tai, kad vyrai ir berniukai dažniau patiria orgazmą miego metu nei moterys. O taip pat ir tai, moterims seksas reiškia kur kas daugiau nei vien malonumą ir vaidina svarbų socialinį vaidmenį.

Daugelį erotinių vaizdų, kuriuos matome sapne, galima paaiškinti vadovaujantis psichoanalize, kuri daugeliui žmonių pirmiausia asocijuojasi su Zigmundu Froidu, kuris net ir neurotinius simbolius aiškina seksulinių emocijų išraiška. Taip visi pailgos formos daiktai (pavyzdžiui pieštukas, morka ar lietsargis) tampa vyriško lytinio organo įsikūnijimu, o tuščiaviduriai (urvas, puodas, maišas) – moteriškais lyties organais. Nesunku atspėti, ką tokiu atveju galėtų reikšti sapnas apie puode šaukštu maišomą sriubą. Tačiau kaip išaiškinti erotinius sapnus tikrovėje?

Nesėkmingi bandymai užsiimti seksu. Viso sapno metu tu bandai užsiimti seksu su tau patikusiu priešingos lyties atstovu, tačiau vis nesėkmingai. Tai į vonios kambarį, kuriame tikėjotės vienumos, įsiveržia svetimi žmonės, tai lūžta lova, tai jus užpila vanduo. Panašūs sapnai byloja apie norų neįgyvendinimą realiame gyvenime, beje, nebūtinai seksualinio pobūdžio. Pagalvok, kokių norų tau niekaip nepavyksta įgyvendinti ir kas tam trukdo. Tai gali būti kas tik nori, nuo išsvajotų batelių iki buto remonto.

Prievarta. Prievarta reiškia tave supančią nemalonią aplinką. Jei sapne patiri prievartą, vadinasi, tau nepatinka žmonės, su kuriais tenka bendrauti realiame gyvenime. Tai gali būti kolegos, kaimynai ar net giminės. Gali būti, kad tavo pasąmonė tokiu būdu išreiškia tavo nepasitenkinimą visuomenėje priimta tvarka ir taisyklėms.

Viešoje vietoje pasirodyti apsinuoginusiai. Štai tokio sapno pavyzdys: tu ateini į vakarėlį ar į kviestinę vakarienę, nusirengi paltą ir lieki visiškai nuoga. Tu išsigąsti ir siaubingai susigėsti. Toliau vienos gali sapnuoti, kad pabėga, o kitos – kad apsimeta, tarsi nieko neįvyko. Ko gero tu kažką slepi ir labai nenorėtum, kad tai išaiškėtų. Tokius sapnus paprastai sapnuoja dažnai meluoti linkę žmonės. Tęsinys leidžia nuspėti tavo reakciją, kuri įvyktų melo demaskavimo atveju. Jeigu tu pabėgi, tai paprasčiausi nutrauksi bendravimą su tavo melagystę atskleidusiais žmonėmis. Jeigu apsimesi, tarsi nieko nebūtų įvykę, iš visų jėgų stengsiesi išsisukinėti ir bandyti išlikti švari.

Seksas su vienu iš tėvų. Tėvai sapne simbolizuoja įtakingas figūras, valdžios atstovus. Šis sapnas aiškinamas trauka prie aukščiau stovinčių, draugystės ir meilės siekiu su žmonėmis, kurie apdovanoti valdingumu (beje, kalba eina apie aukščiausio lygio valdžią).

Seksas su savo lyties atstovu. Jeigu sapne užsiimi seksu su savo lyties atstovu, vadinasi, turi problemų santykiuose su kažkuo iš draugų. Galimas dalykas, kad tai kažkoks neišspręstas konfliktas, nuoskauda ar nuomonių nesutapimas. Tai ypač svarbu, jeigu pabundi apimta pasibjaurėjimo ir galvoji apie tai, kad niekada gyvenime to nedarytum. O štai, jeigu sapne patiri malonumą ir pabundi su teigiamomis emocijomis, tai galėtų reikšti slaptus seksualinius norus ir latentinį (jei ne tikrą) homoseksualumą.

Tai, kas mums nepriimtina. Be seksualinių draudimų, kurie egzistuoja mūsų visuomenėje, kiekviena iš mūsų turime dar ir savų antipatijų. Kažkas negali net įsivaizduoti, kad seksu užsiiminėtų su kitos rasės atstovu, kažkam nepriimtinas didelis amžiaus skirtumas tarp partnerių. Panašūs sapnai patvirtina tavo dvejopą požiūrį į draudimus. Žmonės, sapnuojantys tokius sapnus, jautriai reaguoja į visa, kas uždrausta.

Aiškindamasi savo erotinius sapnus, pirmiausia atkreipk dėmesį į emocijas, kurias tau sukėlė sapnas. Pabudai su pasibjaurėjimo jausmu? Ko gero sapną išprovokavo realiame gyvenime įvykęs konfliktas. Jeigu sapnas sukelia tik teigiamas emocijas, jis gali byloti apie slaptus troškimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis