Tai, kas geriausia iš Švedijos

Kviečiame dalyvauti kavos „Löfbergs” organizuojamame žaidime „Tai kas geriausia iš Švedijos“, pasitikrinti žinias apie Švediją ir laimėti savaitgalio kelionę dviem į „Löfbergs” šalį!

Kasdien darbe, namuose nuolat susiduriame su įvairiais prekiniais ženklais, bet ar kada susimąstėme, iš kur tie ženklai yra kilę. Ar žinojote, iš kur kildinami visiems gerai žinomi ir su kokybe besiasocijuojantys prekiniai ženklai, kaip kava „Löfbergs“, automobilių gamintojai „Volvo“, buitinės technikos gamintojai „Electrolux”, drabužių ir batų platintojai „H&M“, baldų gamintojai „IKEA“ ir pan.? Juo labiau, kad Švedija garsėja savo griežta verslo etika, kas sąlygoja gaminti tik labai aukštos kokybės prekes.

Toliau pateikiame keletą skandinaviškų, o tiksliau iš Švedijos kilusių prekių ženklų, kurie puikiai žinomi ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame pasaulyje.

LÖFBERGS. Kava „Löfbergs“ jau skaičiuoja 110-uosius savo gyvavimo metus. Įmonė „Löfbergs Lila“ šiuo metu yra viena didžiausių kavos skrudintojų šiauriniame regione. Ši kompanija priklauso šeimai, kuriai vadovauja jau III ir IV kartos. Pastaraisiais metais „Löfbergs Lila“ sustiprino savo pozicijas rinkoje įsipareigodama būti socialiai atsakinga kompanija ir dėdama pastangas sukurti geresnę aplinką. Šiuo metu jie yra vieni iš didžiausių organiškos ir „fairtrade“ kavos importuotojų Europoje. Kava „Löfbergs“ jau ilgą laiką yra mėgstamiausia Švedijoje dėl aukštos kokybės ir puikaus aptarnavimo. Savo šalyje „Löfbergs“ yra restoranų, kavinių ir kito verslo kavos tiekimo lyderiai.

SKYPE. 2003 metais sukurta švedų kompiuterinė programa, skirta virtualiam bendravimui, labai populiari ir žinoma visame pasaulyje. SKYPE leidžia bendrauti su draugais ir artimaisiais interneto ryšiu nemokamai visame pasaulyje balso ir video skambučiais.

VOLVO. Tai didžiausia Švedijos įmonė, kuri gamina komercines transporto priemones: lengvuosius automobilius, sunkvežimius, autobusus bei statybų įrenginius, laivų, aviacinių, kosminių įrenginių sudedamąsias dalis – variklius, kitus komponentus. 2015 metais įmonėje registruota 110 tūkst. darbuotojų.

H&M. Visiems gerai žinomas prekinis ženklas H&M, prekiaujantis madingais drabužiais, batais, aksesuarais bei kosmetika moterims, vyrams, paaugliams ir vaikams, turintis daugiau kaip 3.900 parduotuvių visame pasaulyje, taip pat priklauso švedų prekiniams ženklams. Nors įmonė įkurta dar 1947 metais, tačiau Lietuvoje pirma parduotuvė atidaryta tik 2013 metais.

ELECTROLUX. Švedų kompanija „Electrolux” yra buitinės ir profesionalios technikos pasaulinis lyderis, kasmet parduodantis daugiau nei 40 mln. produktų 150 šalių gyventojams. Šiuo metu įmonėje dirba apie 60 tūkst. darbuotojų.

Švedų įmonė IKEA - didžiausia pasaulyje baldų gamintoja, prekiaujanti baldais, aksesuarais, vonios ir virtuvės įranga visame pasaulyje. IKEA kompanijos 87 metų įkūrėjas Ingvar Kamprad yra ketvirtas turtingiausias žmogus pasaulyje.

Tai toli gražu ne visi švediški prekiniai ženklai, kurių ištakos šioje Skandinavijos valstybėje. Švediją taip pat garsina mobilių technologijų bendrovė ERICSSON, muzikos platforma SPOTIFY, kosmetikos gamintojos ISADORA ir ORIFLAME, Europoje populiarios parduotuvės LINDEX ir begalės kitų prekių ženklų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis