10 idėjų įsimintinam laisvalaikiui Lietuvoje

Bundantis pavasaris, ilgėjanti diena ir vis daugiau optimizmo suteikiantys saulės spinduliai skatina pakilti nuo lovos net ir didžiausią paniurėlį. Tad vykite šalin gūdžių žiemos vakarų tingulį, rinkite draugų kompaniją arba griebkite už parankės greta snūduriuojantį mylimąjį ir pirmyn pramogauti!

Tam, kad pasisemtumėte įspūdžių, kuriais dar ilgai galėsite dalintis su kolegomis kavos pertraukų metu, nereikia vykti į tolimus kraštus, nes ir Lietuvoje apstu vietų, kurios neleis nuobodžiauti. Bet apie viską nuo pradžių...

Kadangi lietuviškasis pavasaris net ir Šulijai apsunkina kitos dienos ar ateinančio savaitgalio orų prognozių spėjimus, tai pasirinkti pramogas uždaroje patalpoje, rodos, būtų protingas sprendimas. O rinktis tikrai yra iš ko!

Patikrinta pramoga

Boulingas – tai viena prestižiškiausių, ilgą ir turtingą istoriją turinčių sporto šakų. Jos šaknys siekia dar senovės Egiptą, viduramžiais jį žaisti buvo tik karalių privilegija, o šiuo metu boulingą žaidžia apie 100 mln. žmonių daugiau nei 90 pasaulio valstybių. Tai azartiškas žaidimas, kuriuo mėgaujasi įvairiausio amžiaus žmonės. Taigi, surengę smagų vakarą su šeima, draugais ar kolegomis boulingo klube, jūs ne tik smagiai praleisite laiką, pabendrausite, bet ir pasportuosite, sudeginsite keletą šimtų gramų per žiemos vakarus sukauptų riebaliukų! O kur dar užplūstantis azartas, kai kelis kartus iš eilės pavyksta numušti straiką – juk tapti geriausiu bent jau paslapčia trokštame kiekvienas iš mūsų!

Beje, kalbant apie azartą ir troškimą įrodyti, jog galite geriau nei kiti, negalima nepaminėti pabėgimo kambarių. Pabėgimo kambariai – tai pakankamai nauja ir sparčiai populiarėjanti intelektuali pramoga. Ši pramoga tinka įvairaus charakterio bei amžiaus žmonėms, o surinkę kuo įvairesnės patirties ir žinių turinčią komandą, tikėtina, kad pinkles įveiksite greičiau. Taigi, išbandyti pabėgimo kambarius rekomenduojame ne tik, rodos, šimtus metų pažįstantiems vieni kitus draugams, bet ir naujai susiformavusiam kolektyvui, nes kartu spręsdami užduotis ugdysite komandinę dvasią, atrasite vieni kitų stipriąsias puses ir gerąsias savybes.

Jeigu nekamuoja klaustrofobija, tuomet belieka susirasti įdomiausios tematikos ir patogiausioje vietoje esantį pabėgimo kambarį. Lietuvoje pabėgimo kambarius turi ne tik Vilnius ir Kaunas. Šią pramogą galite rasti ir Panevėžyje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Palangoje, Druskininkuose, Pasvalyje, Alytuje.

Čia prireiks drąsos

25 km nuo Vilniaus, 6 m po žeme — ir Jūs 1984-ųjų SSRS! Jau penktus metus lankytojai turi galimybę pabuvoti sovietiniame bunkeryje Nemenčinės miškuose, kur vyksta spektakliai „1984. Išgyvenimo drama" — tai vienas iš nedaugelio interaktyvių istorinių projektų. Ši pramoga puikiai tiks tiems, kas jaučia nostalgiją seniesiems laikams. Ne ką mažiau įdomi ji turėtų būti ir tiems, kurie yra per jauni, kad prisimintų socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą.

Atvykus į vietą ir atsisveikinus su savo daiktais, valiuta, fotoaparatais, mobiliaisiais telefonais, apsirengus sovietinėmis šimtasiūlėmis, iš karto panyrama į įtampos kupiną 3 val. išgyvenimą, kuriame jūsų laukia tamsūs labirintai, 1984-ųjų televizijos laidos ir parduotuvės, tardymai KGB kabinete, SSRS himno pamoka, dujokaukės dėvėjimo pratybos, šokiai pagal tų laikų muziką ir sovietiniai pietūs... Taigi bus visko – ir juokingų akimirkų, ir progų paprakaituoti, o gal net išsigąsti, bet faktas – abejingų šiai pramogai neliks!

Persikeliame į mūšio lauką

Šaltas ginklo metalas, neįtikėtinai švelniai priglundantis prie jūsų delno. Beveik visada nustebinantis šautuvo svoris, kuris nejučia priverčia pasitempti, išsitiesti ir patogiau įsitaisyti. Baukščiai akimis tyrinėjami saugikliai, gaidukas, dėtuvės... Visą tai tik keletas įspūdžių, kuriuos išgyvena į rankas paėmę kovinius ginklus žmonės.

Šaudymas su koviniais ginklais (MAKAROV, TOKAREV TULA, MOSIN-NAGANT ir KALASHNIKOV, GLOCK-17, 357-MAGNUM, WINCHESTER) suteikia tokią aibę skirtingų emocijų, kad net sunku nusakyti jas visas: nuo baimės ir išgąsčio iki karštligiško azarto, užvedančio adrenalino ir nevaldomo laimės pliūpsnio tuomet, kai pagaliau pataikoma į taikinį. Tad jeigu pabodo kiekviename įmonės vakarėlyje su kolega iš gretimo skyriaus konkuruoti dėl geriausiojo titulo, galbūt pats metas tai išsiaiškinti vyriškoje žaidimų aikštelėje – kovinių ginklų šaudykloje?

Na, o tiems, kurie purtosi vos pagalvoję apie ausis užgulantį šūvio garsą, yra galimybė rinktis kur kas tylesnę, bet ne ką mažiau azartišką pramogą – šaudymą iš lankų. Pasaulyje šaudymo sporto šakos labai populiarios, nes tai puikus būdas įdomiai bei aktyviai praleisti laisvalaikį. Šaudyti gali visi: tiek vaikai, tiek suaugę, tiek senyvo amžiaus žmonės, o nerimauti nėra ko, nes ši pramoga yra visiškai saugi.

O jeigu ir šaudymas iš lankų jus vis dar gąsdina, tuomet rinkitės dinamišką ir aktyvų žaidimą lazeriniais ginklais, kurio metu žaidėjai pasidalina į komandas ir stengiasi „nušauti" priešininkus. Šis žaidimas panašus į dažasvydį, tačiau čia naudojamos naujos technologijos – galima pasirinkti ginklus, gyvybių skaičių, roles ir net specialiuosius efektus. Skamba lyg Džordžo Lukaso scenarijus, tiesa?

Išsiilgusiems sporto

O jeigu jaučiatės taip, tarsi po ilgos žiemos jumyse glūdėtų energijos ir jėgų bomba, tuomet metas IŠ-SI-KRAU-TI!

Birus smėlis, saulė, šiluma, šokoladinė oda ir galybė gerų emocijų – taip, tai paplūdimio tinklinis. Ir ne, šio malonumo nereikia laukti iki svaiginančiai nuostabios vasaros, nes Kaune galite rasti uždarą paplūdimio tinklinio areną, kurioje ne tik puikiai praleisite laiką kartu su draugais ar kolegomis, bet ir pasiruošite ateinančiam sezonui. Juk tuomet, kai jus mąsliai skanuos pliaže besiilsinčiųjų akys, bus malonu išgirsti susižavėjimo kupinus aikčiojimus ir net plojimus dėl tokio įspūdingo žaidimo!

Nemėgstate tinklinio? Na, gerai, o jeigu pasiūlytume nusikelti į vaikystę ir... pašokinėti taip smagiai, kaip tai darydavote ant tėvų miegamosios lovos tik tuomet, kai jie nematydavo? Kas sakė, kad negalima ir vėl pajusti tą tyrą emociją, kurią daugelis išgyveno būdami vaikais?
Pramogos ant batutų nepalieka abejingų, juk čia išbandyti save gali visi: vaikai, paaugliai, studentai, suaugusieji, profesionalai, o gal net visa šeima kartu! Tiems, kurie yra šiek tiek nutrūktgalviai, kupini energijos, gyvenimo aistros ir jaunatviško polėkio, kurie rūpinasi kūnu bei sielos sveikata ir kurie nori paįvairinti kasdienybę teigiamomis emocijomis tiesiog būtina užsukti į batutų centrą.

O siekiantiems viršūnės nevalia praleisti progos apsilankyti dirbtinių uolų laipiojimo centre. Įsiminti įspūdžiai čia tiesiog įrašyti kiekvienoje sienelėje, juk nors Lietuva negali pasigirti kalnai, bet tai nereiškia, kad negalite patirti malonumo užkariaujant savąją viršukalnę! Lietuvoje rasite ne vieną laipiojimo centrą, kuriame profesionalų įrengtos aukštos ir erdvios laipiojimo sienelės garantuos adrenalino pliūpsnį bei egzaminą fizinei ištvermei (o kartais ir psichologinei – prireiks drąsos pakibti pirštų galiukais už nedidukės atbrailos, kuri prieš tai išlaikė tą vyruką, bet taip neįtikinamai atrodo...).

Subalansuota merginoms

Visos, norinčios išmokti makiažo paslapčių lengvai pritaikomų kasdieniniam makiažui ir tuo pačiu linksmai praleisti laiką, turėtų susiburti į klegančią moterišką kompaniją ir atrasti makiažo pamokų smagumą. Tai tiek praktiškas, tiek be galo nuotaikingas pasiūlymas – juk moteriškoje kompanijoje niekada nestinga kalbų, juoko ir daugybės teigiamų emocijų! Makiažo pamokų metu sužinosite kaip nepriekaištingai padengti pudrą, išryškinti dideles akis, putlias lūpas ar paslėpti trūkumus. Išeisite žinodamos, kaip greitai pasidaryti tobulą ir nepriekaištingą makiažą, tad artėjančią vasarą galėsite pasitikti tobulai gražios.

Pramogos lauke

O tiems, kas visgi trokšta ištrūkti iš patalpų, atsiveria ne ką mažesnė pramogų įvairovė. Juk tarp lauko pramogų jūsų laukia ekstremalūs skrydžiai parasparniu, romantiški pasiplaukiojimai jachta po Kuršių arba Kauno marias, budrumą ir susikaupimą žadinantys labirintų ir geometrinių figūrų parkai, jojimas žirgais, apžvalginiai skrydžiai ir dar daugiau! Bet apie visa tai, kitą kartą.

Tad pakaks kiurksoti namuose ir betiksliai maigyti nuotolinį televizoriaus pultelį, metas pabusti kartu su energingai besispardančiu pavasariu!!!

Užsakymo nr.: PT_71015680

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis