Migrenos gniaužtuose: kaip numalšinti skausmą?

Jei teko susidurti su migrenos galvos skausmu – puikiai žinai, kaip svarbu greitai imtis priemonių, galinčių palengvinti šias kančias. Tobulos piliulės, kaipmat išgydysiančios migreną, deja, nėra, tad tenka vadovautis natūraliais ir paprastais metodais.

* Tik pajutusi simptomus (raibuliavimą akyse, galvos maudimą, kitus pojūčius, signalizuojančius apie artėjantį migrenos priepuolį) skirk bent 15 minučių atsipalaidavimui. Ir nesiteisink, kad priepuolis užklupo netinkamu metu, kai sau nė minutės skirti negali – tokiems dalykams tinkamo momento niekad nebūna! Darbai gali palaukti, nes užklupus skausmo proveržiams jie vis viena nueis šuniui ant uodegos.

* Pajutusi skausmą nesąmoningai imi masažuoti smilkinius? Puiku – šis veiksmas atpalaiduoja ir tiesiogiai veikia skausmą.

* Dar viena išeitis – tai šalti kompresai. Vėsiame vandenyje suvilgyk rankšluostį ar kelias servetėles ir užsidėk kompresą ant kaktos. Tai padaryti gali net ir darbe! Tačiau kompresą laikyk ne ilgiau nei 15 minučių.

* Nustatyta, jog pasikartojantys galvos skausmai dažniausiai ištinka tuos žmones, kurių organizme trūksta magnio. Tad vitaminai ar papildai, prisotinti šios medžiagos, galėtų pagelbėti ir sergant migrena.

* Jokia paslaptis, kad organizmui stokojant vandens, taip pat ima skaudėti galvą. Todėl vos pajutus maudimą išgerk kelias stiklines.

* Gydytojai teigia, jog pipirmėtės kvapas slopina skausmą. Tai labai individuali praktika, tačiau jai nesuveikus, pipirmėtės dėka bent jau nosies neerzins kiti kvapai, galintys sustiprinti migrenos išpuolį. Taip pat gali išmėginti pipirmėtės eterinį aliejų: juo patepk smilkinius ar sprandą.

* Raktažolės arbata padės, jei jauti, kad migrena dažniausiai kyla dėl patirto streso, skausmas yra nervinio pobūdžio. Arbatą ruošk vieną šaukštelį arbatžolių užpildama stikline virinto vandens.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis