Kaip papuošalais pakoreguoti figūrą

Bet koks aksesuaras nėra vien tik mūsų aprangos papuošimas. Papuošalai, kaip ir drabužiai, daro vizualią įtaką kalbant apie mūsų silueto proporcijas. Papuošalu galime užmaskuoti, pakoreguoti arba atvirkščiai, sugriauti kūno proporcijas.

Parengė stilistė, stiliaus ir įvaizdžio konsultantė Mingailė Skuodytė

„Atrodo šį sezoną visos merginos dėvi gražius kaklo papuošalus, o aš niekaip nerandu sau tinkamo. Kartais pasimatuoju kokį rastą mamos, dukros ar draugės spintoje, bet jaučiuosi kažkaip nepatogiai, nejaukiai, pastebimai“ – turbūt daugelio iš mūsų galvoje yra apsilankius tokia ar panaši mintis apie kažkurį aksesuarą.

Taip yra todėl, kad visų siluetai skirtingi, todėl ir papuošalus turime pasirinkti skirtingus. Galiu išvardinti kelis papuošalų segėjimo triukus.

AUSKARAI

Auskarai, tai aksesuaras, kuris gali pakeisti, pakoreguoti arba pabrėžti veido formą:

1. Pailgus auskarus verta rinktis tada, kai veidas yra kvadrato arba ovalo formos ir norisi jam suteikti šiek tiek daugiau vertikalumo. Taip pat ilgi ir siauri auskarai tiks, jei turi trumpą kaklą.

2. Apvalių formų auskarus patarčiau rinktis tada, kai veidas yra griežtos ir kampuotos formos, o kampuotus auskarus – kai veidas yra apvalus. Kontrasto būdu sušvelninsi griežtas formas ir atvirkščiai.

3. Platesnius auskarai tiks, jei veidas yra ilgas ir siauras arba trikampio formos. Tokiu būdu šiek tiek atkursi proporcijas ir suteiksi apimties. Ilgesniais ir plačiais auskarais verta puoštis, jei turi ilgą kaklą.

APYRANKĖS

Apyrankes reikėtų rinktis pagal savo rankų ilgį:

1. Jei rankos ilgos, gali puoštis įvairiausiomis apyrankėmis, jų gali būti ir daugiau.

2. Jei rankos trumpos, reikia vengti apyrankių arba rinktis tik labai smulkias.

3. Jei dėl netiesios pečių linijos viena ranka atrodo ilgesnė nei kita, reikėtų segėti apyrankes ant tos rankos, kuri atrodo ilgesnė.

4. Apyrankėmis gali pakoreguoti ir klubų liniją. Jei klubai siauri, tiks plačios apyrankės, tokiu būdu suteiksi daugiau svorio klubams. Žinoma, jei klubai platūs, reikia vengti labai grubių ir ryškių apyrankių, tokios akcentuos klubų zoną.

KAKLO PAPUOŠALAI

Karoliai ir vėriniai greičiausiai yra sudėtingiausiai pritaikomas papuošalas, kadangi (priklausomai nuo jų ilgio) atkreipia dėmesį į svarbias moters figūros vietas: kaklą, krūtinę, pilvą:

1. Stambius ir trumpus vėrinius gali segėti, kai krūtinė yra nedidelė, pečiai nėra platūs, o kaklas ilgesnis. Tokiu būdu suteiksi apimties krūtinei ir atkreipsi dėmesį į viršutinę kūno dalį. Ypač tinka, jei klubai yra platesni.

2. Ilgais karoliais verta puoštis, kai liemuo yra trumpesnis, tokiu būdu jam suteiksi vertikalumo. Žinoma, tokių karolių reikėtų vengti, kai pilvukas yra atsikišęs, nes jis atsidurs dėmesio centre.

3. Pakabučius krūtinės aukštyje arba šiek tiek žemiau, gali dėvėti tada, kai krūtinė nedidelė. Taip suteiksi jai apimties, bet nedarysi įtakos pečių pločiui ar kaklo ilgiui.

4. Smulkūs ir neilgi vėriniai, pakabukai ar grandinėlės tiks, jei krūtinė ir pilvukas yra apvalesni. Tokiu būdu atkreipsi dėmesį į svarbiausią kūno zoną – kaklą ir dekolte.

Kaip ir minėjau, papuošalais gali pakoreguoti tiek veidą, tiek kūno linijas, tai nėra tik grožio ir puošnumo detalė. Todėl papuošalus verta rinktis sąmoningai ir puoštis apgalvotai.

www.tavostilius.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis