Greiti ir paprasti būdai, kaip atnaujinti šukuoseną bei suvaldyti plaukus

Pabodo šukuosena, o gal nori paslėpti ataugusias dažytų plaukų šaknis? Lengvai pasidaryk šukuoseną pati, kuri pakeis įgrisusį įvaizdį. Arba pradėk kovą su plaukų bėdomis, kurios tave kankina.

Kiekvieną dieną tiesūs ar garbanoti plaukai greitai pabosta, o vienintelis šukuosenos pokytis  plaukų surišimas į „uodegą – menkai gelbsti.

Skubėdamos ir lėkdamos tikrai neturime laiko „gaminti tortų ant galvos (ir tai visai ne lygis sėdėti darbe su tokia ševeliūra), tačiau skirti vos porą minučių lengvai šukuosenai pasidaryti galime visos. Siūlome tris paprastas ir greitai pasidaromas šukuosenas.

Pirmoji šukuosena tiks įvairaus ilgio plaukus turinčioms merginoms. Laisva pynė virš kaktos atrodo itin romantiškai. Tokią pynę pasidaryti truksi vos porą minučių, o atrodysi lyg princesė su tikra karūna.

Antra šukuosena. Šis šukavimas atrodo itin paprastai, bet ne prastai. Tačiau norėdama išryškinti veido grožį, gali pasidaryti tokią šukuoseną ir jį atidengti. Keli teisingi brūkštelėjimai per plaukus, suimtos sruogos pakaušyje, ir jau atrodai atsinaujinusi.

Trečioji šukuosena ne tik paįvairins tavo stilių, bet ir paslėps nereikalingus trūkumus. Jei skubi ir neturi laiko išsiplauti galvos ar nori paslėpti ataugusias dažytų plaukų šaknis, šukuokis būtent taip.

Vaizdo įrašė pasižiūrėkite, kaip nesudėtinga visas šias šukuosenas pasidaryti.

Jei manai, kad norint atnaujinti šukuoseną pirmiausia būtina išmokti valdyti plaukus. Esi visiškai teisi!

Garbanos

Problema: Tavo garbanoms būtinai reikia drėgmės, nes išsausėjusios jos pajunta ore esančią drėgmę ir siurbia ją  tai ypač būdinga garbanotiems ir sausiems plaukams. Rezultatas – pamišėlės garbanos.

Sprendimas: Kovai su garbanomis, pasirinkite gerai drėkinantį šampūną ir kondicionierių. Jei plaukai bus pakankamai sudrėkinti, jiems reikės mažiau drėgmės iš oro,  taip plaukai išlaikys jūsų norimą formą. Plaukų žnyplės taip pat sausina plaukus. Tad kad jų visiškai nenustekentumėte, stenkitės, juos džiovinti natūraliai ar prieš džiovindamos fenu bent pusvalandį pabūkite galvą apsisukusios rankšluosčiu. Nepamirškite ir drėgmę sulaikančio serumo.

Nuotr. Shutterstock

Linkę riebaluotis plaukai

Problema: Prakaituojanti galvos oda dar labiau suintensyvina plaukų riebalavimąsi.

Sprendimas: Pasistenk kasdien netrinkti galvos. Šampūne esančios „nuriebinančios" medžiagos sausina galvos odą, taip dar labiau suintensyvindamos riebalinių liaukų veiklą. Stenkis rinktis kuo mažiau putojantį šampūną, o kondicionierių tepk tik nuo plaukų vidurio iki galiukų. Tarp plaukų trinkimų išbandyk sausą šampūną. Jo dėka plaukai bus švarūs (ar bent jau taip atrodys) visą likusią dieną. 

Sausi plaukai

Problema: Ultravioletiniai spinduliai plaukus išsausina ir jie tampa trapūs.

Sprendimas: Priversk saulę dirbti tavo naudai. Išeidama į lauką, lašeliu kondicionieriaus perbrauk per sausus plaukus. Kondicionierius suveiks ne tik kaip apsauginis sluoksnis nuo ultravioletinių spindulių, bet saulės šiluma padės kondicionieriui kur kas geriau suminkštinti jtavo plaukus. Dar viena svarbi plaukų sausumo priežastis yra baseinų bei jūros vanduo, tad prieš panerdama, pamirkyk plaukus vandenyje  taip apsaugosi juos nuo to, kad jie sugertų chlorą ar sūrų vandenį.

Spalvos blukimas

Problema: saulė blukina tiek briunečių, tiek blondinių plaukų spalvą.

Sprendimas: Geriausias būdas išsaugoti dažytų plaukų spalvą  mūvėti stilingą skrybėlę. Žinoma, kasdien to nedaryk, tad stenkis naudoti plaukams skirtus produktus su apsauga nuo saulės. Laikyk nuo ultravioletinių spindulių apsaugantį purškalą prie pat durų  jis primins, kad prieš išeinant reikia pasipurkšti juo plaukus. Norėdama atgaivinti nublukusią spalvą, kartą per savaitę trink plaukus spalvą atgaivinančiu šampūnu. Jis nenudažys tavo plaukų, tačiau jame esančios pigmento dalelės pagyvins atspalvį. Be to, gali pasigaminti ir vaisių kaukes plaukams.

Nuotr. Shutterstock

Plaukų lūžinėjimas

Problema: Dėl plaukų formavimo karščiu, saulės bei chloro poveikio plaukai netenka drėgmės, todėl juose esantys baltymai ima irti ir plaukai ima lūžinėti. Jei nuolat riši plaukus į uodegėlę  jie taip pat gali imti lūžinėti.

Sprendimas: Rinkis kondicionierių, kuriame gausu baltymų, tačiau tokį gydymą taikyk tik kartą per savaitę, nes per daug baltymų gavusi plaukų struktūra gali tapti lipnia. Keisk rišamos uodegos aukštį, kad nuolat tame pačiame taške per daug nesuspaustumėte plaukų  tai gali pažeisti plaukus ir jie ims lūžinėti. 

Jei tavo plaukai labai šakojasi, tėra vienintelis sprendimas  kirpimas. Trumpos šukuosenos puikiai tinka vasarą. Be to, jei dažnai susiriši plaukus, tai gali būti ženklas, kad tau puikiai tiks trumpesnių plaukų šukuosena. Ir dar, išmėginkite plaukų formavimą nenaudojant jokių žnyplių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis