Patarimai, kurie padės pagreitinti plaukų augimą

Kuri mūsų nesvajoja apie fantastiškus ilgus plaukus, juk tai taip moteriška ir seksualu. Tačiau užsiauginti plaukus nėra lengva, ypač su metais jie auga vis lėčiau. Pasinaudok keliais patarimais, kurie padės paskatinti plaukų augimą ir padės jiems atsigauti.

Plaukų grožis ypač glaudžiai susijęs su mityba, nepakanka vien gerti maisto papildų ar lepinti plaukų kaukėmis, ypač svarbu teisingai maitintis. Valgyk daugiau maisto produktų, kuriuose yra riebalų rūgščių, tokių kaip omega-6, omega-3, omega-9. Praturtink savo dienos racioną avokadais, riebiomis žuvimis (lašiša, upėtakis, tunas), naudok sėmenų, moliūgų, saulėgrąžų ir vynuogių kauliukų aliejų, užkandžiauk riešutais.

Netrink galvos kiekvieną dieną, stenkis tai daryti bent kas antrą ar dar rečiau. Šampūnuose esančios medžiagos gali lėtinti plaukų augimą, tad kiekvieną rytą lįsdama po dušu ir plaudama plaukus per keletą mėnesių tikrai netapsi ilgaplauke. Jeigu savaitgalį neturi susitikimų, svarbių pasirodymų viešumoje, skirk porą dienų grožio procedūroms, poilsiui ir netrink galvos. Lai plaukai atsigauna nuo alinimo cheminėmis medžiagomis.

Bella Thorne, AFP nuotr.

Plaukų augimą gali paskatinti namuose gamintomis kaukėmis. Sutrink porą bananų ir įmaišyk šaukštelį medaus. Tokia kauke ištrink sudrėkintus plaukus ties šaknimis, po 15 min. ją gali nuplauti. Šią terapiją kartodama savaitę ar dvi netruksi pastebėti rezultatų, plaukai ne tik sparčiau augs, bet ir taps sveikesni, žvilgesni, atsigaus.

Saugok plaukus nuo karščio ir saulės. Vasarą naudok specialų purškalą nuo saulės ir kenksmingų ultravioletinių spindulių. Taip pat prieš formuodama plaukus žnyplėmis, tiesintuvu ar sukdama karštais suktukais, išpurkšk juos nuo karščio saugančia priemone. Ilgesnį laiką formavusi plaukus, leisk jiems atsikvėpti ir bent keletą dienų nenaudok karštų prietaisų, palepink plaukus giliai drėkinančiomis kaukėmis, pamasažuok skalpą. Nepakankamai drėkinami plaukai greitai išsausėja, pradeda lūžinėti, skilinėti, o galiukai – trupėti.

AFP nuotr.

Pasigamink specialų nuovirą, kuris taip pat padės plaukams augti greičiau. Išvirk skiltelėmis pjaustytą svogūną ir česnaką, įmesk porą cinamono lazdelių. Nukoštą skystį atvėsink ir supilk į stiklinį butelį, mikstūrą galėsi naudoti po 20 dienų. Keletą kartų per savaitę šiuo skysčiu įtrink galvos skalpą, palūkėk 15 minučių ir ištrink plaukus, kad neliktų nemalonaus kvapo. Plaukų augimą pagreitinsi ir kita mikstūra – svogūnų nuoviras su citrinų sultimis.

Christina Hendricks, SIPA nuotr.

Kiekvieną dieną užversk plaukus ant galvos ir palaikyk galvą žemyn apie 30 sekundžių, o jei gali ir ilgiau. Kartok tai 4-5 kartus, galvos laikymas žemyn suaktyvins kraujotaką, tai padės plaukams augti greičiau ir atrodyti sveikiau.

Kaip įmanydama venk streso. Baimę ir stresą keliančios situacijos – vienas didžiausių grožio priešų. Dėl tokio jaudinimosi kenčia ne tik oda, sveikata, bet ir plaukai, jie silpnėja, pradeda lūžinėti ir kur kas lėčiau auga. Sumažinti streso lygį padės kokybiškas ilgesnis miegas, meditacija, gilus kvėpavimas, patinkanti sporto rūšis ir, žinoma, meilė bei kasdien skirtos kelios minutėlės tiesiog pasidžiaugti gyvenimu.

Nepamiršk plaukus gaivinančių priežiūros priemonių, nuo serumų, praturtintų vitaminais, iki kondicionierių ir kaukių.

Užsakymo nr.: PT_68505754

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis