Atsargiai rinkis makiažo meistrą: eksperimentas, po kurio makiažą teko nusivalyti

Praėjusį savaitgalį iš vestuvių grįžusi kolegė rodė nuotraukas, kokį makiažą jai padarė „vizažistė“. Pati kalta, nenorėjo gaišti laiko, todėl nukeliavo į artimiausią grožio saloną. Patikėk, jeigu tave taip „papuoštų“, tikriausiai apsiverktum! Teko skubiai lėkti namo, nusiplauti visą tą grožį ir pasidažyti pačiai.

O prieš kelias dienas Facebooke pamatėme „Smilga Beauty Lab“ įkūrėjos Indrės Sinkevičiūtės įrašą, kuriuo norime pasidalinti su tavimi. Indrė nusprendė atlikti eksperimentą ir nukeliavo pas vizažistę, kuri siūlo padaryti makiažą už 15 eur.

Siūlome paskaityti, o tuomet pažiūrėti galutinį rezultatą.
P.S. Kalba netaisyta.

„Vizažistės dygsta, kaip grybai rudenį. Viena po kitos. Specialiose grupėse klientei parašius, kokiu metu reikia makiažo atsiranda 30 komentarų su kainomis nuo 5 (ar nemokamai) iki 30 Eur. Tos, kurios už makiažą ima daugiau, matomai į tokias žinutes neatsakinėja.
Man visad buvo smalsu, kokią kokybę galima gauti už makiažą mokant 15 Eur. Taigi padariau eksperimentą, užsirašiau makiažui, pas prieš metus kursus baigusią "vizažistę". Kodėl rašau kabutėse, suprasite perskaitę. Neminėsiu jos vardo ar kokią mokyklą baigė, tiesiog manau tai būtų neetiška. Šiuo postu tikrai nenorėjau įžeisti ar sumenkinti jos, tik noriu parodyti, kas darosi šiuometinėje grožio rinkoje ir pas kokias "specialistes" galima patekti. Tad prieš renkantis, atidžiai peržiūrėkite meistrių darbus ir atsiliepimus.

Atvažiavau makiažui pas merginą į namus. Pasitiko gan maloni, jauna mergina, pasiūlė užeiti į miegamąjį, kur ant komodos buvo sudėliota kosmetika. Viskas atrodė tvarkingai ir gan higieniškai. Prisėdau ant žemos kedės ir visą laiką, kol mergina mane dažė gailėjau jos nugaros...Pasodino ne priešais langą, kur galėjo gauti geresnį apšvietimą, bet turbūt taip, kaip jai patogiau pasiekti priemones.
Buvau nustebusi, kad dirbo su gan geru firmų kosmetika (tiek šiek tiek pigesne, tiek su brangesne). Kadangi kosmetikos kainos kasmet vis auga, pabandykit įsivaizduoti, kiek ji užsidirba jei makiažas kainuoja 15 Eur. Aišku sutaupoma nuomai, o kadangi dirba namie turbūt ir mokesčiams. Bet nežinant negaliu teigti ;)

Jai bedirbant išsikalbėjome, kad tai nėra jos pagrindinė veikla. Makiažo kursus baigė Vilniuje, kaip pati pasakė "išplėstinius". Žinant kurioje mokykloje mokėsi, tai turėjo sudaryti 80 ak. val. Kursus baigė prieš metus ir kaip matosi iš jos facebook puslapio vėliau praktikavosi su klientėmis ir projektuose.

Pradėjo dažyti akis, jau jaučiau, kad lanką kelia beveik iki antakio. Mintyse tikėjausi, kad dar pasitaisys. Sunkiai sekėsi su paakių ir bėrimų maskavimu. Sluoksniavo daug, bet netaisyklingai. Galiausiai viską užfiksavo ir modeliavo veidą. Apsistojo ties skruostais ir žandikauliu. Modeliuojant skruostikaulį tamsino patį kaulą, o ne po juo. Galiausiai pašviesino ir taip platų mano žandikaulį. Pradėjo modeliuoti nosį (nors to neprašiau, o ir mano nosis nėra tokia plati, kad ją reiktų siaurinti), nosį modeliavo paėmusi gan kietą teptuką, kuris galiausiai davė ryškias, neišsklaidytas linijas. Atrodė, kad žmogus absoliučiai nejaučia ir nesupranta veido formų, proporcijų.

Žiūrim į veidrodį. (Labai gaila, kad nuotraukoje nesimato visų klaidų):
- akies lankas nežinia kur
- viena akis prailginta, kita ne, nėra simetrijos
- nesuvesti akies kampai
- veidas neužmaskuotas iki galo
- paakiai pilki. Atrodau, kaip serganti
- skruostikaulių vietoje kažkokie blynai
- antakiai. Turiu (o gal turėjau?) išties gražius antakius, bet net lengvai padažomų antakių negalėjo sutvarkyti iki galo.
- nosis, nosis, nosis. Tiesiog Rudnosis, nėra ką daugiau komentuoti...

Po makiažo paklausė "ar patinka". Įdomu, ką atsako klientės po tokio klausimo....gaila išties...

Mergina, manęs paprašė nusifotografuoti prieš ir po. Nesutikau, galiausiai padariusi makiažą paprašė nufotografuoti tik akis. Spekit ką, patikrinus jos puslapį radau savo nuotraukas, kur matosi netik veidas. Aš pati nemėgstu fotografuoti savo klienčių, kurios už makiažą moka pinigus, nes tai jūs jai turite suteikti paslaugą, o ne ji jums. O toks nuotraukų kėlimas be sutikimo yra neetiško darbo viršūnė!

Ką norėjau pasakyti šiuo bandymu? Kad mokytis makiažo galime visos ir tikrai esu už, kad save pabandytumėme įvairiose srityse, bet akivaizdu, kad makiažą daryti gali ne visos.
Ką galvoja mokyklos išleisdamos mokines, kurios NET PO METŲ nesupranta, kaip modeliuoti veidą ir nesugeba tinkamoje vietoje paryškinti akies lanką? Mano atveju tokios merginos diplomų negauna ir mokosi tol, kol išmoksta arba supranta, kad ši sritis deja ne visoms...

Dėl kainos, kiek moki tiek gauni, skūpus moka du kartus. Šis pasakymas tikrai pasitvirtino. Tikiu, kad yra merginų ir gražiai dažančių už tokia sumas, bet savo mokinėms sakau, kad pradžiai geriau išdažykite seses, mamas, tetas, o tik tada imkite pinigus iš klienčių, kai jau tvirtai laikysite teptuką rankoje ir suprasite ką ir kodėl darote. Ir tada imkite teisingą sumą, nepradėkite nuo 10-15 Eur, nes vėliau tą kainą bus sunku pakelti.

Sekantis postas manau bus apie tai, kas gi sudaro makiažo kainą ir kodėl ji negali būti 15 eur.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis