Deimantų nauda grožiui - tikra ar tik mitas

Kosmetika, kurios sudėtyje yra deimantų, ar tai nauja mada, kurią kursto rinkodaros specialistų kuriami šūkiai, ar tikra ir pamatuojama nauda? Jau kurį laiką kosmetikoje naudojami auksas bei sidabras kaip aktyvieji ingredientai. Jų sąrašą papildė ir deimantai. Ar jaunystės ir grožio pažadai yra pagrįsti?

Deimantai – ne tik puošia

Deimantas – tai anglis. Anglis, kuri tik ypatingo slėgio, karščio ir laiko sąlygomis virsta deimantais. Geologai mano, kad šiam procesui prireikė 1–3 milijardų metų. Būtent todėl deimantai tokie vertingi ir brangūs. Klaidinga manyti, kad dėl šių priežasčių deimantai yra naudojami tik nesenstančių papuošalų gamybai.

Dėl savo cheminio atsparumo ir dėl to, kad deimantai yra kiečiausia natūrali medžiaga, jie yra pirmasis pasirinkimas gaminant įrankius, skirtus pjauti kietas medžiagas, ar gaminant įrankius, kuriems svarbiausia – ilgaamžiškumas. Deimantai taip pat pasižymi optinėmis savybėmis, t. y. jie laužia šviesos spindulius, juos išskaido ir ypatingai spindi.

Shutterstock nuotr.

Kuo pjaunamosios deimanto savybės gali padėti kosmetikoje?

Deimantų tinkamumas pjauti, kad ir kaip keistai skambėtų, gali praversti šveičiant odą. Itin mažos deimantų dulkelės yra naudojamos veido šveitikliuose. Jos suardo ryšius tarp viršutinio odos sluoksnio epidermio ląstelių ir taip padeda pastarąsias pašalinti.

Dermatologai naudoja lazdeles, inkrustuotas deimantais, mikrodermabrazijos procedūroms. Naudojant deimantus pertekliniai odos ląstelių sluoksniai yra pašalinami nepažeidžiant likusios struktūros.

Po odos šveitimo procedūrų į odą lengviau „įvesti“ aktyviuosius, odai reikalingus ingredientus, tokius kaip: vitaminai, aliejai, enzimai, rūgštys ir t. t. Tiesa, deimantai nėra aktyvieji ingredientai ir patys savaime niekaip neprisideda prie odos sveikatos ilgalaikėje perspektyvoje. Greičiausia jie – laikini pagalbininkai. Tiesa, labai brangūs pagalbininkai.

Shutterstovk nuotr.

Kuo dar deimantai gali būti naudingi?

Faktas, kad deimantai puikiai atspindi šviesą, daro juos patrauklius makiažo ir plaukų priežiūros priemonių pramonėje. Optinis šviesos skaidymas – naujausia mada dekoratyvinėje kosmetikoje. Šviesai pasiekus paviršių (šiuo atveju odą), spinduliai yra atspindimi ir todėl veido odos trūkumai, tokie kaip raukšlelės, tiesiog „ištirpsta“ ir oda atrodo lygesnė.

Skaldant deimantus į itin smulkias daleles bei naudojant jas kosmetikos priemonėse išgaunamasis būtent šis optinio maskavimo efektas. „Tiesa, siekiant, kad šis efektas tikrai atsirastų, deimantai turėtų sudaryti bent 5 proc. gaminio,“ – teigia Randy‘is Schuelleris, kosmetologijos chemikas ir knygos „Nieko baisaus, kad lūpų dažuose yra švino“ autorius.

Nepaisant to, nemažai kompanijų siūlo skaistinančius ir maskuojančius gaminius. Svarbu nepamiršti, kad deimantų pudra, t. y. smulkinti deimantai, gali būti naudojami kartu su kitais švytėjimą suteikiančiais ingredientais. Tokie prekės ženklai kaip „La Prairie“ naudoja amino rūgštis, o „G.M. Collin's“ maišo deimantų pudrą su peptidais ir dumbliais.

Shutterstock nuotr.

Kaip panaudoti deimantus plaukų priežiūroje?

Dėl savo spindesio deimantai gali būti ir yra naudojami plaukų priežiūros priemonių gamyboje. Tiesa, jie tinkami tik tuose gaminiuose, kurių nereikia nuplauti, nors daug naudingiau plaukams yra naudoti aliejus nei deimantus. Todėl kosmetikos gamintojai, kurie teigia, kad aliejų kompleksai yra naudingesni plaukų priežiūrai, yra patikimesni už tuos, kurie skelbia deimantų privalumus plaukams. Pirmiausia todėl, kad aliejai yra patvarūs ir nenuplaunami kaip deimantų dulkės.

Norite deimantų efekto, bet ne deimantų kainos?

Veido priežiūros priemonėse ieškokite:

Žėručio – mineralo, kuris suteikia šveičiamąjį efektą, kuris nėra prastesnis nei deimantų. Jis gana kietas, kad šveistų, ir švelnus, kad nepažeistų odos.

AHA rūgštys (glikolio, pieno, citrinos) padeda suardyti jungtis tarp odos paviršiaus ląstelių ir taip padeda jas pašalinti.

Makiažo priemonėse ieškokite:

Titano dioksido, cinko oksido, žėručio ir geležies oksidų. Šie ingredientai neskamba taip prabangiai kaip deimantų pudra, tačiau suteikia odai maskuojamąjį švytėjimo efektą.

Plaukų priežiūros priemonėse ieškokite:

Plaukų ląstelės savo sandara panašesnės į nagų nei į odos ląsteles. Todėl, kad būtų suteiktas plaukams žvilgesys, reikia „sulipinti“ viršutines ląsteles. Produktai, kurie padeda sušvelninti plauko paviršių ir sulyginti plaukų skaidulas, labiausiai prisideda prie jų žvilgesio.

Šį efektą padeda pasiekti atkuriamieji aliejai. Daugybė salonams kosmetiką gaminančių gamintojų, tokių kaip „Redken“ ar „Kerastase“, naudoja kalendrų, judrų, avokadų, abrikosų aliejus. Tiesa, vienkartinio plaukų gaivinimo seanso salone nepakaks.

Plaukas turi būti suglotnintas kiekvieną kartą po plovimo. „Namų grožio salono“ patirtį siūlantys prekės ženklai taip pat kuria blizgesio suteikiančias technologijas. Naujausia priklauso AVON. Atnaujintoje gaminių, skirtų plaukų priežiūrai, linijoje „Advance techniques“ naudojama provitamino B5 ir Multishine technologija. Jų sudėtyje yra ingredientų, kurie švelnina ir glotnina plauko paviršių, todėl šis atspindi daugiau šviesos ir atrodo blizgus.

Provitaminas B5, kalendrų, judrų, avokadų, abrikosų ar argano aliejai, keratinas, vitaminas E yra tai, ko derėtų ieškoti tiems, kas siekia blizgančių plaukų efekto, bene tokio paties, kokį gali suteikti brangakmeniai.

#pasileiskplaukus

Užsakymo nr.: PT_72432678

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis