5 bateliai, kuriuos turėtum pamiršti

Ne veltui aukštakulniai nusipelnė batų žudikų vardo. Nebuvo dar tokios mados savaitės, kad bent viena juos avinti manekenė nepargriūtų ant podiumo. Apie tai, kad kiaurą dieną išvaikščiojus aukštakulniais maudžia visą kūną, jau nė nekalbame, bet sveikatai kenkia ne tik jie.

1. STILETTAI

Medikai tvirtina, kad bato kulnas turėtų būti ne aukštesnis nei 5 centimetrai, kitaip gali pakenkti stuburui, o tada nuolatiniai nugaros skausmai – neišvengiami. Jei vistiek nori aukštakulnių, rinkis platforminius batelius. Juos avėdama nestypčiosi kaip balerina pirštų galiukais net ir tada, kai pakulnė bus 13 centimetrų. Ypač kojos nuvargsta, jei sumanai aukštakulniais pasipuošusi traukti į klubą. Tai tikras iššūkis kojoms, todėl nepamiršk grįžusi namo pamankštinti pėdų.

2. BALETINUKĖS

Ne mažiau nei aukštakulniai stuburui kenkia ir plokščiapadžiai - balerinų bateliai. Maža to, juos avint pradės skilti kulnai. Jei be tokių negali gyventi, bent jau rinkis guminiu padu. Jis sumažins smūgius kulnams ėjimo metu. Tačiau bet kuriuo atveju ilgiau vaikštinėdama vargu ar išvengsi nugaros skausmo.

3. SIAURI ILGAAULIAI

Nemalonių pojūčių gali sukelti ir ilgaauliai pernelyg siaurais aulais. Mat rytais žmogus būna ne tik aukštesnis, bet ir sveria mažiau, o į vakarą kūnas apsunksta, galūnės patinsta, Ypač kojos. Todėl prigludęs aulas vakarop jau spaus blauzdas. Kad grąžintum į vėžes sulėtėjusią kraujotaką, nusiavusi batus pamasažuok blauzdas.

4. SMAILIANOSIAI

Ilgainiui batai itin siaurėjančiomis noselėmis gali traumuoti kojų pirštus. Jausi skausmą, mažasis ir didysis piršteliai prisitirins. Manai šiek tiek raudonio ar sukietėjusios odos niekis? Klysti. Merginos dažnai smailianosius aukštakulnius avi basomis, tad pėdos greitai suprakaituoja, o jei į susidariusias nuotrinas įsimes infekcija, tave gali nudžiuginti net pėdų grybelis.

5. PADIRBTI UGGSAI

Gydytojai linkę peikti net žiemos metu ypač mėgstamus ir vis dar madingus UGG stiliaus aulinukus. Neoriginalūs ugsai ilgiau avimi išsitampo, tad koja netenka stabilumo. Padirbiniai dažnai siuvami iš pigių medžiagų, todėl batų nevėdinant, netikras kailis drėksta ir jame pradeda veistis įvairių mikroorganizmų, kurie gali sukelti uždegimų.

Jau kyla noras visus savo batus šveisti į šiukšlių konteinerį? Neskubėk - gali avėti visus batus. Svarbiausia dažniau juos kaitalioti, kad nuolat nebūtų įsitempę tie patys kojų ir nugaros raumenys. Beje, jei dažnai maudžia nugarą, vertėtų pasidomėti pilateso mankšta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis