Plaukų reikšmė moters gyvenime: ar tai yra mūsų nematoma karūna?

Nuo senovės moterys galėjo įsikūnyti į įvairius vaidmenis vien keisdamos šukuosenas. Tyrinėdami jų gyvenimo istorijas, mes pastebime, kad plaukai – tai vienas svarbiausių veiksnių, darančių įtaką moters pasitikėjimui ar net nulemiančių jos poelgius.

Kiekvieno mūsų gyvenime yra pasitaikę dienų, kai plaukai, atrodo, „gyvena savą gyvenimą“ ir tiesiog nekrenta taip, kaip mes norime, – ir vien šis faktas gali sugadinti mūsų nuotaiką visai dienai. Kai kurie žmonės iškart gali pradėti kritikuoti, kad išvaizda yra pernelyg sureikšminama, jai teikiamas per didelis dėmesys.

Tačiau, pasirodo, tai nėra taip paviršutiniška, kaip atrodo, – neseniai atliktos apklausos rezultatai rodo, kad plaukų sruoga gali turėti didžiulę įtaką mūsų nuotaikai. Net 44 proc. moterų prisipažino, kad jautėsi blogai vien dėl savo plaukų. Sukritę, susiriebalavę, įsielektrinę, pernelyg susigarbanoję plaukai gali rimtai paveikti pasitikėjimą.

Būkime nuoširdūs – daugumai moterų rūpi jų plaukai – tai yra vienas tų dalykų, kuris visų pirma krenta į akis vertinant mūsų išvaizdą, ir vienas iš būdų, kaip mes galime išreikšti savo asmenybę. Ir tai visai ne dėl įsitikinimo, esą išvaizda yra labai svarbi, tiesiog plaukais iš dalies mes galime pademonstruoti savo pasaulėžiūrą, charakterį ir įsitikinimus.

Be rūpinimosi savo figūra, plaukai yra viena labiausiai prižiūrimų mūsų išvaizdos detalių. Jie atspindi jausmingumą, parodo asmenybę ir sukuria identitetą. Ne be reikalo yra posakis „Jeigu moteris nori kažką pakeisti savo gyvenime, ji gali pradėti nuo šukuosenos“. Visiškai kitas kirpimas ar spalva ištraukia žmogų iš įprastos kasdienybės ir priverčia elgtis kitaip gyvenime.

Kitokia šukuosena privers žmones matyti jus kitaip, net jiems to nesuprantant. Pavyzdžiui, ilgi plaukai yra laikomi moteriškumo simboliu. Kai kuriems žmonėms tai jaunystės ir seksualumo simbolis, ypač jei plaukai supinti. Trumpų plaukų savininkės dažniausiai laikomos stipriomis ir pasitikinčiomis savimi moterimis, kurios neturi ko slėpti.

Įdomų faktą atskleidė Rosė Weitz, knygos „xxx“ rašytoja. Ji savo knygoje aprašo pokalbį su didelės kompanijos direktore: „Ji man parodė kompanijos organizacinį medį, kuris rodo, kas kam yra pavaldus. Jeigu būtume nubrėžę liniją ir žiūrėtume tik į vadovaujamas pozicijas užimančias moteris, jų plaukai niekada nėra siekę pečių.“

Plaukai nėra tik įvaizdžio dalis, tai ir daug laiko užimanti veikla. Vidutiniškai moteris trinkdama, džiovindama plaukus ir formuodama savo šukuoseną praleidžia 1 val. 53 min. per savaitę. Kai ji bus 65 metų, ji bus praleidusi 7 mėnesius vien tik plaukų priežiūrai. Juk dabar net 75 proc. moterų yra dažiusios plaukus, o dar 1950 m. jų buvo tik 5 proc.! Šiuolaikinės plaukų priežiūros priemonės suteikė beribes galimybes eksperimentuoti ir išreikšti save per šukuoseną. Galima rinktis bet kurią plaukų spalvą, kuri suteikia mums laimės. Mums teikiama visa vaivorykštės spalvų gama, vienintelė riba – asmeninis skonis ir plaukų sveikata.

Dauguma gali nesutikti, kad plaukai turi reikšmės mūsų identitetui ar kasdieniam gyvenimui, bet niekas negalėtų paprieštaurauti Hillarės Rodham pastebėjimui: „Plaukai yra svarbūs. Atkreipkite į juos dėmesį, nes kiti tai tikrai padarys“.

#pasileiskplaukus

#KONKURSAS Pasileidžiam plaukus? Mes tai darome taip – o kaip tai darote jūs? Skelbiame konkursą #pasileiskplaukus, kurio metu galite laimėti AVON „Advanced techniques“ plaukų priežiūros rinkinį – išsirinkti jį galėsite patys. Pasidalinkite, kaip Jūs pasileidžiate plaukus. Konkurso sąlygos : *Sekite AVON Lietuva instagram puslapį *Įkelkite nuotrauką arba video ant savo Instagram sienos, su hashtagu #pasileiskplaukus. Laimėtoja bus išrinkta burtų keliu pirmadienį. #avon #plaukai #advancetechniques #pasileiskplaukus #penktadienis Daugiau apie „Advance Technique“ liniją galite sužinoti čia: http://avon.io/advance_techniques_linija

A video posted by Avon Lietuva (@avonlietuva) on Sep 30, 2016 at 4:08am PDT

Užsakymo nr.: PT_72526178

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis