Kaip sustabdyti intensyvų plaukų slinkimą rudens metu

Spalis – ne tik mėnuo, kada diena pradeda trumpėti, tačiau tai ir mėnuo, kai mūsų plaukai atrodo bene prasčiausiai. Šiuo laikotarpiu mes jų netenkame daugiausiai, be to, tenka kovoti su įsielektrinusiais, šiurkščiais plaukais bei galvos odos niežuliu. O taip norisi stiprių ir blizgančių lyg deimantas plaukų. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip puoselėti plaukus, kad netektų nepaaukoti kasų kirpėjo kėdėje.

1-oji problema – slenkantys plaukai

Žmogaus plaukas auga nuo 2 iki 6 metų. 90% visų mūsų plaukų yra augimo fazės, o likę 10% ilsisi. Tie plaukai, kurie ilsisi, paprastai iškrenta po 100 dienų. Plaukui iškritus, jo folikulas ilsisi dar 3 mėnesius, po to plaukas vėl pradeda augti.

Švedų mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 800 moterų. Tyrimas atskleidė, kad liepos mėnesį plaukų, kurie pereina į poilsio fazę, yra daugiausia. Tai reiškia, kad jie kris būtent spalį, o ataugs ankstyvą pavasarį. Manoma, kad tai natūralus, evoliucijos paveiktas procesas, jis padeda apsaugoti žmogaus organizmą nuo vasaros saulės.

Be evoliucinių priežasčių, neabejotinai yra ir kitų, kurios veikia šį sezoninį plaukų slinkimą:

- Rudenį plaukų džiovintuvu naudojamės kur kas dažniau nei vasarą.
- Prasideda šildymo sezonas, todėl susidaro kontrastas tarp vidaus patalpų ir lauko temperatūros.
- Stiprūs vėjai, drėgmė ir lietus.

Kaip apsaugoti plaukus? Maisto papildų vartojimas gali pristabdyti plaukų netekimą. Jeigu dar vasarą pradėsite vartoti maisto papildus, didesnė tikimybė, kad plaukų ilsėjimosi fazė prasidės vėliau. Taip pat rudenį patartina vengti pernelyg išsausinti plaukus rankšluosčiu ar džiovintuvu. Intensyvus trynimas ir karštis skatina plaukų lūžinėjimą.

Akivaizdu, kad tik iš dalies galima sumažinti karščio “terapiją”. Siekdami apsaugoti plaukus, naudokite plaukų priežiūros priemones. Jos apsaugo nuo karščio ir plaukų žvynelius padengia apsauginiu sluoksniu, kuris neleidžia karščiui prasiskverbti ir pažeisti plauko kamieno. Nuo karščio apsaugoti plaukai atrodo sveikesni ir žvilgesni.

2-oji problema – įsielektrinę plaukai

Rudenį plaukai atrodo besvoriai, tačiau tai nesukuria purių ir tankių plaukų įspūdžio, nes rudenį jie tiesiog styro lyg stagarai. Taip nutinka, nes lauke plaukai yra veikiami vėjų ir šalčio, o patalpų viduje – karščio ir sausumo. Veikiami šių veiksnių plaukai išsausėja ir įsielektrina. Šukuojami plaukai ima lūžinėti, todėl tai gali priminti plaukų slinkimą.

Kaip apsaugoti plaukus? Naudokite plaukų priežiūros priemones, kurios intensyviai drėkina plaukus, tačiau nenaudokite nailoninių šukų ir plaukų šepečių. Gaminiai, kurie turi maitinamųjų aliejų, gali riebinti plaukus ir padidinę jų svorį sumažinti purumą. Todėl labai svarbu naudoti priežiūros priemones, kuriose yra lengvųjų aliejų – jie maitina ir drėkina plaukus jų neapsunkindami. Naudokite gaminius, kuriuose yra lengvųjų aliejų ir kondicionierių, tokių kaip: makadamijų riešutų, saldžiųjų migdolų, vynuogių kauliukų, ramunėlių ir kietrių aliejus. Jie plaukus maitina, bet jų neriebina.

3-ioji problema –galvos odos niežulys

Sausas patalpų oras išsausina ir galvos odą. Oda bando nuo to apsisaugoti gamindama daugiau sebumo – odos aliejų ir vašką, jie veikia tarsi apsauginis skydas. Nors plaukai susiriebaluoja greičiau, tačiau taip jie sulaiko drėgmę odoje, nors ir to gali būti negana. Šis drėgmės trūkumas sudaro puikias sąlygas odos niežuliui. Blogiausiu atveju gali atsirasti pleiskanų. Niežulį papildomai skatina ir agresyvūs šampūnai bei plaukų formavimo priemonės, menkavertė mityba.

Kaip apsaugoti plaukus? Pirmiausias ir pats svarbiausias patarimas – nesikasykite! Kasymasis mechaniškai pažeidžia odos paviršių, plaukus ir jų folikulus (šaknis), tai paskatina dar intensyvesnį plaukų slinkimą. Kai prausiatės, pasistenkite, kad vanduo nebūtų karštas, nes jis sausina odą. Trečias žingsnis – pradėkite naudoti plaukų priežiūros priemones, skirtas kovoti su pleiskanomis. Šie gaminiai sukurti apsaugoti ir drėkinti galvos odą.

Plaukų slinkimą nulemia kelios priežastys. Visos jos turi skirtingus simptomus, todėl geriausia pasikonsultuoti su ekspertais.

AVON atnaujino intensyvios plaukų priežiūros priemonių liniją „Advance Techniques“, įkvėptą deimantų stiprumo. Skirtingoms plaukų priežiūros problemoms spręsti AVON bendradarbiaudama su mokslininkais sukūrė moksliniais tyrimais pagrįstas formules. Jei norite sumažinti elektrostatinį krūvį, ieškokite „Advance techniques Supreme Oils”, „Advance Techniques Anti-Dadruff” – galvos odos niežuliui mažinti ir „Advance techniques Heat Protection” purškiklį, apsaugantį nuo karščio.

Norėdami gauti profesionalią konsultaciją, kreipkitės į vieną iš tūkstančių AVON konsultantų Lietuvoje. Surasti konsultantą, esantį šalia Jūsų, galite ČIA arba pirkite internetu AVON svetainėje.

#pasileiskplaukus

#KONKURSAS Pasileidžiam plaukus? Mes tai darome taip – o kaip tai darote jūs? Skelbiame konkursą #pasileiskplaukus, kurio metu galite laimėti AVON „Advanced techniques“ plaukų priežiūros rinkinį – išsirinkti jį galėsite patys. Pasidalinkite, kaip Jūs pasileidžiate plaukus. Konkurso sąlygos : *Sekite AVON Lietuva instagram puslapį *Įkelkite nuotrauką arba video ant savo Instagram sienos, su hashtagu #pasileiskplaukus. Laimėtoja bus išrinkta burtų keliu pirmadienį. #avon #plaukai #advancetechniques #pasileiskplaukus #penktadienis Daugiau apie „Advance Technique“ liniją galite sužinoti čia: http://avon.io/advance_techniques_linija

A video posted by Avon Lietuva (@avonlietuva) on Sep 30, 2016 at 4:08am PDT

Užsakymo nr.: PT_72665672

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis