Ką reiškia raidės BB, CC, DD ar PP ant kremų pakuočių

Grožio rinkoje pasirodę BB kremai sukėlė tikrą perversmą. Kremas + odos neapsunkinantis maskuoklis viename – variantas, kurio dauguma moterų jau seniai laukė. Ar žinojai, kad BB kremai iš pradžių buvo sukurti tam, kad padėtų odai atsistatyti po giluminio veido šveitimo ir kitų kosmetinių procedūrų?

Dabartiniai BB kremai maskuoja odos trūkumus, tačiau tuo pačiu veikia ne tik kaip makiažo pagrindas, bet ir kaip drėkinantis ar maitinantis kremas. Tačiau ties čia sustoti neverta, nes BB kremams išpopuliarėjus, rinkoje pasirodė įvairios jo atmainos – CC, DD, PP ir netgi EE kremai. Kuo gi jie skiriasi ir kuris tiktų būtent tau?

BB kremas

Po BB kremo pavadinimu slepiasi žodžiai „beauty balm“ arba „blemish balm“, kitaip – grožio arba maskuojantis balzamas. Šis kremas tinkamas visais metų laikais. Drėkina ne prasčiau nei specialiai tam tikslui skirti kremai, todėl beveik nejaučiamas nemalonus pojūtis, kuris neretai atsiranda ant veido odos užsitepus maskuojančio makiažo pagrindo.

Kaip jau tikriausiai supratai, BB kremas iš esmės skirtas odos drėkinimui ir nežymių odos defektų maskavimui. Geras pasirinkimas toms, kurios nenori varginti savo odos makiažo pagrindais ir pudromis, tačiau pakeisti BB kremais įprastus kremus vis tik nerekomenduojame. Geriau pasilik šį variantą dienos makiažui, o rytais ir vakarais palepink odą drėkinamuoju ar maitinamuoju kremu, priklausomai nuo tavo odos poreikių.

CC kremas

Po itin didelės BB kremų sėkmės, grožio priemonių lentynose pasirodė CC kremai, po kurių raidėmis slepiasi žodžiai Color Control – spalvos kontrolė. Šių kremų užduotis – koreguoti veido atspalvį. Taigi jeigu tavo oda netolygaus atspalvio, vietomis pastebimi paraudimai ar pigmentinės dėmės – atkreipk dėmesį į šį variantą.

CC kremo tekstūra skiriasi nuo BB kremo – šie kremai įprastai gerokai lengvesni. Dažniausiai turi SPF filtrus, o kremo sudėtyje būna ir odai naudingų antioksidantų. Vis tik labai riebiai ir problematiškai odai CC kremai nėra pats geriausias variantas. Apskritai, jeigu tavo oda susiduria su rimtais iššūkiais, vertėtų rinktis tik dermatologo paskirtas kosmetines priemones, kurios ne maskuotų problemas, o jas spręstų.

DD kremas

Dar vienas žingsnelis link tobulėjimo – tai DD kremai. Jei BB kremai buvo skirti maskavimui, o CC kremai – atspalvio sulyginimui, tai DD kremo pagrindinė užduotis – saugoti tavo odą. „Daily defense“ arba „dynamic do-all“ - štai kokia reikšmė slepiasi po raidėmis DD.

Šiuose kremuose įprastai būna stiprus apsauginis filtras nuo saulės spindulių ir laisvųjų radikalų. Didmiesčių gyventojoms toks kremas – puikus pasirinkimas. Tiesa, piktnaudžiauti juo nereikėtų, nes jo tekstūra nėra labai lengva ir gali užkimšti tavo poras.

PP kremas

Na, ką dar buvo galima sugalvoti? Pink Perfect (nepriekaištinga rožinė) arba kitaip – PP kremai. Tai alternatyva makiažo bazėms. Kremo sudėtyje esančios silikono dalelytės užpildo poras ir išlygina odos nelygumus. Taigi tiek poros, tiek ant veido esančios raukšlelės tampa mažiau pastebimos. Oda tampa lygi ir tarsi šilkinė.

Neišsigąsk pamačiusi rožinį kremo atspalvį – ant veido jo nesimatys. Tačiau nepamiršk, kad PP kremas neatstoja drėkinamųjų ar maitinamųjų kremų. PP įprastai naudojamas tam, kad vėliau padengus odą makiažo pagrindu, oda atrodytų lygesnė. Tinka bet kuriam odos tipui.

EE kremas

Extra Exfoliation arba EE kremai padeda odai atsinaujinti, saugo nuo kenksmingų saulės spindulių, drėkina ir suteikia švytėjimo. Šis kremas labiau primena gydomąjį variantą, o ne kasdienės priežiūros priemonę, todėl nelabai tiks jautrios odos savininkėms. Į šį kremą dėmesį vertėtų atkreipti toms, kurių oda papilkėjusi. Beje, kremas šiek tiek sumažina ir pigmentines dėmes.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis