Ką būtina žinoti visoms, norinčioms išbandyti ilgalaikį makiažą

Mikropigmentacija arba ilgalaikis makiažas - tikras išsigelbėjimas visoms, norinčioms nepriekaištingai atrodyti bet kuriuo gyvenimo atveju. Vis dėlto reikia pripažinti, kad permanentinio makiažo vardas sugadintas blogų pavyzdžių - tikriausiai ir pati ne kartą esi mačiusi merginas su tarsi nupieštais, nenatūraliai atrodančiais antakiais ar dirbtinai paryškintomis lūpomis.

Ilgalaikio makiažo vakare nenusiplausi, todėl savo grožį turėtum patikėti tik kvalifikuotam specialistui. Į svarbiausius klausimus apie mikropigmentaciją ir ilgalaikį makiažą mums padėjo atsakyti Mikropigmentacijos centro įkūrėja, „Permanent Make Up World Conference 2015“ apdovanojimą gavusi, „Nouveau Contour“ mikropigmentacijos meistrės titulą turinti Gitana Vizgaitienė.

Meistrė Gitana Vizgaitienė pripažinta pasauliniu lygmeniu konferencijoje PMU World Conference

Gitana, įprastai esame įpratusios kalbėti apie ilgalaikį antakių makiažą. Kokius dar ilgalaikio makiažo sprendimus merginos gali rinktis?

Ilgalaikio makiažo procedūrų pasirinkimas labai platus ir galima rinktis netgi iš 6 pagrindinių mikropigmentacijos šakų: akių mikropigmentacija, lūpų mikropigmentacija, antakių mikropigmentacija, galvos dermapigmentacija, randų maskavimas bei aureolių atkūrimas po chemoterapijų ir operacijų.

Iš tiesų, pagal populiarumą antakių procedūra yra paklausiausia. Tačiau pajutusios ilgalaikio makiažo patogumą bei įvertinusios privalumus, klientės išbando ir kitas procedūras, pavyzdžiui, akių ir lūpų mikropigmentaciją.

Kokia technika naudojama atliekant ilgalaikį lūpų makiažą?

Atliekant ilgalaikį lūpų makiažą, galimos 3 pagrindinės technikos, priklausomai nuo poreikių. Klientėms, kurioms išblukusi natūrali lūpų kontūro linija, siūlome pabrėžti tik patį kontūrą. Siekiant ryškesnio efekto lūpų kontūrą galima daryti su daliniu tušavimu, įvedant šiek tiek spalvos, kuri yra šešėliuojama suteikiant lūpoms putlumo efektą. Toms klientėms, kurios nori intensyvesnės spalvos ir dar ryškesnio efekto, rekomenduojame pilną lūpų tušavimą. Šią procedūrą galima atlikti ir su keliomis pereinančiomis spalvomis. Procedūra išsilaiko nuo 1,5 iki 2,5 metų, priklausomai nuo amžiaus ir odos tipo.

Kaip ilgalaikio akių makiažo norinčiai klientei parenkamas akių kontūras?

Prieš klientei ateinant į procedūrą, visuomet įvertinu jos amžių, akių formą, rainelės spalvą ir priklausomai nuo šių faktorių patariu, kuri technika būtent jai tiktų geriausiai.

Akių mikropigmentacijoje naudojamos 3 pagrindinės atlikimo technikos. Viena iš populiariausių – juodas, klasikinis akių pravedimas, kuris pabrėžia klientės žvilgsnį. Taip pat akių mikropigmentacija gali būti atliekama šešėliavimo būdu, kuomet naudojamos kelios skirtingos spalvos, kurios parenkamos kiekvienai klientei individualiai pagal jos norus ir esamą rainelės spalvą. Šiuo lengvu šešėliavimo metodu suteikiamas „liftingo“ (patempimo) efektas akivaizdžiai jaunina. Atliekant šią techniką galima naudoti 13 skirtingų atspalvių.

Taip pat siūlome išbandyti vis labiau populiarėjančią naujovę – „Butterfly“ (drugelio sparnas) akių apvedimus. Kontūras piešiamas ant akių voko tarsi drugelio sparnas. Šiai technikai naudojame juodą pigmentą ir kelias kitas pasirinktinas spalvas. Tokius akių apvedimus siūlome klientėms, kurios mėgsta atrodyti išskirtinai ir žaviai kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje.

Papasakokite plačiau apie ilgalaikiame makiaže naudojamas technikas. Kaip merginoms nepasimesti įvairovėje ir pasirinkti geriausią variantą?

Šiai dienai ilgalaikio makiažo industrijoje atlikimų technikų yra gana daug ir visos šios technikos skirtingos. Pati naujausia atlikimo technika – mikropigmentacija. Ši technika atliekama tik su medicinine įranga, kurios pagalba pigmentas įvedamas itin kokybiškai ir tiksliai, minimaliai traumuojant odą. Naudojamos adatos, kuriose nėra alergijas keliančių medžiagų, todėl mikropigmentacijos procedūrą galima atlikti ir alergiškiems žmonėms.

Mikropigmentacijos centre naudojame skirtingas technikas, priklausomai nuo pageidaujamų rezultatų: antakių mikropigmentacija (atliekama micro nano adatėle), šešėliavimo technika (kuomet padengiame antakį švelniu tonu), ombre technika (šešėliuojant, priekyje paliekame šviesiausią toną, galai išlieka tamsiausi).

Vis labiau populiarėjanti technika - microbladingas, kuris atliekamas su manualiniu brėžikliu imituojant plaukelio augimo liniją. Ši technika pastaruoju metu išgyvena „piko“ laikotarpį, nes galutinis rezultatas atrodo labai realistiškai. Tačiau, aš į šią naują techniką žiūriu skeptiškai, kadangi ne visoms klientėms galima ją taikyti. Patį adatėlių paspaudimą reguliuoja meistras ir įvedus truputėlį giliau, gali likti randai.

Tikriausiai dažnai sulaukiate kitų meistrių darbu nepatenkintų klienčių, kurios prašo pagalbos. Ar apskritai įmanoma ištaisyti padarytas klaidas?

Deja, šiai dienai turiu tikrai nemažai klienčių, kurios yra nepatenkintos jau atliktu kitų specialistų darbu. Man asmeniškai visuomet lengviau kurti negu „griauti ir statyti“. Tačiau begalo mylėdama savo darbą užduodu sau klausimą: „Juk kažkas turi padėti?“.

Pats saugiausias taisymo būdas kurį aš rekomenduoju – naudoti „camo“ (kamufliažines) spalvas. Maskuojant kūno spalvos pigmentais paslepiamos nereikalingos linijos. Kitų metodų nerekomenduoju, nes gali laukti nemalonios pasekmės, pavyzdžiui, odos randėjimas.

Gitana, papasakokite apie spalvų svarbą atliekant ilgalaikį makiažą. Ar nuo parinktų atspalvių labai priklauso galutinis rezultatas?

Ilgalaikio makiažo srityje koloristika yra vienas iš svarbiausių aspektų. Renkantis pigmento (dažo) spalvą, svarbu atsižvelgti į klientės odos tipą. Jis gali būti šiltas arba šaltas. Šilto tipo moteriai reikėtų taikyti šalto tipo atspalvius, šalto tipo moteriai – šiltus. Į odos tipą būtina atsižvelgti, nes priešingu atveju pasirinkta spalva gali įgauti nepageidaujamą atspalvį. Šiuo metu, mikropigmentacijos centre antakių mikropigmentacijai galime pasiūlyti 19 atspalvių, akių mikropigmentacijai – 13 atspalvių, lūpų mikropigmentacijai – 18 atspalvių, aureolėms – 6 atspalvius, taip pat turime kamufliažinių bei korekcinių spalvų pasirinkimą.

Renkantis lūpų pigmentus taip pat labai svarbu išmanyti koloristiką. Nėra taip, kad klientė galėtų pasirinkti norimą pigmentą ir tikėtis, kad sugijus spalva bus būtent tokia, kokią klientė išsirinko. Norėdamas įgyvendinti klientės norus, profesionalus meistras visuomet maišo atspalvius. Akių pravedimų linijai klientės dažnai pageidauja juodos spalvos. Tačiau juoda spalva skirta norint pabrėžti akių ryškumą, o siekiant vizualiai padidinti akis, rekomenduoju rinktis atspalvius pagal rainelės spalvą.

Į ką merginos turėtų atkreipti dėmesį, rinkdamosis ilgalaikį makiažą atliekantį specialistą?

Pirmiausiai reikia pasidomėti, kokią patirtį turi sukaupęs meistras ilgalaikio makiažo srityje. Pagrindinis faktorius – kiek procedūrų per metus meistras atliko. Kaip pavyzdys: meistras turi šešių metų patirtį, tačiau į mėnesį atlieka tik vieną procedūrą. Taigi jo praktika yra nedidelė. Atkreipkite dėmesį, kur Jūsų pasirinktas meistras mokėsi arba įgyjo kvalifikaciją. Mano asmeninė pastaba: šiuo metu daug apmokytų meistrių, kurios yra netinkamai paruoštos.

Svarbiausiai atkreipti dėmesį į tris dalykus: įranga, pigmentai ir technika, kurią meistras naudos. Aš rekomenduoju rinktis tik medicininės paskirties įrangą, kuri veikia ypač tiksliai ir netraumuoja odos, o rezultatas – estetiškai gražus. Taip pat didelę reikšmę turi pigmentai. Šiuo metu rinkoje yra siūlomas didelis asortimentas pigmentų, kurių dauguma yra nesertifikuoti ir prastos kokybės. Pigmentas turi turėti autorizuotą medicininį sertifikatą. Taip Jūs išvengsite alergijų ir pigmento migracijos odoje.

Jeigu norėtum išbandyti ilgalaikį makiažą, tačiau kol kas dar baiminiesi ir nori sužinoti daugiau informacijos, užpildyk žemiau esančią formą ir užduok savo klausimą meistrei Gitanai Vizgaitienei arba kreipkis tiesiogiai žemiau nurodytais kontaktais.

Tel. +370 60087882; +37063378858
El. paštas: mikropigmentacijoscentras@gmail.com
Svetainė: mikropigmentacijoscentras.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis