Dermatovenerologė Inga Kisielienė: kokį kremą reikėtų rinktis žiemos metu

Turbūt ne viena yra pajutusi, jog atšalus orams, prasidėjus šildymo sezonui, kūno, ir ypač veido oda pradeda sausėti, rausti, pleiskanoti, atsiranda tempimo, perštėjimo ar niežėjimo jausmas.

Žiemos metu mūsų odą veikia daugybė aplinkos veiksnių: ne tik saulė ar aplinkos tarša, bet ir šaltis, vėjas, temperatūrų kontrastai, sausas vidaus patalpų oras. Viso to veikiama oda netenka vandens, sumažėja jos apsauginės savybės ir ji tampa jautresnė, greičiau sudirgsta.

Kaip jai padėti? Reikia nepamiršti, jog žiemos metu odą būtina drėkinti. Drėkinant odą ne tik atstatomas netekto vandens kiekis, bet ir pagerėja odos apsauginė funkcija, išnyksta nemalonūs pojūčiai, oda tampa elastingesnė, atsparesnė aplinkos poveikiui, taip pat atrodo jauniau ir sveikiau.

Visi esame girdėję, jog atšalus orams reikia vengti drėkinančių kremų, būtina rinktis riebius, aliejų ar lipidų turinčius kremus. Ar tai tiesa?

Iš tiesų, neretai vasarą naudotas kremas ar losjonas, žiemos metu gali netikti. Šaltuoju metų laiku, reikėtų rinktis daugiau riebalų turinčius kremus. Bet vakarais, prieš einant miegoti, patepkite odą drėkinamuoju serumu ar kremu. Drėkinančių savybių turintį kremą galima tepti ir rytais, bet juo derėtų tepti ne vėliau nei 30 minučių prieš einant į lauką, kad spėtų susigerti. O jei lauke minusinė temperatūra ar pučia žvarbus vėjas, papildomai odą patepkite riebiu, daugiau lipidų turinčiu kremu, galite pridengti veidą kepure ar šaliku.

Taip pat nederėtų pamiršti ir ultravioletinių spindulių, juk saulė šviečia ne tik vasarą. Svarbu tai, jog žiemą dalis ultravioletinių spindulių papildomai atsispindi nuo sniego. Todėl siekiant išvengti ankstyvo odos senėjimo, raukšlių ar pigmentinių dėmių, nepamirškite papildomai patepti ir kremu, apsaugančiu nuo ultravioletinių spindulių.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis