Specialistės patarimai: kaip sukuriami itin natūraliai atrodantys antakiai

Nepriekaištingai atrodantys antakiai - viena svarbiausių tavo grožio paslapčių, juk būtent antakiai tarsi įrėmina ir išryškina tavo akis, pabrėžia veido bruožus. Nepergyvenk, jeigu gamta neapdovanojo tavęs natūraliai tankiais ir dailios formos antakiais - makiažo priemonėmis šiais laikais gali sukurti tikrus stebuklus! O gal savo grožį nuspręsi patikėti specialistams ir išbandysi vis labiau populiarėjantį ilgalaikį makiažą?

Apie visas antakių dailinimo subtilybes kalbiname Mikropigmentacijos centro įkūrėją, „Permanent Make Up World Conference 2015“ apdovanojimą gavusią, „Nouveau Contour“ mikropigmentacijos meistrės titulą turinčią Gitaną Vizgaitienę.

Pro jūsų centro duris įžengia klientė, norinti pasidaryti ilgalaikį antakių makiažą. Kokie žingsniai laukia iki galutinio rezultato?

Į mikropigmentacijos centrą atvykusi klientė pirmiausiai supažindinama su ilgalaikio makiažo procedūra, jos atlikimo metodais ir priežiūra po procedūros. Visuomet išklausome klientės norus, o tuomet pagal klientės veido formą rekomenduojame, kokia antakių forma yra jai labiausiai tinkama. Mūsų centre siūloma pasirinkti iš 19 galimų antakių atspalvių. Atspalvis parenkamas atsižvelgiant į klientės plaukų spalvą, odos tipą ir etninę kilmę. Siekiant išgauti geriausią rezultatą, spalvas galime maišyti ir tarpusavyje, tačiau tam reikalinga ilgametė meistro patirtis.

Prieš atliekant ilgalaikio makiažo procedūrą, piešiame antakių eskizus prieš veidrodį ir tik tuomet, kai klientė patvirtina, kad forma jai tinkama, pradedame pačią procedūrą. Įprastai visas procesas, įskaitant konsultaciją, piešimą ir pačią antakių procedūrą, užtrunka 1,5-2,5 val.

Kaip kiekvienai klientei individualiai parenkama antakių forma? Juk tai - ilgalaikis makiažas, kurio nenusivalysi. Galbūt daromas testinis piešinys? Į ką jūs kaip specialistė atsižvelgiate, parinkdama antakių formą?

Moterys skiria ypatingą dėmesį antakiams, nes jų forma gali pakeisti veido išraišką. Ištempti antakiai sukuria nustebusio veido išraišką, nuleisti antakiai suteikia veidui niūrumo, truputį išlenkti – žaismingumo. Šiuolaikinio ilgalaikio makiažo galimybės leidžia nupiešti bet kokios formos ir spalvos antakius, tačiau pagrindinis reikalavimas nekinta - antakiai turi atrodyti natūraliai. Visuomet atsižvelgiu į klientės veido formą, tik tuomet pradedu piešti eskizą, kuris labiausiai tinka. Kas tinka vienai klientei, jokiu būdu negali identiškai tikti kitai. Pagrindinės taisyklės, kurių aš laikausi:

1. Stačiakampio formos veidui būdinga ryški žandikaulio linija, tad tokiai veido formai tinka tik labai neryškus antakių pakilimas, kad klientės veidas neatrodytų dar griežtesnis.

2. Jeigu veidas yra pailgas, antakius stengiuosi išlaikyti horizontalioje padėtyje, galai turėtų būti šiek tiek palenkti.

3. Apvaliam veidui nepiešiu pernelyg apvalių antakių. Antakiai turėtų būti pakankamai trumpi.

4. Ovaliai bei širdelės veido formai pritaikyti galima įvairias antakių formas atsižvelgiant į veido simetriją.

Kiekvienu atveju prieš procedūrą yra piešiamas eskizas ir darbas pradedamas tik tuomet, kai su kliente sutariame dėl eskizo.

Į ką reikėtų atsižvelgti parenkant antakių spalvą? Ar koloristikoje taip pat yra įvairių subtilybių bei skirtingų technikų?

Ilgalaikio makiažo srityje koloristika yra vienas iš svarbiausių aspektų. Renkantis pigmento (dažo) spalvą, svarbu atsižvelgti į klientės odos tipą. Jis gali būti šiltas arba šaltas. Šilto tipo moteriai reikėtų taikyti šalto tipo atspalvius, šalto tipo moteriai – šiltus. Į odos tipą būtina atsižvelgti, nes priešingu atveju pasirinkta spalva gali įgauti nepageidaujamą atspalvį. Šiuo metu mikropigmentacijos centre antakių mikropigmentacijai galime pasiūlyti 19 atspalvių, akių mikropigmentacijai – 13 atspalvių, lūpų mikropigmentacijai – 18 atspalvių, aureolėms – 6 atspalvius, taip pat turime kamufliažinių bei korekcinių spalvų pasirinkimą. Kartais klientės nori pačios pasirinkti pigmentą ir tikisi, kad sugijus spalva bus būtent tokia, kokią jos išsirinko. Tačiau taip nėra. Norėdamas įgyvendinti klientės norus, profesionalus meistras visuomet maišo atspalvius.

Kaip nepasimesti tarp skirtingų atlikimo technikų ir ką jūs dažniausiai rekomenduojate savo klientėms, o ko geriau vengti?

Kvalifikuotas specialistas turi informuoti klientę, kas jai geriausiai tiktų atsižvelgiant į jos odos tipą, plaukelių tankumą ir jų spalvą. Dažnai pasitaiko, jog moterys pageidauja kokios nors konkrečios atlikimo technikos, nors pagal klientės odos tipą ji yra visiškai netinkama. Vienareikšmiškai rekomenduoju vengti itin ryškių spalvų, kadangi jos atrodo nenatūraliai ir išlieka šiek tiek ilgiau nei šviesesnės spalvos.

Kadangi mūsų oda kasmet glemba ir smunka žemyn, po 1,5 – 2 metų, kai ilgalaikis makiažas pablunka, jį koreguodami optiškai šiek tiek pakeliame. Taip pat prieš einant į šią procedūrą reikėtu aptarti su meistru, kaip atrodys antakiai po procedūros ir vengti senesnio modelio technikos bei griežtos antakių formos. Mikropigmentacija – visų pirma tai natūrali ir estetiška išvaizda!

Procedūra atlikta, o kas toliau? Per kiek laiko sugyja žaizdelės ir nublanksta pirminis spalvos intensyvumas? Kiek laiko merginos gali tikėtis rezultato?

Po procedūros spalvos intensyvumas 3-5 dienų bėgyje yra 40–50% ryškesnis negu galutinis rezultatas. Į odą įvesti pigmentai stabilizuojasi per 7 dienas, bet dar gali kisti nuo 3 iki 5 savaičių, iki galutinio spalvos susiformavimo. Spalvos tonas ir jos įsisavinimas priklauso nuo odos struktūros bei natūralios pigmentacijos.

Ilgalaikio makiažo galutinis rezultatas, tolygus spalvos intensyvumas bei formų simetrija priklauso nuo odos, veido simetrijos ir yra išgaunamas po 2 – 3 procedūrų. Atliekant ilgalaikio makiažo procedūrą klientas privalo laikytis specialisto nurodymų ir rekomendacijų, t.y. gijimo laikotarpiu nesilankyti pirtyje, nesimaudyti vandens telkiniuose, nesideginti saulėje ir soliariumuose, apriboti dekoratyvinės kosmetikos naudojimą, neatlikti jokių veido procedūrų, nelupinėti šašiukų, naudoti specialų priešuždegiminį, gijimą skatinantį preparatą ir veidą plauti tekančiu švariu vandeniu be valymo priemonių.

Jeigu norėtum išbandyti ilgalaikį makiažą, tačiau kol kas dar baiminiesi ir nori sužinoti daugiau informacijos, užpildyk žemiau esančią formą ir užduok savo klausimą meistrei Gitanai Vizgaitienei arba kreipkis tiesiogiai žemiau nurodytais kontaktais.

Tel. +370 60087882; +37063378858
El. paštas: mikropigmentacijoscentras@gmail.com
Svetainė: mikropigmentacijoscentras.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis