Amžinos jaunystės paslaptys, pasiekusios mus iš seniausių laikų

Mūsų pramočių laikais nebuvo nei kamieninių ląstelių technologijų, nei plastinės chirurgijos, tačiau kai kurioms tų laikų gražuolėms ditirambai giedami iki šiol.

Kleopatra
Ji pati išmąstė emulsiją veidui puoselėti – stebuklingąjį mišinį ruošė iš vandens, laikomo sidabro induose, medaus ir į miltelius sutrintų džiovintų alavijų. Rankas lepino pieno vonelėmis, o plaukus trinko trimis šviežiais tryniais, skalavo varnalėšų, krapų ir apynių spurgų nuoviru. Apie garsiąsias Kleopatros pieno vonias turbūt jau girdėjai. O žinai, kaip ji šveitė odą? Maždaug 300 g jūros druskos sumaišydavo su puse puodelio grietinėlės ir šiuo mišiniu dešimt minučių trindavo kūną. Jo likučius nuplaudavo šiltu vandeniu.

Paslaptingoji Šecherezada
Pasakojama, kad plaukus Šecherezada dažė chna ir basmos mišiniu, o skalavo vaisių sultimis. Dantis balino labai tirštu natūraliu jogurtu. Nepamiršdavo ir kūno – prieš maudynes įtrindavo jį medaus, maltų riešutų ir augalinio aliejaus mišiniu. Bene originaliausiai ji depiliavo kūną – kamuoliuku, suvoliotu iš šlakeliu citrinų sulčių suvilgyto cukraus, paskrudinto iki geltonumo.

Ispanijos karalienė Izabelė
Ji išgarsėjo ne tik kaip Kristupo Kolumbo globėja, bet ir kaip ilgai jaunyste švytėjusi gražuolė tobula oda ir nuostabiais plaukais. Karalienė savo grožį puoselėjo įvairiausių vaistažolių kaukėmis ir tepalais. Labiausiai jai patiko ramunėlės, rozmarinai, gysločiai, tūkstantlapiai. Be to, ji vartojo ir rožių bei lelijų žiedų užpiltines (su spiritu). Teigiama, kad net ir sulaukusi garbingo amžiaus Izabelė atrodė pritrenkiamai.

Napoleono žmona Žozefina
Nors ir ne iš aukštuomenės kilusi, ji puikiai išmanė, kaip puoselėti grožį. Veido odos jaunatviškumą ir stangrumą palaikė paprastų virtų bulvių kauke. Užsikimšusias poras valė kamparo kompresais. Ji buvo viena iš nedaugelio, kurios suprato, kad grožį reikia saugoti ir iš vidaus, todėl kiekvieną rytą dar nieko nevalgiusi išgerdavo stiklinę naminio limonado (nieko bendra su dabartiniais!) – citrinų sulčių, sumaišytų su mineraliniu vandeniu. Šis mišinys valė iš žarnyno šlakus ir taip padėjo ilgiau išsaugoti skaisčią odą.

Diana de Puatjė
Prancūzijos karaliaus Henriko II meilužė buvo įsitikinusi, kad vien keliomis kaukėmis ir losjonu grožio neišsaugosi, todėl kiekvieną rytą šeštą valandą nusiprausdavo šaltu vandeniu ir iki aštuntos valandos jodinėdavo žirgu. O tada grįždavo į lovą – ilsėtis. Gulinėdavo iki gero pusiaudienio, paskui lengvai papusryčiaudavo. Visus reikalus atlikdavo tik antroje dienos pusėje, kai jausdavosi pailsėjusi. Ji visiškai nevartojo alkoholio, nes buvo įsitikinusi (ne be reikalo), kad nuo vyno tinsta veidas. Diana teigė esanti graži todėl, kad niekada (NIE-KA-DA!) negalvoja apie senatvę.

Jekaterina II
Aistringoji Rusijos imperatorienė buvo pamišusi ne vien dėl gražių jaunų vyrukų. Ji visais įmanomais būdais stengėsi išlaikyti ir savo jaunatviškumą. Kiekvieną dieną imperatorienė lepinosi vonia su specialiu balzamu, paruoštu iš keturių trynių, migdolų pieno, vandens, kuriame buvo ilgai mirkyti rožių žiedlapiai, ir stiklinės degtinės. Migdolų pieno labai lengva pasiruošti pačiai: 100 g migdolų užpilk karštu vandeniu, 10–15 minučių palaikyk ir, nulupusi riešutų odelę, sumalk juos mėsmale. Užpilk 2 stiklinėmis šalto virinto vandens. Palaikyk pusę valandos ir perkošk. Tas skystis ir bus migdolų pienas.

Markizė de Pompadur
Garsiosios Liudviko XV favoritės veido oda buvo sausa ir plona. Tad norėdama atrodyti gaivi, skaisti ir neturėti raukšlelių, markizė naudojo kaukę iš grietinėlės, sumaišytos su plaktu kiaušinio baltymu ir citrinų ekstraktu. Kiekvieną dieną ji pradėdavo morkų sultimis – ištepdavo jomis veidą. Paskui įmasažuodavo alyvuogių aliejaus. Galiausiai nusiprausdavo šiltu vandeniu. Po tokios procedūros markizės veidas visą dieną atrodydavo gaivus. Laikėsi ji ir kito ritualo – kasdien išgerdavo stiklinę morkų sulčių su šaukštu medaus: jos tvirtinimu, tai jai ir teikė tiek energijos.

Marilyn Monroe
Ši kultinė blondinė prausėsi net ir po penkiolika kartų per dieną. Brangių kremų nepirko – veido odą lepino paprasčiausiu vazelinu, dar alyvuogių aliejumi. Ji kategoriškai atsisakydavo degintis, mat buvo įsitikinusi, kad saulė sendina greičiau nei laikas. Rytais Marilyn išgerdavo puodelį karšto pieno su dviem žaliais kiaušiniais. Įdomu tai, kad ši moteris nepripažino apatinių ir pėdkelnių: ji teigė, kad moters kūnas turi laisvai kvėpuoti, jei jis suvaržomas, greičiau formuojasi raukšlės, oda suglemba.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis