Šukuosenos, kurios išgelbės, kuomet nespėjai išsiplauti plaukų

Diena, kai neišsiplovei plaukų... Prisipažinkime – tokių tikrai būna. Kartais laiku nesuskamba žadintuvas. Kartais jo kietai miegodamos net neišgirstame. Kartais žadintuvas suskamba laiku, bet tos kelios drybsojimo lovoje minutės būna svarbesnės už viską.

Būna ir taip, kad atsibundi ne namie, o ten, kur paliktas dar vienas tavo dantų šepetėlis ir jokio šepečio... Dar būna, kad pečius užgriūva tiek rūpesčių, kad šiems išspręsti neužtenka 24 valandų, ką bekalbėti apie elementarų nuėjimą į dušą. Arba būna paprasčiausiai taip, kad dingsta karštas vanduo. Tuomet stovime priešais veidrodį ir dėliojame sruogą prie sruogos, bandydamos užmaskuoti neplautus plaukus. Savijauta – tragiška. Atrodo, kad visas pasaulis sugriuvo!

Iš tikrųjų, mielosios, nėra ko dramatizuoti. Griebkite šukas arba šepetį ir pasinaudokite mano išbandytais būdais, kaip per kelias minutes ar net sekundes atrodyti nepriekaištingai ir nesukti sau galvos dėl neišplautų plaukų.

Didelis aukštas kuodas

Plaukų šaknis, kurios pirmosios išduoda, kad plaukai neplauti, paslėpk po dideliu aukštu kuodu. Greičiausiai visos mokame jį pasidaryti, tačiau derėtų atsiminti, kad prieš sukant kuodelį reikėtų šiek tiek pavelti plaukų šaknis. Tuomet jie atrodys puresni. Kuodas gali būti netvarkingas, su žaismingai išsibarsčiusiomis sruogomis, arba labai dailus, tereikia pasinaudoti plaukų kempinėle.

Jeigu ieškai stilingesnio sprendimo, prie kuodo gali priderinti skarelę arba medžiaginį lankelį. Šie aksesuarai užtikrintai paslėps šilto vandens ir šampūno išsiilgusias plaukų šaknis.

Šlapių plaukų efektas

Šlapių plaukų efektas šiais metais itin madingas, o svarbiausia - tinkamų variantų gali rasti tiek trumpaplaukės, tiek turinčios ilgesnius plaukus. Plaukus ties viršugalviu ištepk šlapią efektą suteikiančia želė ir glotniai sušukuok atgalios. Kad šukuosena tvirčiau laikytųsi, už ausų plaukus gali sutvirtinti segtukais. Kitas mano pamėgtas variantas - aukštai sukelta ponio uodega. Ties šaknimis plaukus patepk šlapio efekto priemone, o pačią ponio uodegėlę papurkšk sausu šampūnu ar apimties suteikiančia priemone. Prie šių šukuosenų priderinusi klasikinį kostiumėlį ir šiemet itin madingą raudoną lūpdažį atrodysi tiesiog pritrenkiamai.

Vakarėliui

Yra buvę, kad užsibuvusi darbe vos spėju parbėgti namo, nusimetu „uniformą“, taip aš vadinu sijonėlį su švarkeliu, ir puolu į vakarėlį, nes draugės jau laukia prie durų. Tuomet renkuosi arba šlapių plaukų efektą arba priešingai - plaukus supurškiu sausu šampūnu, juos stipriai pašiaušiu ties šaknimis, kad šukuosena atrodytų neįpareigojanti ir surišu laisvą kasą šone. Visą šukuoseną sutvirtinu plaukų laku ir galiu būti tikra, kad visą vakarą atrodysiu puikiai.

Plaukų priežiūros priemonių nesu daug išbandžiusi, anot močiutės, esu „vienmylė“ – jei jau ką pamėgau, tai labai sunkiai su tuo išsiskiriu, tad nemėgstu ir naujovių. Šlapių plaukų efektui sukurti naudoju „Rusk jel fx“ stiprios fiksacijos plaukų modeliavimo želė arba „Keune So Pure Modulation“ gelį. Iš savo draugo (močiutės mintis apie mane jam turėtų itin patikti) esu ne kartą nugvelbusi jo „Paul Mitchell Tea Tree“ plaukų formavimo želė su arbatmedžiu. Te atleidžia jis man, tąkart jaučiausi tvirtai stovinti ant žemės, kaip Kolumbas po ilgo plaukimo išlipęs ant kranto...

Žinoma, plaukų želė tepti galima, kai turi laiko – gali stovėti priešais veidrodį ir žaisti su savo plaukais. O ką daryti, jei nuolat pramiegi plaukų plovimo ritualą? Tuomet vertėtų įsigyti sausą plaukų šampūną. Prisipažinsiu, buvau skeptiškai prieš juos nusiteikusi, juolab įvairių nekokių nuomonių girdėjusi. Tik vėliau supratau, kad visos jos buvo kažkieno kažkada kažkur paskleisti gandai.

Viskas yra reliatyvu

Šampūnas, kuris yra sausas? Ne buteliuke? Nereikia vandens? Vienas garsiausių XX amžiaus mokslininkų Albertas Einšteinas ne veltui yra pasakęs, kad viskas šiame pasaulyje yra reliatyvu. Anuomet jis dar nežinojo, kad šampūnas gali būti sausas. Tiesa, turbūt net negalvojo apie tai, nes apskritai šampūnas buvo išrastas tik 1898 m.

Tais metais Hamburge, Vokietijoje, smulkus verslininkas Hansas Švarckopfas (taip taip, tas pats, kurio vardo šampūnais dabar plauname plaukus!) atidarė nedidelę vaistų ir parfumerijos prekių krautuvėlę. Turintis chemiko išsilavinimą krautuvininkas negalėjo tenkintis vien siaura prekybos veikla. Pirmieji bandymai kurti naujas kosmetikos priemones pagal savus receptus chemiką greitai išpopuliarino. 1905-aisiais juodas moters galvos iš profilio siluetas (Schwarzkopf vokiškai reiškia “juoda galva”) tapo kompanijos firminiu ženklu. Tiesa, kol buvo sukurtas dabartinio šampūno prototipas, H. Švarckopfui prireikė dar keleto metų.

O kaip „skystas muilas“ plaukams tapo milteliais? Pasirodo, sausas šampūnas irgi nėra naujas išradimas. Dar karalienės Viktorijos laikais plaukai buvo barstomi marantės augalo milteliais, kad šie sugertų riebalus. Parduotuvėse pirmieji sausi šampūnai pasirodė 7-8 dešimtmečiais. Tiesa, reikia paminėti esminį dalyką - sausas šampūnas išvis net nėra šampūnas. Jis nevalo plaukų, tiesiog ant galvos užpurškiama riebalus sugeriančių medžiagų: ryžių, kukurūzų miltų, krakmolo, baltojo molio, avižų ekstrakto, kakavos miltelių. Tai būtų galima palyginti su tuo, ką matydavau pas močiutę vasaromis atostogaudama kaime: paukščius ir gyvūnus, „besimaudančius“ smėlyje.
Užpurkštas ant plaukų šaknų, sausas šampūnas nedelsiant sugeria riebalus. Tereikia iššukuoti plaukus, suplakti buteliuką ir purkšti 30 cm atstumu ant plaukų. Vėliau pakanka pamasažuoti galvos odą ir susišukuoti. Po keleto akimirkų plaukai tampa purūs, žvilgūs, ir, žinoma, švarūs, lyg būtų ką tik išplauti! Taigi sutaupoma laiko, plaukai kvepia, o šampūną galima naudoti bet kur: kelionėje, ligoninėje, prieš netikėtą susitikimą ar netgi pramigus.

Skamba nuostabiai, tiesa? Deja, nors sausi plaukų šampūnai ir yra efektyvūs, derėtų nepamiršti, kad ši priemonė neturėtų būti naudojama kasdien. Dažnas sauso šampūno naudojimas sausina galvos odą, todėl ji gali pradėti pleiskanoti, o plaukai nebežvilgėti. Be to, ši priemonė labiau valo plaukus, o ne galvos odą, todėl sausas plaukų šampūnas nėra alternatyva įprastam. Kitaip tariant, tai šauni ekstra priemonė, kuri gali būti naudojama nenumatytais atvejais.

Tiesa, aš manau, kad jei kokį kartą ekstremaliomis aplinkybėmis ir panaudosite sauso šampūno, tai tikrai nenumirsite, juolab kad el. parduotuvės KLIPshop.lt konsultantai rekomenduoja rinktis profesionalias plaukų priežiūros priemones. Tai gali būti „Wella Eimi Dry Me“, „Sexy Hair“, „Keune Design“ arba „Tigi Bed Head“ sausi šampūnai.

Pati naudojuosi ir rekomenduoju „Davines Hair Refresher“. Jau pats pavadinimas atskleidžia, kad tai ne tik paprastas sausas plaukų šampūnas, bet ir jų gaiviklis.

Šias ir daugelį kitų profesionalių plaukų priežiūros priemonių galite rasti internetinėje parduotuvėje KLIPshop.lt!

Šįkart tiek.
Nuoširdžiai Jūsų Paulina Lungytė

Užsakymo nr.: PT_74112770

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis