Kaip keitėsi moterų figūros per pastaruosius 60 metų

Vos tik pradedame galvoti apie grožio idealus ir standartus XX a. šeštajame dešimtmetyje, iš karto vaizduotėje iškyla garsiosios ir nepakartojamosios Marilyn Monroe paveikslas. Tą dešimtmetį kinas išgyveno tikrą pakilimą, o ši aktorė dažniausiai buvo įvardijama kaip garsiausia kino žvaigždė visame pasaulyje. Šios išskirtinės moters potraukis madai, apatiniams ir „Chanel No. 5” kvepalams pavertė ją geidžiamiausia persona. Tenka pripažinti, kad išskyrus neįtikėtinai ploną vos 55 cm apimties jos liemenį iš esmės jos kūno tipas ir išmatavimai labiau panašūs į vidutinę mūsų dienų gražuolę nei tipinę tų laikų moterį. 165 cm ūgio M. Monroe su 36D biustu pastebimai skyrėsi nuo 1957 m. įprastinės gyventojos, vertinant kūno formas.

Didėjo ir ūgis, ir svoris

1957 m. statistinė moteris buvo 157 cm ūgio, svėrė 61,5 kg, jos pėdos dydis buvo 35,5, suknelės dydis – 40, o liemens apimtis siekė 70 cm. Per 60 metų statistinė moteris Jungtinėje Karalystėje (JK) ūgtelėjo 7,5 cm, priaugo 6 kg, jos krūtinės dydis iš 34B virto 36DD, o liemuo praplatėjo iki 85 cm. Nors dauguma podiumu žingsniuojančių modelių vilki 34 dydžio drabužius, vis tik atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vidutinės britės drabužių dydis yra 44.

Šių dienų britės vidutiniškai per dieną suvartoja 2300 kalorijų, lyginant su 1800 kalorijomis, kurias moterys vidutiniškai suvartodavo prieš 60 metų. Moderniojoje kultūroje akcentuojama sveikata ir kūno linijos (tačiau ne lieknumas, o priešingai - proporcingos formos). Be to, moterys gali laisvai apsispręsti, kaip jos nori gyventi, taigi nieko keisto, kad grožio idealu 2017 m. tapusi Kim Kardashian, kurios išvaizda reikšmingai skiriasi nuo kadaise dievintos M. Monroe.

Šiuolaikinė moteris turi kur kas daugiau drabužių

Kalbant su apatinių drabužių gamintojo „Bluebella“ vadove Emily Bendell tampa akivaizdus dydžio, kūno linijų ir gyvenimo būdo pasikeitimų statusas, neabejotinai padaręs poveikį mados pramonei. E. Bendell teigimu, vidutinė moteris iš lieknutės pavirto į kur kas apvalesnių formų damą, o tai neabejotinai tapo tikrų tikriausiu iššūkiu dizaineriams ir apatinio trikotažo prekės ženklų kūrėjams.

Tiesa, mados pramonę augti paskatino ne tik pasikeitęs moters kūnas. Atsiradus skalbimo mašinoms, moterims užtikrintai įsitvirtinus darbo rinkoje, o jų pajamoms akivaizdžiai padidėjus augo ir išlaidos drabužiams bei kitoms mados prekėms. 1957 m. savaitinis atlyginimas siekė vos 10 svarų, o mūsų dienomis sudaro jau apie 530 svarų, iš kurių 30 proc. moteris skiria spintos turiniui papildyti. „Šie pokyčiai atsispindi moters apatinių kolekcijoje, kuri dvigubai didesnė nei XX a. šeštajame dešimtmetyje. Anot E. Bendell, dabar moters spintoje rastumėme apie 12 liemenėlių, nors šeštajame dešimtmetyje jų moteris turėdavo tik apie 6.

„Šiandieninė moteris žvelgia į apatinius ir naktinius drabužius kaip į lygiavertę mados išraišką, nors šeštajame dešimtmetyje taip nebuvo, - tęsė ji. – „Bluebella“ kuria apatinius ir naktinių drabužių kolekcijas, atspindinčias besikeičiantį moters siluetą, pradedant stilingais ir elegantiškais variantais ir baigiant itin graibstomomis provokuoti skirtomis prekėmis, sukurtomis tam, kad įkvėptų ir suteiktų galių.“

Taigi įveiktas kelias nuo M. Monroe iki K. Kardashian atspindi neįtikėtinai didelius moters kūno pokyčius, neišvengiamai turėjusius įtakos drabužių siluetų ir dydžių įvairovei susiformuoti. Be jokios abejonės, seksuali moteris buvo tiek tada, tiek yra ir dabar.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis