Gana tiesinti plaukus lygintuvu. Garbanos valdo!

Merginos, žinau, kad pradėjusios skaityti iškart pasidalinsite į dvi stovyklas. Vienos būsite už lyg ant lyginimo lentos išlygintus plaukus: kas rytą galybę laiko praleidžiate priešais veidrodį, tiesinimo žnyplėmis ar džiovintuvu tempiate plaukus žemyn, kad neduok Dieve nesiriestų nė vienas plaukelis, o išėjusios į drėgną orą patiriate šoką, kai plaukai, ignoruodami visas jūsų rytines pastangas, susiraito lyg avino vilna...

Užuojautos nesulauksite. Bent jau iš manęs. Jūsų nelaimei, nešu priešingos stovyklos vėliavą. Esu iš prigimties garbanė. Prisipažinsiu, seniau ir aš norėjau būti ta tikra lietuviška blondinė (vėliau, pasikeitus madai, varno juodumo tamsiaplaukė). Buvau lyg stygos tiesiais ilgais plaukais iki pat ir net žemiau pasturgalio. Tiesa, gana greitai supratau, kad esu graži tokia, kokia gimiau. Juk kas gali būti įspūdingiau nei lengvai krentančios spyruokliuojančios garbanos? Ne paslaptis, vaikinams jos darė didesnį įspūdį.

Neneigsiu, kad susitvarkyti nepaklusnius garbanotus plaukus trunka trumpiau nei juos tiesinant lygintuvu ant lyginimo lentos. Viena didžiausių problemų, su kuria susiduriu - tai šiurkštūs, iš prigimties sausi, blizgesį praradę plaukai. Bėda ta, kad išorinis aplinkos poveikis, per dažnas galvos trinkimas (galvą plaunu kasdien), plaukų dažymas (mėgstu savo ryškumu atkreipti aplinkinių dėmesį) ir džiovinimas (šlapia galva rytą į lauką neišbėgsi) dar labiau išsausina plaukus, todėl ilgainiui jie praranda savo žavesį.

Žinau, kad nemėgstate skaityti tekstų „paklodžių“, todėl surašiau jums keletą patarimų, kaip kuo greičiau susitvarkyti savo kupetą garbanų ant galvos:

- Stenkitės neplauti plaukų kasdien – dažnas plaukų trinkimas sausina plaukus. Jei vis dėlto netrinkti galvos sunku, būtinai naudokite daug plaukų kondicionieriaus!

- Ištrinktus plaukus švelniai iššukuokite šukomis retais dantimis ir leiskite jiems išdžiūti natūraliai, tada garbanos bus dailesnės, mažiau išsipūtusios.

- Stenkitės nenaudoti plaukų džiovintuvo, nes jis sausina plaukus. Jei vis dėlto nenorite bėgti į gatvę šlapia galva, naudokite vidutinio karštumo ar vėsesnio oro srovę, tačiau visiškai plaukų neišdžiovinkite – leiskite galutinai išdžiūti patiems.

- Jei plaukus džiovinate džiovintuvu, džiovinkite juos nulenkusi galvą žemyn. Tuomet naudokite plaukų želė, vašką ar kitą fiksuojamąją priemonę. Šiukštu nepersistenkite naudodamos plaukų laką, nes jis ypač sausina plaukus!

- Naudokite aliejų plaukams – jis neleis nušiurti plaukų galiukams. Venkite priemonių, kuriose yra alkoholio, nes jis taip pat sausina Jūsų garbanėles.

O dabar keletas patarimų tiesiaplaukių stovyklos atstovėms, jei vis dėlto susigundysite perbėgti į kitą barikadų pusę. Pripažinkite, juk būna rytų, kai kartojate sau: „Ir vėl tie tiesūs plaukai, ir vėl ta pati šukuosena...“ Svajojate bent dieną pakeisti įvaizdį, bet nežinote kaip? Atėjo laikas pabandyti susisukti garbanas. Pats laikas imtis iniciatyvos!

Taigi griebkite į rankas plaukų tiesintuvą! Taip, taip, aš nesuklydau. Skamba paradoksaliai, bet tai tiesa! Viskas labai paprasta, tik nepamirškite, kad garbanoti reikėtų sausus ir kruopščiai iššukuotus plaukus. Atskirkite nedidelę plaukų sruogą ir suspauskite ją žnyplėmis maždaug 5 cm nuo šaknų. Užsukite sruogą ant tiesinimo žnyplių ir perbraukite tiesintuvu link galiukų lyg tiesintumėte plaukus. Šitą judesiuką turėtumėte būti gerai įvaldžiusios tiesindamos plaukus.

Prabangias holivudines garbanas galite susikurti susukdamos plaukus į „sraiges“. Tereikia susuktus plaukus susegti paprasčiausiais plaukų segtukais. Taigi apsukite plaukų sruogą ant dviejų pirštų, geriausia – didžiojo ir smiliaus. Plaukų galiuką paslėpkite po pačia susukta plaukų sruoga, prisukite garbaną taip, kad ji būtų kuo arčiau šaknies. Tuomet susekite ją plaukų segtuku. „Sraigė“ padaryta! Kai susuksite daug „sraigyčių“, tiesiog supurkškite plaukus paprasčiausiu vandeniu. Jei abejojate, kad garbanos laikysis, galite plaukus supurkšti ir plaukų laku. Tuomet kelias minutes padžiovinkite ir leiskite plaukams natūraliai išdžiūti. Palikite plaukus valandą dvi, tada išleiskite ir... garbanos jūsų!

Ne kartą buvau susisukusi smulkias afrikietiškas garbanas. Tai tikrai egzotiškai atrodanti šukuosena. Jas pasidaryti itin paprasta, tiesiog prieš naktį susipinkite pulką plonų kasyčių. Rytą jas išpinkite ir mėgaukitės puriomis garbanomis!

Ir dar vienas labai paprastas dalykas. Ko gero, paprasčiausias, bent jau man. Kodėl gi neprisiminus vaikystės ir vakare einant miegoti nesusipynus „eglutės“? Galima ir ne tik vakare, nes šiemet „kasytės valdo“! Būsite madingos visą dieną. Rytą beliks išleisti plaukus ir būsite viliokė garbanė. Štai ir viskas!

Tiesa, būčiau pamiršusi papilotes – poroloninius suktukus. Labiausiai garbanoms formuoti tinka šiek tiek drėgni plaukai, prieš tai ištepti plaukų putomis ir iššukuoti. Garbanas pradėkite sukti nuo priekio, kirpčiukų ir pamažu pereikite prie viršugalvio. Susuktus plaukus palaikykite kelias valandas arba per naktį. Jei svajojate apie dideles garbanas, rinkitės kuo didesnius suktukus.

Na ir turbūt paklausite, ką gi daryti, kad garbanos laikytųsi kuo ilgiau ir neišsileistų vos sudrėkusios ar taršomos vėjo. Kad garbanos būtų elastingos, žvilgančios ir trauktų aplinkinių žvilgsnį, Klipshop.lt specialistai rekomenduoja rinktis profesionalias, garbanotų plaukų priežiūrai skirtas priemones. Tokių priemonių kokybė geresnė, o rezultatas – efektyvesnis.

Taigi garbanotiems plaukams labai svarbi pati pagrindinė jų priežiūros priemonė - tinkamas šampūnas. Patariu rinktis specialiai garbanoms skirtus, kurie jas minkštintų, padėtų suvaldyti. Juose turėtų būti keratino, aliejų. Be šampūno, garbanoms labai svarbus plaukų kondicionierius, kurį reikėtų naudoti kiekvieną kartą plaunant plaukus. Kodėl? Kondicionierius drėkina plaukus, neleisdamas plaukams išsausėti, taip pat padeda garbanoms nesusivelti, nenušiurti. Rekomenduoju parduotuvių lentynose pasidairyti ir nenuplaunamų kaukių, drėkinamųjų plaukų serumų. Pastarieji plaukams ypač patiks – padeda palaikyti drėgmės balansą ir, žinoma, suteikia garbanoms elastingumo bei žvilgesio! Štai keletas mano atradimų:

- „L'Oreal Curl Contour“ šampūnas garbanotiems plaukams – maitina, apsaugo, drėkina plaukus, suteikia garbanoms švelnumo, elastingumo.

- „Macadamia Ultra Rich Moisture“ kondicionierius sausiems plaukams – palengvina garbanotų plaukų priežiūrą, garbanoms suteikia natūralią išvaizdą. Kondicionieriuje yra šilko aminorūgščių, gausu vitaminų A, C ir E, kurie stiprina plaukus ir suteikia jiems elastingumo.

- „Kerastase Discipline Curl Ideal“ garbanas minkštinanti kaukė – tai maitinamoji priemonė, kuri drėkina galvos odą ir plaukus, mažina jų apimtį ir suteikia garbanoms elastingumo.

Profesionalūs kirpėjai taip pat pataria naudoti specialias plaukų fiksavimo priemones: putas, laką, losjoną, įvairius purškalus, kurių galite įsigyti el. parduotuvėje Klipshop.lt.

Šįkart tiek.
Nuoširdžiai Jūsų Paulina Lungytė

Užsakymo nr.: PT_74388718

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis