Ar A. Pogrebnojaus kurtos aprangos - stilingiausia, ką yra vilkėję lietuvių sportininkai?

Jau keletą metų sportinis stilius - viena dominuojančių mados tendencijų. Greičiausiai daugelio spintoje yra ir sportinių marškinėlių, ir beisbolininkų striukių, ir tamprių, tinkančių tiek treniruotėms, tiek laisvalaikiui mieste. Ką jau kalbėti apie sportinius batelius, kurie seniai tapo neatsiejama mūsų garderobo detale. Vis dėlto kasdien populiarėjant sportiniam stiliui, mūsų profesionalių sportininkų apranga neretai lieka už šiuolaikinės mados borto.

Gali pasirodyti, kad vienintelis sportininkams svarbus dalykas – pergalės ir geresni rezultatai, o apranga tiesiog turi būti patogi, leidžianti kūnui nevaržomai judėti, kvėpuoti ir atspindėti komandos simboliką. Visgi įvaizdis svarbus tiek eiliniam žmogui, tiek profesionaliam sportininkui.

Be specialių technologijų egzistuoja ir aprangos patrauklumo rodiklis. Kaip sako dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, sportininkai yra savotiški aktoriai, kurie ne tik žaidžia aikštelėje, bet ir rodo save publikai. Taigi, be jokių abejonių stilingas įvaizdis sportininkams irgi yra reikšmingas.

Vienas daugiausia komplimentų sulaukusių A. Pogrebnojaus darbų – žvilgsnius traukianti varžybų apranga, skirta Lietuvos biatlono rinktinei. Sniegynuose čiuožę sportininkai iš kitų išsiskyrė Vyčio vėliavos raudonumo aprangomis. Šioms modernumo suteikė pereinančių atspalvių efektas, o tautiškumą atspindėjo iš dailininko Kazio Varnelio tapybos sudėliotas geometrinis raštas. Po sėkmingo debiuto laukia naujas darbas – vienos komandų apranga 2018 m. žiemos olimpinėms žaidynėms Korėjoje. Nors atrodo, kad iki jų dar kone amžinybė, dizaineris pripažįsta, kad pradėjus kurti laikas pradeda nepastebimai tirpti.

Apranga Lietuvos biatlono rinktinei, "Pix Studija" nuotr.

Apranga Lietuvos biatlono rinktinei

Greta biatlono ir kitos sporto šakos, kurioms A. Pogrebnojus sukūrė ne vieną aprangą: krepšinis, golbolas, kerlingas, bėgimas, tenisas, ledo ritulys. Lietuvos ledo ritulio čempionai Elektrėnų “Energija” papuošti baltai raudonomis aprangomis, ant kurių matomas ir Aleksandro sukurtas komandos logotipas – stilizuotas žaibo kirtis. Tiesa, įvairių rėmėjų logotipų derinimas, kad ant aprangos jie atrodytų vieningai ir darniai, – viena sunkesnių užduočių, mat įkalbėti verslininkus į simboliką žiūrėti iš mados prizmės ne taip jau paprasta.

Apranga Lietuvos ledo ritulio čempionams Elektrenų “Energija”, archyvo nuotr.

Marškinėliai krepšinio klubo Kauno "Žalgirio" sirgaliams, archyvo nuotr.

Lietuvos kerlingo rinktinė vilki žalius dizainerio marškinėlius su Vyčio herbu. Žalia spalva jau daugybę metų dominuoja profesionalių Lietuvos sportininkų aprangose, tačiau A. Pogrebnojus mano, kad prisirišdami prie vienos tradicine tapusios spalvos užkertame kelią kūrybiškumui.

Apranga Lietuvos kerlingo rinktinei, "Pix Studija" nuotr.

Lietuvos sportininkų apranga gali būti kur kas įdomesnė, o metai iš metų dažniausiai matome šį tą žalio, geltono ir saugaus – balto. Rio olimpinėms žaidynėms sukurtai Lietuvos sportininkų aprangai kritikos negailėjęs dizaineris, praėjusiais metais pristatė alternatyvią olimpinę kolekciją „Mes vieno kraujo“. Tai buvo tarsi atsakas blankioms Lietuvos olimpiečių uniformoms.

2016 m. alternatyvi olimpinė kolekcija "Mes vieno kraujo”, archyvo nuotr.

2016 m. alternatyvi olimpinė kolekcija "Mes vieno kraujo”, archyvo nuotr.

Greta spalvų kitas svarbus elementas, kuris atspindi šalį, – tautiškumo ir istorijos motyvai, žinoma, sušiuolaikinti. Dėl istoriškos tematikos vitražų naudojimo A. Pogrebnojus yra sulaukęs ir pagyrų, ir kritikos. Tačiau dizaineris šią kryptį tęsia ne vienerius metus, žada jos neatsisakyti ateityje. Vitražiniais atspaudais jis puošė ir savas kolekcijas, ir pagal užsakymus kurtus sportinius drabužius.

Marškinėliai Lietuvos sirgaliams (vitražo fragmentų dailininkas Nerijus Baublys), "Pix Studija" nuotr.

Stiklinių paveikslų fragmentai matomi Lietuvos parolimpinės 2016 m. čempionės golbolo rinktinės aprangoje. Ant marškinėlių – skydą su Vyčio herbu laikantis riteris, o jo fone ne plynas žalias laukas, bet tarsi drakono žvynais išmargintas audinys. Pasak dizainerio, nuo parinkto rašto labai priklauso, ar komandos apranga atrodys stilingai, ar bus niekuo neišskirtinė.

Apranga parolimpiniams 2016 m. čempionams - Lietuvos golbolo rinktinei (bendradarbiavimas su kompanija "Joma", vitražo fragmentų dailininkas Nerijus Baublys), "Pix Studija" nuotr.

Kiti sportininkai, bėgimo klubas „Volvere Run”, pavasarį irgi pasitiko nauju įvaizdžiu. A. Pogrebnojus klubui sukūrė tamsiai mėlynas aprangas su dailininko Nerijaus Baublio vitražo fragmentais. Šiuose – karingai nusiteikęs Vytis, kurio motyvą dizaineris dažnai įpina į savo darbus.

Apranga bėgimo klubui "Volvere Run" (vitražo fragmentų dailininkas Nerijus Baublys), "Pix Studija" nuotr.

Apranga bėgimo klubui "Volvere Run" (vitražo fragmentų dailininkas Nerijus Baublys), "Pix Studija" nuotr.

Vienu metu Aleksandras sako besisukantis tarp 3 ir daugiau projektų. Kasmet pristatomos asmeninės kolekcijos yra puiki drobė išbandyti naujoms idėjoms, kurios vėliau žingsnis po žingsnio transformuojamos, kol pritaikomos ir sporto pasauliui. A. Pogrebnojaus 2017 m. pavasario ir vasaros kolekcija „Heart Of Cave“ sulaukė ne tik tautiečių, bet ir užsienio pirkėjų dėmesio. Pasirodo, pastarųjų susidomėjimas buvo net didesnis. Taigi, dabar jau tik laiko klausimas, ar pirmieji dizainerio kurtomis aprangomis pasipuoš Lietuvos futbolininkai bei olimpiečiai, ar visgi pirmą žingsnį žengs užsienio sportininkai.

DALYVAUK KONKURSE! Keliauk į Cosmopolitan fb puslapį ir laimėk A. Pogrebnojaus kurtus Lietuvos sirgalių marškinėlius! Konkursą rasi ČIA.

Daugiau informacijos apie A. Pogrebnojaus kūrybą - www.pogrebnojus.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis