Saulės nubučiuoti plaukai arba košmaras ant tavo galvos

Nors vasaros laukiame ištisus metus, jai pasibeldus į duris, tenka „medžioti“ saulėtas dienas. Tad, vykdant planą „tobulas bronzinis įdegis“, dažnai pamirštame pasirūpinti savo oda, o tuo labiau plaukais. Jei nusvilusi ir raudona nosis primena, kad kitą kartą lepinantis saulės voniomis reikia pasitepti apsauginiu kremu, plaukai apie patirtą žalą praneša gerokai vėliau.

Sausi, lūžinėjantys, sveiką blizgesį praradę ar net labiau nei įprastai slenkantys plaukai nepuošia nė vienos iš mūsų, o ir stebuklingų procedūrų, kurios padėtų visiškai pašalinti saulės spindulių padarytą žalą, nėra. Nebent kirpėjos žirklės... Jei toks pasirinkimas tavęs visai nevilioja, nepamiršk pasirūpinti savo kasomis.

Kai garbanos primena paukščių lizdą

Nuostabios garbanos, kuriomis kėlei pavydą savo draugėms, primena pakulas, su jomis sunkiai susitvarkai, o po dušo tenka rinkti plaukų kuokštus? Laikas skambinti pavojaus varpais, nes UV spinduliai paveikė ne tik plauko paviršių, bet ir gilesnius jo sluoksnius, todėl paprastas kondicionierius ar namuose gaminta kaukė, kurios receptą radai internete, nebepadės.

Tokiu atveju reiktų įsigyti nenuplaunamą kondicionierių, pavyzdžiui, Wella Restore, kuris giliai prasiskverbia į gilesnius plauko sluoksnius, o jo poveikis trunka beveik visą dieną. Be to, pirmenybę geriau teikti profesionalioms plaukų priežiūros priemonėms, nes jos veiksmingesnės ir trokštamų rezultatų padeda pasiekti greičiau, nei perkant bei naudojant masiniam vartojimui skirtą produkciją. Tiesa, visada būtina atkreipti dėmesį į produkto sudėtį. Rinkis tuos šampūnus ir kondicionierius, kuriuose yra pankolio. Šis ne itin išvaizdus augalas, atkeliavęs iš Viduržemio jūros regiono, garbanotiems plaukams suteikia elastingumo, lankstumo ir mažina plaukų galiukų šakojimąsi.

Žalos plaukams padės išvengti šampūnai ir kondicionieriai, kurių sudėtyje nėra sulfatų. Žinoma, tai nereiškia, kad atėjus vasarai privalai plaukus plauti ūkišku muilu ar sodos ir vandens tirpalu, tačiau rinkis plaukams švelnesnes priemones. Gali išmėginti AlfaParf Milano deimantinį šampūną ir kondicionierių be sulfatų, parabenų, parafinų, naftos produktų ir alergenų.

Kartą per savaitę palepink plaukus intensyviai maitinančia kauke garbanotiems plaukams, o mėgaujantis saule patepk plaukus nenuplaunamu kondicionieriumi su UV filtru. Tiesa, būtų idealu, jei plaukus paslėptum po stilinga skrybėle ar kitu galvos apdangalu, tačiau, jei nenori to daryti, susuk plaukus į dailų kuodą. Taip apsaugosi ir plaukus, ir galvos odą nuo saulės spindulių. Šiais metais valiūkiški ir bohema alsuojantys kuodai labai madingi!

Saulė – didžiausias priešas dažytiems plaukams

Pats plaukų dažymas savaime jau kenkia plaukams, o dar saulės spinduliai, kurie sugadina spalvų pigmentus... Ir kvailam būtų aišku, kad toks derinukas nieko gero nežada. Dažyti plaukai labiausiai jautrūs saulei, nes UV spinduliai pažeidžia ne tik spalvą, bet ir plauko struktūrą, todėl po įsimintinų atostogų įprastus kondicionierius ar balzamus gali tekti padėti į šalį ir griebtis sunkiosios artilerijos – ampulių. Tai intensyvaus veikimo plaukų priežiūros priemonės, kurios, lyginant su plaukų kaukėmis, efektyviau stimuliuoja plaukų atsistatymo procesus ir skatina naujų bei sveikų plaukų augimą.

Taigi, jei tavęs visai nevilioja tokia perspektyva, naudok tik dažytiems plaukams skirtas plaukų priežiūros priemones su UV filtru, keliaudama į paplūdimį pasitepk plaukus nenuplaunamu kondicionieriumi ir bent kartą per savaitę palepink plaukus aliejais. Tokių žinomų ir visame pasaulyje vertinamų gamintojų kaip Keune, Kerastase produkcija išties daro stebuklus. Žinoma, gali rinktis ir natūralius aliejus: tamsiaplaukėms labai tinka alyvuogių ir avokadų aliejai bei beržų degutas, šviesiaplaukės gali rinktis argano aliejų, o raudonplaukėms idealus pasirinkimas – raudono molio kaukė. Visgi tokių aliejų kvapas gali erzinti ir apsunkinti plaukus. Tad, jei nusprendei pirmenybę teikti šioms gamtos dovanoms, susiplanuok, kad kitą dieną niekur nereiktų eiti.

Kai plaukai praranda drėgmę

Jei anksčiau nesiskundei sausais plaukais, tačiau vasarą jie tokiais tapo, labai tikėtina, kad tai saulės poveikio rezultatas. Perspėjamasis signalas, kad tavo plaukai išsausėjo, yra gana ilgas plaukų džiuvimas po galvos trinkimo. Tai reiškia, kad tavo plaukai nebesulaiko drėgmės. Labai svarbu padėti laukams iš vidaus sulaikyti drėgmę ir ją „užrakinti“. Šią misiją įgyvendinti padės giliai drėkinančios ir maitinančios plaukų kaukės, pavyzdžiui, CHI plaukų kaukė su argano ir moringų aliejumi arba Saphira mineralinė kaukė su keratinu. Plaukams išlaikyti drėgmę taip pat gali padėti purškiami kondicionieriai su UV filtru. Beje, po maudynių jūroje būtina plaukus bent perplauti gėlu vandeniu, nes ant plaukų patekusi druska lyg kempinė sugeria visą drėgmę ir pažeidžia plauko struktūrą.

Galiausiai reiktų nepamiršti, kad saulė kenkia ne tik plaukams, bet ir galvos odai, kuriai išsausėjus atsiranda siaubas baubas – pleiskanos. Taigi, jei ši problema tave vargina tik vasarą, rinkis plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra Omega 3, argano ar kitų aliejų. Jei pleiskanos jau atsirado, nežaisk su šampūnais, kurie neva vos po vieno galvos trinkimo padeda atsikratyti šių „snaigelių“, o įsigyk kokybiškas priemones, pavyzdžiui, Alterna produkcija puikiai kovoja su pleiskanomis.

Visas minėtas profesionalias plaukų priežiūros priemones gali rasti elektroninėje parduotuvėje KLIPshop.lt! Rūpinkis savo plaukais taip, kaip jie to nusipelnė. Gražios vasaros!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis