Spintos revizija: mažiau perki – daugiau turi

Visos traukiame tą ryto dainelę „Neturiu ką apsirengti“. Spinta tiek prikimšta, kad, regis, tuoj sprogs, o vis tiek nerandame nieko tinkama. Lengviausia šio galvos skausmo atsikratyti išmokus tinkamai pirkti ir derinti drabužius.

Nepulk pirkti impulso pagauta. Nei bloga nuotaika, nei viliojanti nuolaida – ne priežastis įsigyti keistos spalvos ar modelio sijoną. Juk kiekvienas litas, išleistas drabužiams, kurie vėliau tik užims vietą spintoje, galėjo būti panaudotas kiek brangesniam, bet svajonių paltukui ar palaidinei įsigyti!

Padaryk generalinę spintos tvarką. Skirk šiam titaniškam darbui visą savaitgalį. Nepatingėk nuodugniai apžiūrėti kiekvieno drabužio, jo pasimatuoti. Negailestingai mesk lauk visus, kurie atrodo nuskalbti, yra per siauri, pradilę, įplėšti. Taip pat tuos, kurių nebuvai apsivilkusi ištisus metus.

Atidžiai peržiūrėk, kas perėjo griežtą atranką. Įvertink, kokio stiliaus ir spalvų drabužius pasilikai. Išsirink tris labiausiai patinkančias ir tinkančias spalvas (stilistai pataria drabužinės pagrindą formuoti iš juodos, baltos, smėlio ar tamsiai mėlynos spalvos). Dabar surašyk, kokių drabužių trūksta deriniams sudaryti, ir sunumeruok juos pagal būtinumą.

Venk itin madingų brangių drabužių. Mada gyvuoja vos kelis mėnesius, o paskui tas pats drabužis gali atrodyti net juokingai. Tad verčiau rinkis klasikinio silueto drabužius, derančius prie tavo figūros. Nebijok, tikrai neatrodysi nuobodžiai – ne šiaip sau juoda suknelė, klasikinis juodas švarkas ar kupranugario kailio spalvos paltas daugybę metų neišeina iš mados. Vienam sezonui įsigyk vos tris penkis pigesnius naujausio mados klyksmo akcentus.

Nepirk visų reikiamų drabužių iškart. Ir prieš įsigydama matuokis juos ne kartą. Jei drabužis tiko, paprašyk pardavėjos jį palaikyti iki rytojaus. Jei nuotaika bus niūri, drabužis jau gali ir nepatikti. Geriau tokio nepirkti.

Neišlaidauk vardiniams, brangiems drabužiams. Jie vis tiek dyla, blunka. Juolab kad garsus vardas ir kokybė – ne visada sinonimai. Tad investuok tik į tikrai gerą paltą, juodą suknelę, baltus marškinius, klasikinį švarką ir kostiumines kelnes ar sijoną.

Margo audinio drabužiai greičiau atsibosta nei vienspalviai. Taigi pirmenybę teik pastariesiems. Įvairiais raštais margintos gali būti smulkios aprangos detalės: skraistės, liemenės, kojinės, palaidinukės. Nevenk ir žaismingos bižuterijos. Auksu ir deimantais spėsi prisipuikuoti sulaukusi brandaus jubiliejaus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis