Mados namų INŽI dizainerė pataria, kaip tapti svajonių nuotaka

Panika, džiaugsmas, dvejonės – vestuvių išvakarėse nuotaką apima daugybė įvairiausių emocijų. O jeigu dar suknelė nevisiškai atitinka lūkesčius, jau išties katastrofa... Tad šį kartą - būtent apie tave ir tavo įvaizdį tą svarbiąją dieną.

„Labiausiai turbūt esu žinoma kaip žiedlapių ir nėrinių mėgėja. Mano tiulio suknytė, dekoruota 10 000 šilkinių žiedlapių, įrašyta į rekordų knygą, tačiau praėjusiais metais ant mano kurtos Rūtos Milkelkevičiūtės vestuvinės suknelės žiedlapių buvo net daugiau. Mane įkvepia gėlės, jų grožis ir gamta“, – sako mados namų INŽI (inzi.lt) dizainerė Ingrida Inži.

Šiemetės tendencijos: ilga, midi, trumpa suknelė ar kelnių derinys?

Šie metai nėra išimtis – madingiausios ilgos suknelės. Turbūt visais laikais jos buvo pačios populiariausios.

Nuotakos įvaizdžio „atvirumo“ riba, t. y. ką ir kiek padoru apnuoginti?

Visada patariu nuotakoms apnuoginti nugarą, tai labai gražu. Tačiau tada geriau rinktis uždaresnį priekį. Jei pasirenkame didelę iškirptę, kuri, be abejo, taip pat labai gražu, tada geriau uždaresnė nugara. Taip pat kartais dera parodyti kojas – ar vienu skeltuku, ar dviem, o gal trumpa suknyte didele uodega, bet visada reikia žiūrėti, kas geriausiai nuotakai tinka ir neperžengia padorumo ribų.

TOMO KAUNECKO, NERIJAUS ŠABANAUSKO ir MINDAUGO ŠVOBOS nuotr.

Jei kalbėtume apie nuotakos apdarų spalvas ir jų derinius, kas būtų tabu? Pvz., ar verta rinktis juodą, skaisčiai geltoną?

Dažniausiai nuotakos renkasi pieno baltumo sukneles, dar kremines, kavos baltumo ar švelniai rožines, persikų spalvos. Mano nuomone, jokių spalvų tabu nėra, yra tik noras, skonis, stilius ir geras jausmas, kad atrodai taip, kaip nori atrodyti per savo šventę.

Kas apskritai nuotakai jau būtų akibrokštas arba neskoningumo viršūnė?

Tikrai nereikėtų prie trumpos suknytės derinti batų virš kelių. Nereikia ir korsetų, kurie išverčia krūtinę, taip pat itin trumpų suknelių. Juk tai – vestuvės, tai meilės priesaika prieš Dievą, todėl visada turime pagalvoti, ką tai mums reiškia ir kaip turime atrodyti mes ir pati mūsų šventė.

TOMO KAUNECKO, NERIJAUS ŠABANAUSKO ir MINDAUGO ŠVOBOS nuotr.

Koks siluetas ar kokia detalė nepatartina net idealios figūros nuotakai?

Niekada nesiūlyčiau aptemptos kaip kojinė, taip pat itin daug nuogo kūno atveriančios ir kaip tortas pūstos suknelių.

O ką patartumėte pagal standartinius figūros tipus? Kriaušė, obuolys, smėlio laikrodis, pieštukas, apverstas trikampis...

Kad ir kokio tipo būtų figūra, visada reikia žiūrėti, kas nuotakai geriausiai tinka. Ar A formos siluetas, pabrėžiantis liemenį, ar pailgintas, ar žuvytės formos suknytė, išryškinanti privalumus, ar tiesaus silueto su įmantriomis detalėmis. Svarbu ir tai, koks stilius patinka – klasikinis, romantiškas ar bohemiškas. Žinoma, įtakos suknelės stiliui turi ir šventės vieta bei jaunikio apranga. Visada jaunoji ir jaunikis turi gerai atrodyti drauge, nepamirškite vienas kito.

Kaip išsirinkti audinį? Audinio charakteristikos, į kurias būtina atkreipti dėmesį (pluoštas, jo gramatūra ir t. t.). Koks audinys niekaip gražiai nekris?

Išsirinkti audinį – vienas sudėtingiausių darbų, todėl vertėtų tai daryti tik su profesionalų pagalba, nes labai dažnai galima apsirikti. Netgi labai panašūs audiniai gali kristi visai kitaip ir sugadinti įsivaizduojamą modelį. Aš visada patariu rinktis natūralius audinius – šilką, nėrinius, tą patį tiulį, tik aukštesnės kokybės, nes jie visada gražiau atrodo ir geriau krinta. Aišku, visur būna išimčių, tačiau tai jau padiktuoja išskirtinis modelis.

TOMO KAUNECKO, NERIJAUS ŠABANAUSKO ir MINDAUGO ŠVOBOS nuotr.

Kiekviena nuotaka nori būti nepakartojama, tik ne kiekvienai galimybės leidžia kreiptis į dizainerį. Kokia papildoma detalė, aksesuaras suteiktų savitumo net išsinuomotai ar parduotuvėje pirktai suknelei?

Jei suknelė nuomota, nelabai ką ir pridėsi, nebent aksesuarą į plaukus. Tačiau jis taip pat turi būti priderintas prie suknelės, kad būtų graži visuma. Jei suknytė pirkta, visada galima ją padailinti siuvinėjimu ir nėriniais, kristalais ar perliukais, viskas priklauso nuo tavo išradingumo.

Mažiausia suma, kurią būsima nuotaka išleistų jūsų salone. Kiek įprastai trunka pasiūti suknelę?

Suknelę galiu sukurti ir pasiūti per dvi savaites, ne veltui labai dažnai į mane kreipiasi nuotakos, negyvenančios Lietuvoje. Kaina – nuo 400 Eur.

TOMO KAUNECKO, NERIJAUS ŠABANAUSKO ir MINDAUGO ŠVOBOS nuotr., vizažistės KAROLINA BEL ir JOLANTA MUŠAUSKIENĖ, plaukų stilistė VIKTORIJA NOVO, modeliai KARINA KRYSKO–SKAMBINĖ, MARIJA SLUŠNYTĖ, GOLDA FILIPAVIČIŪTĖ ir RŪTA PLEČKAITYTĖ

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis