17 gudrybių, kad tavo drabužiai atrodytų tobulai

1. Naudoji ne audiniu aptrauktus, o vielinius pakabus. Vieliniai pakabai yra vienkartiniai, skirti sausuoju būdu išvalytiems drabužiams laikyti ir transportuoti. Nuolat naudoti šie pakabai visiškai netinka, nes sunkesniems audiniams nesuteikia reikiamos paramos, ilgainiui netgi sugadina drabužio formą. Investuok į audiniu aptrauktus pakabus – jie ne tik negadins drabužio silueto, bet ir nepaliks ant drabužių pečių mažų „dantukų“ kaip vieliniai. Be to, jie plonesni nei plastikiniai ar mediniai, tad į spintą tilps daugiau drabužių.

2. Megztinius kabini kaip marškinius. Gravitacija galioja visais atvejais: jei megztinis sunkesnis, kabant ištįsta jo apykaklė ir pečiai. Geriausia tokį drabužį sulankstyti ir dėti į stalčių. Jei tokios galimybės neturi, kabink megztuką ant pakabo, kaip parodyta nuotraukoje.

3. Užuot kabinusi, odines kelnes ir sijonus lankstai. Taip susiformuos raukšlių, kurių bus labai keblu atsikratyti, nes odos gaminių negalima lyginti. Geriausia tokius daiktus kabinti ant pakabo su spaustukais, tarp spaustukų ir odos įdėjus storo popieriaus (pavyzdžiui, vizitinių kortelių), kad neliktų žymių.

4. Laikai drabužius plastikiniuose valyklos maišuose. Vos parsinešusi sausuoju būdu išvalytus drabužius išimk iš plastikinio maišo. Audiniui reikia kvėpuoti, o plastikas sulaiko ne tik nemalonius kvapus, bet ir drėgmę. Jei spintoje kabėdami drabužiai susilamdo, matyt, joje pernelyg daug pakabų ir jie pernelyg arti vienas kito. Kad drabužiai nesiraukšlėtų, palik tarp pakabų maždaug 3 cm tarpus.

5. Pernelyg dažnai valai drabužius sausuoju būdu. Tai gali susilpninti audinį. Jei drabužio priežiūros etiketėje nurodyta „tik sausasis valymas“ („dry-clean only“), nešk į valyklą. Tačiau jei parašyta tiesiog „sausasis valymas“ („dry-clean“, dažniausiai tai taikoma poliesteriui, kašmyrui ir nailono audiniams), nieko baisaus nenutiks, jei išskalbsi drabužį namie rankomis ir padėsi džiūti ant rankšluosčio, patiesto ant grindų.

6. Džiovyklėje džiovini liemenėles ir kitus apatinius. Džiovyklės karštis sugadins elastinį audinį. Liemenėles reikia džiovinti paguldytas ant plokščio paviršiaus arba pakabintas ant pakabo, kaip parodyta nuotraukoje (jokiu būdu nekabink už petnešėlių, nes taip jas ištempsi).

7. Bet kaip sumeti liemenėles į stalčių. Lankstydama kaušelius sugadinsi liemenėlės formą. Geriau sudėk jas vieną į kitą, kaip parodyta nuotraukoje.

8. Iš maudymosi kostiumėlio vandenį išgręži tarsi vydama virvę. Bet juk tai – ne rankšluostis. Maudymosi kostiumėlio audinys elastinis, nuo tokio gręžimo jis praras tamprumą ir karos kaip maišas. Geriau paguldyk kostiumėlį ant plokščiame paviršiuje ištiesto rankšluosčio, uždėk kitą rankšluostį, suspausk ir susuk į volelį. Tada išvyniok ir palik džiūti ant plokščio paviršiaus.

9. Maudymosi kostiumėlį kiši į skalbyklę ir dar džiovini džiovyklėje. Dėl to greitai nubluks jo spalvos ir apspurs (spurgeliais, pūkeliais nueis) audinys. Maudymosi kostiumėlį reikia skalbti ne karštame, o paprastame iš čiaupo tekančiame vandenyje. Lašelį skalbiklio naudok tik tuo atveju, jei tikrai reikia.

10. Prakaituotus sporto drabužius sumeti tiesiai į nešvarių skalbinių dėžę. Taip jie greitai ima trenkti pelėsiais. Iš pradžių tokius drabužius pakabink išdžiūti ir tik tada mesk į skalbinių dėžę.

11. Lygini jautrius, itin plonus audinius. Daugumai tokių audinių lyginimas – pernelyg šiurkštu (pavyzdžiui, šilkui ar audiniui su žvyneliais ar akmenukais). Jei nebūsi atsargi, liks žymių. Investuok į rankinį garintuvą ar kelias minutes palaikyk pakabintus drabužius garų pilnoje vonioje.

12. Batus saugai didelėse dėžėse. Jei nori, kad batai neprarastų formos ir liktų švarūs, laikyk juos sustatytus lentynoje dviem eilėmis. Pirmasis tos pačios poros batas stovi priekyje, o antrasis – už jo. Galėsi laisvai batus matyti, nereikės žiūrėti, kas slepiasi antroje eilėje.

13. Sukabini papuošalus ant kabliukų. Taip jie gali labai nesunkiai tarpusavyje susipainioti. Verčiau sudėlioti papuošalus į keksiukų ar ledukų formeles – nereikės pirkti naujų dėžučių.

14. Prieš skalbdama drabužius pamiršti užsegti kabliukus, užtrauktukus, o džinsus – išversti. Laisvi kabliukai, sagos ir užtrauktukai skalbimo metu gali užkabinti audinius ir juos pažeisti, sutraukyti siūles. Džinsus reikia išversti, kad nenubluktų.

15. Tamsius džinsus skalbi, užuot palaikiusi šaldiklyje. Jei tikrai nenori, kad džinsai nubluktų ir prarastų formą, įkišk juos prieš naktį į šaldiklį. Šaltis nužudys daugumą nemalonų kvapą sukeliančių bakterijų, o spalva nė kiek nenukentės.

16. Nenaudojamas rankines tiesiog sukabini. Taip ištempsi jų rankenas. Verčiau laikyk jas sustatytas ant lentynos.

17. Prieš kišdama ilgesniam laikui rankines į spintą, neprikemši jų ir nesudedi į apsauginius maišus. Nebūtina kimšti popieriaus – tiks ir seni marškinėliai. Tau juk tik reikia, kad rankinės neprarastų formos. O į apsauginius maišus jas reikia sudėti dėl to, kad apsaugotum odą.


Kathleen Kamphausen nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis