Aprangos taisyklės, kurių privalu paisyti damoms

Žirgų lenktynės – prabangus sportas, itin vertinamas ekonomiškai stipriose valstybėse, kur lenktyninio žirgo kaina gali siekti kelis ar net kelias dešimtis milijonų eurų. Įspūdingos sumos išleidžiamos ne tik žirgams bei jų priežiūrai, bet ir apdarams, kuriais pasipuošusios damos susirenka hipodromų tribūnose.

Žymiausių pasaulyje „Royal Ascot“ lenktynių, vykstančių Didžiojoje Britanijoje, organizatoriai teigia, kad formali šventiška apranga – labai svarbi lenktynių progos dalis, ir nurodo griežtus reikalavimus, pasilikdami teisę neįsileisti svečių, kurių apranga jų neatitinka. Tai galioja net ir vaikams!

Aino Kazlausko nuotr.

Karališkosiose lenktynėse vyrai privalo vilkėti tamsiai pilką ar juodą eilutę: liemenę, kaklaraištį, juodus batus bei cilindrą. Spalvų ir detalių variacijos draudžiamos. Aprangos kodas taip pat numato, kokiose vietose vyriškiai gali šiek tiek atsipalaiduoti ir nusiimti skrybėles, pavyzdžiui, restorane jos nėra privalomos.

Į lenktynes išsiruošusios ponios taip pat turi įsigilinti į detalias aprangos normas ir gerai apmąstyti savo pasirinktus derinius. Jos privalo vilkėti formalius drabužius, dengiančius kelius, bei mažiausiai dešimties centimetrų bazės skrybėlaitę, kurių etiketas neleidžia nusiimti – čia nėra jokių išimčių. Taisyklės nurodo, jog negalima vilkėti permatomų rūbų, palaidinių siauromis petnešėlėmis ar šortų.

Vida Press nuotr.

Kelnių kostiumėliai į aprangos kodą buvo įtraukti jau 1971 metais, tačiau tik šiemet pagaliau leista dėvėti populiariuosius ištisinius kelnių kombinezonus. Taip organizatoriai parodė, kad jie yra šiuolaikiški bei moka prisitaikyti prie naujausių mados tendencijų.

Vida Press nuotr.

Vida Press nuotr.

Šiais metais naujai renovuotame Raseinių hipodrome vyks pirmoji karališkųjų lenktynių įkvėpta „Ledi diena“, kur elegantiškos damos puošis dailiomis skrybėlaitėmis, rinks stilingiausią svečią bei mėgausis net dvejomis žirgų sporto šakomis: konkūru bei lygiosiomis žirgų lenktynėmis. Kai kitose pasaulio valstybėse žirgų sporto kultūra mena šimtametes tradicijas, Lietuvoje jos formuojamos tik dabar.

Kaip puoštis į Lietuvoje vyksiančias lenktynes pataria prestižiniame Milano Marangoni universitete mados studijas baigusi Rūta Vingilytė.

Vykstant į bet kokį renginį reikėtų pasitikrinti, ar renginio organizatoriai nurodė aprangos kodą. Pavyzdžiui, „Karališkųjų Ascot” lenktynių aprangos kodas gan griežtas, tik šiais metais buvo įvestos laisvesnio stiliaus naujovės. Lietuvoje vyksiančio renginio organizatoriai kviečia svečius puoštis kokteilinio stiliaus rūbais. Į tai privalu atsižvelgti.

Vida Press nuotr.

Vyrams reikėtų vengti itin sportiškų detalių, pavyzdžiui, kepuraičių su snapeliu, sportiško apavo ar šortų. Rinkitės ilgas kelnes, klasikinius marškinius, prie kurių galite priderinti mokasinus. Moterims geriau vengti per daug aksesuarų, nes dažniausiai stiliaus pasaulyje laimi tos, kurios taiko auksinę taisyklę: „Mažiau yra daugiau“.

Vida Press nuotr.

Šiam renginiui organizatoriai nurodo kokteilinį stilių, tačiau tai vis dėlto dieninis renginys gryname ore, todėl patarčiau rengtis lengvų medžiagų drabužius, derinti klasikinį ir laisvalaikio stilius.
Kalbant apie žirgų lenktynes, iškart prisimenu sceną iš filmo „Graži moteris”, kur Julia Roberts vilki taškuotą lengvo audinio naturalių atspalvių suknelę bei šviesią siaurakraštę skrybėlaitę.

Nemėgstančios suknelių gali drąsiai rinktis kelnių derinius, bet patarčiau dėvėti platesnio ar klasikinio kirpimo kelnes, nes tokio pobūdžio renginiai nemėgsta itin demonstruojamo kūno. Ir vyrams, ir moterims geriau rinktis šviesesnių spalvų derinius, kurie tinkamesni renginiams, vykstantiems dieną.

Tinkama apranga – viena iš svarbiausių detalių, sukuriančių šventišką nuotaiką ir atmosferą Jums bei jus supantiems žmonėms, todėl ją apgalvoti iš anksto yra teisingas ir saugus sprendimas.

Vida Press nuotr.

"Ledi diena" diena vyks jau šį šeštadienį (rugpjūčio 26 d.) - nepraleisk progos elegantiškai pasipuošti ir stebėti unikalių varžybų!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis