6 būdai, kaip atsikratyti sudirgusių ir patamsėjusių pažastų efekto

Ne viena jaučiasi nejaukiai dėl sudirgusios ir neretai patamsėjusios pažastų odos. Tačiau ši problema nėra neįveikiama, siūlome keltą būdų, kaip ją išspręsti.

Sudirgti ir patamsėti pažastys gali dėl įvairių priežasčių:

* pažastyse susikaupusių negyvųjų ląstelių

* odos hiperpigmentacijos

* per didelio prakaitavimo

* aptemptų drabužių

* reakcijos į dezodorantus

* įvairių depiliacijai skirtų kremų poveikio

* dažno skutimo

Taip pat pakitusi pažastų spalva gali būti ligos, vadinamos juodąja akantoze, požymis. Jai būdingas aukštas insulino lygis, dažniausiai šia liga serga žmonės, turintys antsvorio. Hormoniniai pokyčiai ir kitos sveikatos problemos irgi gali prisidėti prie pažastų spalvos pakitimų.

Kaip kovoti su sudirgusia pažastų oda ir jos patamsėjimu?

ŠVEITIMAS

Pamėgink du ar tris kartus per savaitę šveisti pažastis švelniu odos šveitikliu. Soda, citrina - itin veiksmingos odą šviesinančios priemonės. Odos šveitikliai, kuriuose yra alfa ir beta rūgščių, taip pat puikiai tinka.

DEPILIACIJA

Venk skusti pažastis peiliuku, nes po skutimosi lieka po oda esančių plaukų pėdsakai, dėl kurių pažastų oda atrodo tamsesnė. Depiliacijos metu plaukai yra pašalinami su visomis šaknimis, tad pažastys atrodo švarios ir švelnios.

TINKAMOS PRIEMONĖS

Venk antiperspirantų, dezodorantų, talko miltelių, kremų, skirtų depiliacijai, kuriuose yra stiprių chemikalų, nes jie dirgina odą ir ši dėl to pakeičia spalvą. Geriau rinkis dezodorantus, organinius miltelius, kurie yra natūralūs ir pagaminti iš augalinių medžiagų, be alkoholio.

DRABUŽIAI

Venk dėvėti per daug aptempiančius ir sintetinio audinio drabužius. Tokie drabužiai gali trinti ir dirginti odą, o ši - pakeisti spalvą. Kad užkirstum kelią gausiam prakaitavimui, vasarą rinkis medvilninius drabužius.

KONSULTACIJOS

Pasikonsultuok su dermatologu ir išsiaiškink, ar spalva pakito dėl juodosios akantozės, ar dėl kitų hormoninių svyravimų. Dermatologas gali rekomenduoti vietinio poveikio kremus arba receptinius vaistus, kurie sumažins pažastų spalvos kitimą. Gydytojas taip pat gali patarti įsigyti odą balinančių priemonių ir profesionalias kosmetines procedūras, pavyzdžiui, cheminį odos šveitimą, lazerių terapiją ir dermabraziją, kurios pašviesintų patamsėjusias pažastis.

PAGALBA NAMUOSE

Keletą kartų per savaitę švelniai trink patamsėjusias pažastis odą šviesinančiais produktais, pavyzdžiui, citrina arba bulvių sultimis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis