Kaip tinkamai prižiūrėti dažytus plaukus, kad jie spinduliuotų grožiu

Kiekvieną dieną, matant tą patį atspindį veidrodyje, savaime pradeda norėtis kažkokių pokyčių. Greičiausias ir paprasčiausias būdas šiek tiek pakeisti išvaizdą – nusikirpti ar nusidažyti plaukus. Vos nudažyti plaukai atrodo nepriekaištingai – blizga, lengvai šukuojasi, iš jų nesudėtinga formuoti šukuosenas, tačiau po savaitės ar kelių viskas pasikeičia. Taigi, šį kartą dalinamės naudingais patarimais, kaip prižiūrėti dažytus plaukus, kad jie visada atrodytų puikiai.

Tinkami plaukų dažai

Jei plaukus dažote grožio salone, dėl dažų kokybės neverta jaudintis, nes plaukų stilistės naudoja profesionalius plaukų dažus, kurie savo kokybe gerokai pranoksta tuos, kurių reklamos nuolatos šmėžuoja televizoriaus ekrane. Tuo atveju, jei nusprendėte plaukus nusidažyti namų sąlygomis, plaukų dažus rinkitės atsargiai, nepasiduokite reklamos įtakai ir nepatingėkite perskaityti sudedamųjų dalių. Dažnai plaukų dažuose, kurių galima įsigyti bet kurioje grožio prekių parduotuvėje, yra gana daug geležies, todėl po kelių galvos trinkimų plaukai įgauna varinį, liaudiškai tariant, „ryžą“ atspalvį. Be to, tokiuose dažuose nemažai cheminių priedų, kurie neišvengiamai turi neigiamos įtakos plaukų sveikatai ir grožiui. Žinoma, galite rinktis aliejinio pagrindo plaukų dažus, kurie mažiau kenkia plaukams, tačiau atminkite, kad tokie dažnai greičiau plaunasi ir jų reikia daugiau, nes aliejus greitai susigeria į galvos odą.

Visiškai natūralūs plaukų dažai – chna ir basma. Basma stimuliuoja plaukų augimą, suteikia natūralaus žvilgesio, gydo pleiskanas. Tiesa, basma būtina naudoti kartu su chna, priešingu atveju plaukai taps žali. Tuo tarpu, chna plaukų dažai gali būti naudojami ir vieni, jie neprasiskverbia į gilesnius plauko sluoksnius, o apgaubia jį apsauginiu pluoštu. Su šiais dažais lengva išgauti rudą, auksinę, raudoną bei kaštoninę spalvą. Visgi, reiktų atminti, kad cha dažų, ypač tamsesnės spalvos, sudėtyje gali būti toksinių metalo druskų ir kitų cheminių priedų, kurie sukelia dermatitą ar egzemą. Be to, jei eksperimentai su cha dažais nepavyko, pakoreguoti plaukų spalvos nepavyks, nes cheminiai dažai neprasiskverbia pro apsauginį cha sluoksnį. Taigi, norėdamos, kuo mažiau pakenkti plaukams ir džiaugtis sodria spalva, tiesiu taikymu keliaukite į specializuotas parduotuves ir rinkitės profesionalią plaukų dažymo kosmetiką, pavyzdžiui, Keune ar L'Oréal Professionnel.

Kaip dažnai dažyti plaukus?

Viskas priklauso nuo to, kaip greitai auga jūsų plaukai ir kokia spalva juos dažote. Jei nusprendėte būti raudonplauke, plaukus teks dažyti mažiausiai kartą per mėnesį, nes ši spalva labai kaprizinga ir greitai nusiplauna. Tuo atveju, jei dažytų ir natūralių plaukų spalva mažai skiriasi ir tarpusavyje nekontrastuoja, dažyti plaukus galima ir rečiau – kartą per 6 – 7 savaites. Po plaukų dažais slepiančios žilas garbanas arba galinčios pasigirti gana greitai augančiais plaukais dažymo procedūrą turėtų kartoti kiekvieną mėnesį.

Užmirškite senas plaukų priežiūros priemones

Jei prieš plaukų dažymą jūsų plaukų tipas buvo sausi, riebūs, silpni ir pan., tai po šios grožio procedūros priklausote dažytų plaukų tipui. Tai reiškia, kad visas senąsias plaukų priežiūros priemones turite mesti į šiukšlių dėžę, padovanoti mamai ar draugei. Kodėl? Nudažyti plaukai reikalauja žymiai daugiau dėmesio ir priežiūros, tradiciniai šampūnai ar kondicionieriai negali tinkamai pamaitinti plauko, todėl jie sausėja, lūžinėja ir greitai blunka. Dažytiems plaukams skirtose priežiūros priemonėse yra daugiau aliejų, vitaminų ir kitų naudingų medžiagų, kurios intensyviai drėkina plaukus, suteikia jiems žvilgesio, elastingumo, apsaugo nuo UV spindulių ir neleidžia spalvai išblukti.

Norinčioms pasiekti maksimalų rezultatą specialistai rekomenduoja rinktis tos pačios linijos plaukų šampūną, kondicionierių ir kaukę dažytiems plaukams. Visos šios priemonės papildo viena kitą ir sustiprina efektyvumą. Taip pat nederėtų pamiršti ir žalingo aplinkos poveikio, kuris dažytus plaukus alina dar labiau. Vasarą, kai saulės spinduliais labai intensyvūs, pravers nenuplaunamas dažytų plaukų kondicionierius, kuris turi filtrą nuo UV spindulių ir neleidžia plaukams prarasti drėgmės.

Žiemą geriau rinktis nenuplaunamą maitinantį plaukų kondicionierių plaukams, kuris apsaugo nuo šaltuko ir maitina plaukus. Be to, bent kartą per savaitę vertėtų pasilepinti plaukų kauke. Tiesa, namų sąlygomis pagamintos plaukų kaukės nėra pats geriausias pasirinkimas dažytiems plaukams, nes tradiciniai produktai, pavyzdžiui, kiaušinių baltymai, neprasiskverbia taip giliai į plauką kaip profesionalios priemonės ir negali tinkamai aprūpinti plaukų vertingosiomis medžiagomis. Be to, naminės kaukės ne itin efektyviai tausoja spalvą. Taigi, pirmenybę teikite profesionaliai produkcijai – Wella, Keune, Davines Alchemic.

Jei plaukai jau pavargę ir išsausėję nuo dažymo, jiems atgaivinti teks pasitelkti „rimtesnius ginklus“ – ampules arba intensyviai veikiančius serumus, kurie giliai prasiskverbia į plauką ir maitina jį iš vidaus. Beje, vieno gydymo kurso gali ir nepakakti, todėl teks apsišarvuoti kantrybe.


Kasdieninis galvos trinkimas

Kiekvieną dieną plauti plaukus – blogas įprotis ne tik dažytiems, bet ir natūraliems plaukams, kurį mums išugdė stipriai išaukštintas grožio kultas. Kasdien plaunami plaukai greičiau praranda drėgmę ir natūralų apsauginį sluoksnį, dažų spalva nusiplauna gerokai greičiau, todėl ir dažyti juos tenka dažniau. Taigi, galvą trinkti reiktų bent kas dvi – tris dienas. Tuo atveju, jei plaukai labai riebaluojasi, leiskite jiems pailsėti bent savaitgaliais, kai niekur neplanuojate eiti.

Užsakymo nr.: PT_75658091

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis