Naujoje lietuvių kolekcijoje - miesto ritmai ir tautiškumo elementai

Naujos kolekcijos dizaino sprendimai sujungia svarbias senąsias lietuviškos tautosakos tradicijas ir dabartį, kurioje gyvename.

„Atsikeli ir mieste” – taip vadinasi nauja dizainerės Aušros Šeduikytės 2017/2018 metų rudens-žiemos kolekcija. Lietuviško mados prekių ženklo „atsikeli ir varai” kūrėja naujoje kolekcijoje tyrinėja ir savitai interpretuoja dabartinio jauno, laisvo žmogaus tapatybę per praeities keliamus sentimentus ir įkvepiančią architektūrą. Miesto greitis, modernus gyvenimas lieka dizainerės kūrybos lauko centre.

Gamintojo nuotr.

„Praeitis mums svarbi ir ja didžiuojamės, ypač ta lietuviškąja, bet neneigiam, nesigėdijam, negalim pakeisti ir kitos – sovietinio paveldo – pusės, kuri šiandien bene labiausiai pastebima miesto architektūroje. Tai istorijos artefaktai, kuriantys miesto aplinką tokią, kokioje mes išaugome. Mums miestas yra gyvenimas, neatsiejamas nuo architektūros”, – teigia dizainerė.

Gamintojo nuotr.

Rudens-žiemos kolekcijoje pristatomi minimalistinio stiliaus rūbai, puošti lietuviško audimo raštų motyvais ir pasirinktais miesto architektūros simboliais. Pasak dizainerės, kuriant drabužius, visada galvojama apie žmogų, kuris juos dėvės. Kolekcija sukurta nepriklausomos kartos atstovui, kuris nebėra kolektyvo dalis, jis pats renkasi, ką jam daryti ir kaip jaustis. Tokiam žmogui svarbu kokybė, idėja ir neginčijamas jausmas būti savimi, todėl nauja kolekcija mažo tiražo.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Kolekciją sudaro šaltajam sezonui skirti moteriški ir vyriški džemperiai, golfai, megztukai, suknelės, švarkai ir paltai, atlaikysiantys lietuviško oro anomalijas. Miesto uniformos – šiltos džemperinės, tiesaus kirpimo ir marškininės suknelės kurtos taip, kad būtų tinkamos puoštis kasdien.

Gamintojo nuotr.

Kolekcijoje dominuoja tamsios spalvos: juoda, pilka, mėlyna ir žalia, tačiau drabužius pagyvina 7 dešimtmečiui būdingos spalvų paletės siuvinėjimai – prigesinta geltona, žalia, raudona, jūrine ir balta spalvomis marginti tautiniai raštai.

Gamintojo nuotr.

Šį lietuvišką prekių ženklą visada įkvėpė dirbantys žmonės, kasdienis gyvenimas, lietuviška tautosaka ir gatvės kultūra. Tai 13-oji kolekcija, kuri švenčia nepriklausomą Lietuvą. Visi drabužiai kuriami iš aukštos kokybės ir kruopščiai atrinktų audinių, medvilninio trikotažo ir vilnos, pagaminti Lietuvoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis