Plaukų grožio stebukladarės - elementarios duonos kaukės

Kuo gera juoda (ruginė) duona? Ji praturtinta B grupės vitaminų, o dėl jų trūkumo organizme, plaukai pradeda slinkti, lėčiau auga, greičiau riebaluojasi šaknys, sausėja galiukai. Taip pat duonoje yra ir kitų vitaminų bei mikroelementų, gerai veikiančių plaukų struktūrą.

Juoda duona puikiai valo plaukus, mažina riebalavimąsi (jei plaukai riebūs). Žinoma, duonos kaukes galima naudoti ir sausiems plaukams, tik tuomet reikės įdėti papildomų ingredientų. Kaukės plaukams iš duonos stabdo plaukų slinkimą, pagreitina augimą, stiprina plaukus ir sureguliuoja hidrolipidinį galvos odos balansą.

1. DUONOS KAUKĖ

4 riekes juodos duonos (gali nupjauti plutą) užpilk verdančiu vandeniu, kad vanduo duoną apsemtų. Palaikyk ne mažiau kaip 1 valandą, geriausia 2 valandas arba net užmerkti duoną iš vakaro. Nusunk vandenį, gauta duonos košele įtrink galvos odą ir plaukų šaknis. Plaukai turi būti sausi, neplauti (jei masė blogai tepasi, plaukus sudrėkink). Kaukę laikyk 30–40 minučių.

Kaukę nuplauk po vandens srove be šampūno. Neišsigąsk, jei teks ilgokai plauti duonos likučius - efektas to vertas. Ši kaukė tinka visų tipų plaukams, išskyrus sausus. Ją naudok 2 per savaitę.

2. DUONOS IR ALAUS KAUKĖ

Ši kaukė ruošiama kaip ir pirmoji, tik po to, kai išmirkysi duonos riekeles, vandens nenusunk, o dar įpilk 100 g šviesaus alaus. Jei turi, įlašink ir po šaukštelį skystų vitaminų A ir E (prieš tai vitaminus atskiesk šiltu vandeniu). Jei plaukai sausi, įpilk 1 šaukštą aliejaus (tokią kaukę reikės nuplauti šampūnu).

Kaukę įtrink į plaukų šaknis, paskirstyk per visą plaukų ilgį. Plaukai turi būti neplauti, sausi. Užvyniok maistinę plėvelę ir apsuk galvą kilpiniu rankšluosčiu. Laikyk nuo pusvalandžio iki valandos, po to nuplauk po vandens srove. Kaukę ruošk 2 kartus per savaitę.

3. DUONOS IR GARSTYČIŲ KAUKĖ

2-3 riekes juodos duonos užpilk 2 kiaušinių tryniais, kad įsigertų į duoną. Šiltu vandeniu atskiesk pusę šaukštelio garstyčių miltelių. Supilk į duonos masę ir viską gerai išmaišyk. Jei plaukai sausi, dar įpilk 1–2 šaukštus aliejaus (ricinos, migdolų ar alyvuogių). Palik kaukę prisitraukti 40-60 minučių.

Viską dar kartą gerai išmaišyk ir pertrink. Pasigamintą kaukę įtrink ties neplautų sausų plaukų šaknimis. Kaukę laikyk 20–40 minučių. Po to galvą ištrink šampūnu ir balzamu. Procedūrą kartok 1–2 kartus per savaitę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis