Modernioje kolekcijoje - atšiaurios gamtos ir paslaptingo kosmoso atspindžiai

Muzikos ir kultūros klube „Kablys” Vilniuje buvo pristatyta naujausia dizainerės Sandra Yushka rudens-žiemos kolekcija, kurią įkvėpė akmenys, uolienos, ledas ir šiek tiek ugnies.

Šių metų rudens-žiemos kolekcijoje vyrauja griežtos formos, minimalistinės linijos, kampuoti ir simetriški kirpimai, nejučia persipinantys su lengvu, neįprastos tekstūros audinių plazdesiu ir netikėtai transformuoja griežtus kirpimus.

Rasa Nebasa nuotr.

Sandra Yushka ypatingą dėmesį skyrė audinių faktūroms ir spalvoms, kurios, pasak dizainerės, primena atšiaurių planetų paviršius. Kolekcijoje dominuoja Merkurijaus, Saturno, Marso spalviniai tonai., taip pat daug tamsių elementų.

Rasa Nebasa nuotr.

„Ruduo – melancholiškas metas, kai artinasi žiema, saulė atitolsta ir viskas kuriam laikui apmiršta. Gamtoje įsivyrauja sąstingis ir ateina ilgas laukimo metas. Kuriant šių metų rudens-žiemos kolekciją mane įkvėpė atšiaurios gamtos įvaizdis, uolienų ir akmenų faktūros. Iš planetos, kurią retai liečia saulės spinduliai, sklindantis šaltis.”, - įkvėpimo šaltinius vardino Sandra Yushka.

Rasa Nebasa nuotr.

Rasa Nebasa nuotr.

Rasa Nebasa nuotr.

Dizainerė atskleidė, kad šiemet kolekciją įkvėpė ir asmeninė patirtis. „Esu du metus praleidusi visiškoje šiaurėje, už poliarinio rato. Ten, kai ateina žiema, žinai kad ateina ir tamsa. Tamsa trunka beveik pusmetį. Šis periodas tampa tarsi simboliniu laukimo metu, kuomet lauki ne tik pavasario, bet ir šviesos. Tokiais momentais pajunti planetos, kosmoso didybę ir galybę. Supranti, kad gyveni ne mieste, sodyboje ar kaime, o esi kažko didesnio dalis. Pajunti laikinumą, nelieka jokių žmogiškų rūpesčių ir susireikšminimų, jauti gyvenimo esmę ir džiaugsmą tiesiog būti.”

Daugiau akimirkų iš kolekcijos pristatymo - fotogalerijoje:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis