Subkultūros Lietuvoje: "Vorai" tik vyrams

"Mūsų klubas pasižymi tuo, kad jis yra gan patriotiškas. Mes darom koncertus kovo 11 – ąjai, Žalgirio mūšio dienai paminėti. Mūsų klube yra vieta kiekvienam vyrui, kuriam nesvetima moto idėja," – sakė "vorų brolis".

"Vorai" - lietuviškas baikerių klubas. Kitaip nei kitos subkultūros, jų grupuotė yra formalizuota, turi aiškią hierarchinę struktūrą, įstatus, patalpas. Tačiau nepaisant visų įstatų ir taisyklių, "Vorų" ištakos ir santykiai klube yra neformalūs. Klubo pradžia laikytini 1997 metai, kaip Vilniaus Viršuliškių mikrorajono baikerių grupelė pradėjo kartu taisyti motociklus, organizuotai važinėti į išvykas bei po miestą, o svarbiausia – nesujungti prie jokio kito klubo, bet kurti savo klubą.

Klubo hierarchinę struktūrą sudaro: vyriausieji klubo įkūrėjai "vorai", pretendentai į "vorus" – "vorų broliai" ir jauniausieji klubo nariai nuo 10 metų "voriukai".

Į klubą priimami visi, besidomintys motociklais berniukai/vaikinai. Merginos į "Vorų" klubą nepriimamos, joms yra skirtas "Vorų" padalinys "Musės".

Į "Vorų" klubą ateina ir "sunkūs" paaugliai. Neretai "deleguoti" Matulaičio dienos centro. Ten jie remontuoja motociklus, bendrauja su "Vorų" lyderiais ir draugais.

"Neretas "susitvarko", "nulipa nuo narkotikų", ir tėvai sako, kad pasikeičia. Dabar jie turi užimtumą, draugus, dirba su motociklais. Jis geriau su motociklu pasivažinės ar variklį pakrapštys, jei jam tai patinka. Jau rečiau susitiks su "tais" draugais," - sekė "voras".

"Vorų" kompanijoje narkotikai absoliučiai draudžiami, taip pat ir alkoholis ne "tūsų" metu. Ypatingų taisyklių "Vorų" klube nėra: domėjimasis motociklais, moto švenčių rengimas ir dalyvavimas jose."Vorai" kaip ir tradiciniai baikeriai neišsižada odinių drabužių ir motociklų. Ant jų odinių švarkų nugarų puikuojasi voro ženklas, kurį reikia nusipelnyti. Jie klausosi sunkios muzikos: renkasi metalą ir sunkų roką.

Jaunieji "vorų broliukai" nevengia greičio viršijimų vairuojant motociklą, kalbėdami prasitarė vengiantys muštynių, tačiau "kartasi tenka", o įstatymai reikalingi, tačiau "nusižengia dažnai".

(Informacija iš žurnalo "Sociologija: mintis ir veiksmas")

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis