Ar 2006 – ieji buvo madingi?

Kas atrado mamos spintoje senus rūbus, kas - second hand „skudurus“, tuomet kartu sujungė parduotuvėje pirktus drabužius ir gavo kažką naujo. O po to – jau kaip kam labiau pavyko improvizuoti. Darniai ar nelabai.Atgimstančios mados

Pernai, ko gero, labiausiai madingos buvo tendencijos, atgimusios "iš anksčiau" ir nauja stilistika pasiekusios šiandieną, kartais net visiškai netikėtomis variacijomis. Pavyzdžiui, pamėgtas ir iš senųjų 1950-1960–ųjų atkeliavęs retro pasirodė ne tik klasikiniu pavidalu, bet ir sportiniuose drabužiuose, gatvės madoje. Išliko ir jau prieš keletą metų prisiminta 1980-ųjų mada, kiekvieną sezoną atrandama vis iš naujo. Ji taip pat įsimaišė ir į klasiką, ir į gatvės madą – casual, street ir sportinį stilių.

„Panešioti“ drabužiai

Pernai metais naujiena tapo (nors anokia čia naujovė) būtent „panešioti“ drabužiai, sudarantys dėvėtų rūbų įspūdį. Staiga visiems vėl jų prireikė. O kiek triūso mados kūrėjams prireikė, stengiantis naujus rūbus išblukinti, pratrinti, išpešioti ir suteikti jiems tariamą „patirtį“.

Kita vertus, ištobulėjo ir drabužių gaminimo technologijos, kurios leido rūbą pagaminti išblukusį, sudarantį jau nešioto įspūdį. Ir, nors tokie vintage žaidimai buvo žadėti tik vienam sezonui, tačiau tapo itin pamėgti ir "užsiliko" iki šiol. „Panešiotieji“ susimaišė su retro ir kita stilistika. Net įdomu, kaip visa tai vieną dieną galėtų "atsipainioti".

Spalvos

Kas prisimena prieš keletą sezonų buvusias madingas ryškias spalvas, turbūt pastebėjo, kad 2006-ais metais jas keitė išblukusios, išnykusios, nuskalbtos, „work out look“ spalvų gamos. Kai kurie mados žinovai prognozavo, jog tam tikru sezonu turėtų būti labiau madinga juoda spalva, tačiau, metams pasibaigus, ji ir toliau liko vertinama taip, kaip visada. Tamsius potepius prisijaukino kitas sezonas ir dar kitas. O ir ateinantis jos neišbrauks iš savo garderobo. Todėl galima drąsiai teigti, kad ši spalva visad išsaugos savo pranašumą, neatsižvelgdama į amžius ar epochas.

Užtat nustebinusi 2006–ųjų spalvinė naujiena buvo ryškiai mėlynos spalvos sugrįžimas. Ji drąsiai įsiveržė į rūbų spintas ir aksesuarus, pradėjo dominuoti įvairiuose stiliuose. Kartu suklestėjo rašalinė violetinė bei žalia, atėjusios iš 80–ųjų populiariausių derinių. O dar kažkas norėjo sakyti, kad žalia – pamiršta ir senamadiška. Anaiptol!

Minimalizmas traukiasi

2006 metais tęsėsi minimalizmo laikotarpis, tačiau žymiai padaugėjo detalių, aksesuarų ir kitokių priedų. Tobulėjant pramoninėms rūbų gamybos technologijoms, drabužis tapo „sudėtingas“: atsirado kišenėlių, etikečių, sagų – puošiančių, išskiriančių, krintančių į akis.

Kaip bebūtų keista, reikia pripažinti, kad 2006-ųjų topas buvo ne kas kita, o ... suknelė, kuri staiga tapo patogiu, kasdieniu drabužiu. Suknele šiais metais buvo madinga mėgautis visais keturiais metų laikais, o tuo galima tik pasidžiaugti ir tikėtis, kad toks moteriškumo sužydėjimas dar "atsiskleis" naujomis formomis ir taip greitai nepaliks miesto podiumo.

Madinga būti originaliu

Apžvelgiant į praėjusius metus galima sakyti, jog buvo madinga tiesiog būti originaliu: egzotišku, lietuvišku, prancūzišku ar tiesiog kūrybingu. Remiantis paskutiniais mados žingsneliais ir stebint besirengiančiųjų nuotaikas, galima po truputį prognozuoti ateinančių madų vingius. Įdomu, ar mes dar sulauksime kokio nors stipraus stiliaus vėjo, paskui kurį nuvilnytų kūrėjų fantazija ir publikos susižavėjimas?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis