Grožio vardas - "Photoshop"

Tiems, kurie nežino, kas (o tiksliau, koks) yra photoshop’as, vis dar norisi auksu spindinčių plaukų, veido be menkiausio spuogelio ir idealios figūros.

Būtent tokie stereotipai priverčia bjaurėtis strazdanomis, siauromis akimis ar pernelyg balta oda. Vis tik didžiausiais privalumais ir grožybėmis tikrumu vertėtų suabejoti.

Tobulų (ne)būna

Internete savo akimis galima išvysti, kaip „nusivylusių namų šeimininkių“ tipo moteris virsta gundančia „Playboy“ viršelio mergina.

Jei nori ant pilvo kabančių „gelbėjimosi ratų“, nereikia valandų valandas plušėti sporto salėje. Neįtikėtina, kaip keliais kompiuterio klavišų paspaudimais bene 100 kilogramų sverianti moteris tampa liekna princese.

O kaip viso pasaulio liaupsinamos žvaigždės? Vieša paslaptimi jau seniai tapo tai, kad kas antra jų yra gulėjusi po chirurgų peiliais. Tačiau ir to, ko gero, neužtenka, visos jos nuotraukose „gražinamos“ photoshop’u.Darbui photoshop’u reikalingos anatomijos žinios

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad dirbti grafinio redagavimo programa „Adobe Photoshop“ yra gana paprasta.

„Internete galima rasti daugybę vadinamų „tutorial’ų“ – mokymo priemonių, kur žingsnis po žingsnio aprašoma darbo photoshop’u eiga“, - sako dizainerė – maketuotoja Giedrė.

Tačiau "kurti modeliams" be kruopštumo ir atidumo reikalingas profesionalumas.

„Dirbant šia grafinio redagavimo programa ypač praverčia žmogaus anatomijos žinios, - nustebina Giedrė. Tam, kad gerai "apdirbtum" nuotrauką, privalai žinoti, kaip turi atrodyti tolulos merginos kūnas.“

Norint estetiško ir akį traukiančio vaizdo, reikia pakoreguoti net tokias smulkias detales kaip odos raukšlelės pažastyje ar pėdos išlinkis.

Prioritetas – klasikinis grožis

„Veidas, kuriamas photoshop’u, paprastai būna klasikinio grožio pavyzdys“, - sako Giedrė. Tai aukštas kaklas, ovalus, simetriškų bruožų veidas, išraiškingos akys.

„Šia programa įmanoma padaryti netgi tobulą makiažą“, - juokiasi dizainerė – maketuotoja.

Pasiekti stulbinantį efektą padeda suderintas apšvietimas, šešėliai bei kontrastai. Šios photoshop’o priemonės išryškina skruostikaulius, krūtinės liniją ir padeda ją vizualiai padidinti.

Nuotraukos be korekcijos – bevertės?

Dėl laiko ir galimybių stokos Lietuvoje ne visi žurnalų viršeliai koreguojami photoshop’u.

Dizainerė – maketuotoja Giedrė iš patirties žino, kad anaiptol ne visas nuotraukas reikia "apdirbinėti". Tai ypač neaktualu vaizdams iš egzotiškų šalių. „Tokiose nuotraukose grožio kurti nereikia – jis yra natūrali nuotraukų dalis.“

Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai fotografai, norėdami sukelti sensaciją ar padaryti didesnį įspūdį, savo darbus pagražina.

Dizainerė sako, kad profesionalams tai nėra sunku nustatyti, kuri nuotrauka koreguota, o tokio fotografo reputacija paprastai smunka.

Photoshop’as prilygsta kūrybai?

„Viskas daroma dėl pinigų. Patraukli išvaizda atkreipia žmonių dėmesį, ir net dėl netikro grožio žmonės moka gana didelius pinigus“,- mano septyniolikmetis Aleksas. Photoshop’ą jis „atrado“ kone prieš metus, tačiau net tiek laiko per mažai išbandyti bei išmokti visas šios „visagalės“ programos galimybes.

Alekso manymu, dirbant su šia programa, labiausiai reikalingas kruopštumas. Visa kita – fantazijos vaisiai.

Brolių išradimo ateitis

Grafinio redagavimo programos „Adobe Photoshop“ vystymą 1987 m. pradėjo broliai Knollai.

„Ateityje photoshop’ui bus kur plėstis, juolab kad šią programą naudoja įvairus žmonių ratas – nuo mėgėjų iki architektų bei inžinierių“, - mano dizainerė.

Panašias funkcijas atlieka ir kita vaizdinių bylų apdorojimo programa – GIMP. Tačiau Giedrės teigimu ji neprilygsta photoshop’o galimybėms.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis