Trumpai apie indie sceną

Publika, išgirdusi pirmuosius „Burgerkill‘s“ akordus, ėmė spiegti iš laimės. Tam, kad pamatytų šią grupę, jie visą naktį spaudėsi ankštoje ir tvankioje salėje. Ne, mes ne Niujorke ar Londone, mes Indonezijos sostinėje Džakartoje, klube „JK7“. Jame vyksta metalo festivalis su tokiomis grupėmis kaip „Painkiller“, „Trashline“ ir „Accidental Hero“. Tai, kad tokios garsūs atlikėjai groja Džakartoje rodo, kad vietinė indie scena atgimsta.

Vietinių grupių skaičius čia pasiekė 1400, praneša "TIME".„Faktai, kad radijo stotys groja vis daugiau vietinės indie muzikos, kad išleidžiama vis daugiau įrašų, neabejotinai rodo indie populiarumą“ ,- įsitikinęs Rickis Siaahanas, „Rolling Stone“ žurnalo redaktorius Indonezijoje. „Net mano grupė gavo pasiūlymą iš vienos didžiausių leidybinių firmų. Anksčiau apie tai negalėjome net svajoti“, - tęsia muzikantas.

Dauguma Indonezijos indie stilių mėgstančių vaikučių priešpiečių pinigus mieliau išleistų tokių atlikėjų kaip „Interpol“ ar „Arcade Fire“ įrašams nei vietinėms grupėms.

Ankštos kelnės, aptempti marškinėliai su provokuojančiu užrašu ir asimetriškos šukuosenos - tipiškos madingų Indonezijos paauglių stiliaus detalės. Tačiau šis fenomenas yra daugiau nei mada. Paaugliai vis labiau išsiskiria iš savo bendraamžių, kurdami naują subkultūrą.

Bendraminčių jaunimas ieško ne gatvėse ar mokykloje, o internete, tokiuose puslapiuose kaip "MySpace" ar "Facebook".

Alternatyvios muzikos scena Indonezijoje vadinama underground ne todėl, kad koncertai nelegalūs arba nepopuliariūs. Toks pavadinimas atsirado dėl to, kad koncertai dažniausiai vyksta apleistuose pastatuose, uždaruose kiemuose... Nedaroma jokia koncertų reklama, tad jeigu neturi reikalingų pažįstamų, į renginį nepateksi. Toks slaptumas ir kelionės į renginį jaudulys padeda Indonezijos underground scenai išlikti populiariai.

Indie rock yra alternatyvaus roko banga, kuri pirmiausia atsirado alternatyvios muzikos underground scenoje.

Dažnai indie rokas vadinamas indie pop muzikos priešprieša. Muzika atliekama kaip ir tradicinis rokas su elektrinėmis gitaromis, būgnais, vokalais, tačiau indie nebūdinga instrumentinė įvairovė. Indie muzikantai sunkiai supranta roką su violančelėmis ar smuiku.

Indie rock - tai independent rock (angl. nepriklausomas rokas) žodžių trumpinys.

Indie stiliui priskiriami lo-fi, post-rock, sadcore, math rock stilistikos roko atgarsiai. Kartais jai priskiriami net indie pop kūriniai.

Amerikoje indie muzika siejama su pankroko scena ir “ New Wave” laikotarpiu. 80-taisiais terminas indie rock daugiausia asocijavosi su agresyvia sunkia “Hüsker Dü”, “Dinosaur Jr”, “Sonic Youth”, “Big Black” ir kitomis grupėmis.

Laikui bėgant požiūris į indie kito. Šis muzikinis judėjimas populiarėjo, po jo šydu gimė ir tokie alternatyvios muzikos grandai kaip “R.E.M.” ar “10,000 Maniacs”.

Dabar indie roko stilistikai priskiriama viskas, kad tik ima kiek naujau interpretuori roką. Indie tapo beveik viskuo: nuo Baroque Pop, New Prog, New Weird America, Freak Folk stilių iki tweepop'o.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis