Misija „Armani“ Gariūnuose (nuotraukų albumas)

Norite apsirengti blizgančiais garsiausių dizainerių rūbais, bet neturite pakankamai „šlamančiųjų“? Seilę varvinate, vos išvydę „Gucci“ ar „Dior“ aprėdus? Spjaukite į snobiškas, prabangiose Vilniaus vietose įsikūrusias parduotuves, ir marš turgun.

Prašmatnių prekių čia kaip iš gausybės rago. Tiesa, ne visos “kvepia” kokybe, jau greičiau smirdi... Tačiau kainos nesikandžioja. Neseniai apsilankėme didžiausiame Baltijos šalių turguje - Gariūnuose - ir atlikome trumpą žurnalistinį tyrimą.Mūsų kelionės tikslas - prabangių drabužių kopijos. Įdomu viskas: prekių kilmės šalis, skirtumai nuo originalios produkcijos. Išvados, beje, tikrai netikėtos...Vos įžengus į turgavietę, akys nenoromis užkliūna už piratiniais filmais ir kompiuteriniais žaidimais nuklotų prekystalių. Pakalbinus pardavėjus, paaiškėja, kad pirkti galima dvejopai: arba vieną filmą, arba visą rinkinį, su trimis ar net dvylika filmų viename kompaktiniame diske. Vienas filmas (įgarsintas keliomis kalbomis) kainuoja maždaug 20 Lt, o filmų rinkinys - nuo 18 Lt iki 25 Lt. Kaina priklauso nuo pardavėjo ir filmų kiekio. Reikėtų pastebėti, kad absoliučiai visa produkcija įgarsinta rusų kalba. Filmai su valstybinės arba anglų kalbos subtitrais – tikra retenybė.

Pirkimo procesas irgi gerokai skiriasi nuo įprasto: ant prekystalio guli keli, nuo saulės išblukę, DVD dėkliukai su filmais. Šalia tvarkingai padėtas storas segtuvas su sąrašu, iš kurio galima rinktis. Radęs tai, ko nori, duri pirštu į pavadinimą, o pats pardavėjas (arba jo pasiuntinys) lekia į sandėlį ir atneša prekę.Rasti prabangių rūbų sekėsi gerokai sunkiau. Dažniausiai tarp prekių būdavo vos keli, naujuosius lietuvius žavintys drabužiai ar aksesuarai. Vadinamoji "pederastkė" (kurią pavyko rasti vos dviejose vietose) su "Versace" ar kitų italų mados namų logotipu kainuoja nuo 130 iki 200 litų. Nors pardavėjai tikino, kad rankinių sudėtinė medžiaga – tikra oda, mes gerokai tuo suabejojome.

Paklaidžioję odinių striukių, kilimų ir “frotinių” chalatų labirintais, beveik pačiame turgavietės kampe radome lobį. Ant dulkinų medinių lentų patiestas menama prabanga alsuojantis, ryškiai raudonas dirbtinis pūkuotas kailis. Ant jo puikuojasi "Prada" ir "Versace" akiniai nuo saulės. Befotografuojant juos, pusamžė moteriškė aukštu falcetu sucypė: "Što ty fotografiravijiš b***?". Mandagiai paaiškinus reikalo esmę, pardavėjos pyktis dingo lyg pamojus burtų lazdele.„Visi čia siūlomi akiniai yra originalūs, gaminti Italijoje ir importuoti tiesiai iš fabriko. Jų kaina svyruoja nuo 300 iki 400 litų, tai šiek tiek pigiau nei prestižinėse parduotuvėse,“ – rusiškai informaciją išbėrė prekeivė.

Eidami išėjimo link, aptikome vyriškų "Versace" marškinėlių po 70 Lt. Prikabinta etiketė išdidžiai skelbia "Made in Italy". Arba tai beveik tobulos klastotės, arba pigesnės originalios prekės.

Iškreiptų pavadinimų prekių pavyko rasti tik prie kvepalus siūlančių moterėlių stendų. Jei kada sugalvosi nustebinti savo mylimąją – įteik jai „Channel Coco“. Prieš eidamas į pasimatymą pasikvėpink "Hogo Boss" ( abiejų kaina 25 lt). Pasisekimas garantuotas. Pigu ir efektyvu.Toliau turgavietėje rikiuojasi keistoki sportiniai drabužiai ( Gariūnai style): švarkeliai su užrašu "England" ir Vokietijos herbu, su visų įmanomų automobilių gamintojų logotipais, rankšluosčiai su pusnuogėmis mulatėmis...Derėtų pasakyti, kad absurdiškų prabangių drabužių kopijų epocha - jau istorija. Liko, pardavėjų žodžiais tariant, tik originalūs gaminiai, atkeliavę tiesiai iš svetur. Savo ruožtu galime užtikrinti, jog vizualiai kopijos beveik nesiskiria nuo originalių gaminių ir tik įgudusi eksperto akis gali pastebėti skirtumą. Klastotes išduoda ir kaina.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis