Metalas. Sulaužyto pasaulio skambesys (nuotraukų albumas)(video)

Pasaulis atsigręžė į metalą tada, kai "Lordi" nuskynė "Eurovizijos dainų konkurso" laurus. Vieni šaukė iš pasibaisėjimo, kiti ėmė kratyti dar neatžėlusius plaukus. Pasaulį metalas išvydo prieš pusamžį, šiandien senasis metalas merdi, o naujosios sukomercintos jo formos triumfuoja ant didžiųjų scenų.Kokia yra metalo muzika ir apie ką ji kalba savo klausytojams DELFI Gatvė pasakoja be užuolankų ir nutylėjimų.

Metalo muziką pradėjo jaunimas, gimęs Šaltojo karo metais. Pasaulis, nugalėjęs fašizmą, nacionalizmą ir kitas senojo pasaulio šmėklas, davė individui laisvę mąstyti savarankiškai ir išreikšti save. Prie ko tai privedė? Prie tamsiausio ir brutaliausio muzikos žanro gimimo - metalo.Šio laikotarpio žmogus vadino save progresyviu, peržengusiu primityvius „akis už akį, dantis už dantį“ gyvenimo lozungus. Pakito tai, ką žmonės vadino tiesa, teisingumu ir morale. Individas triumfavo prieš gamtos dėsniais besiremiantį pasaulį. Buvo stengiamasi išvengti ankstesnių kartų „blogybių“, buvo atsisakoma seno mąstymo, senų žinių, stereotipų, madų…Šio amžiaus žmonės negalėjo pasigirti ryšiu su gamta, kaip jų bendraamžiai hipiai. Prekyba, moderni medicina ir ekonomika sukūrė pasaulį, kuris rūpinosi visais žmogaus poreikiais. Jiems nebereikėjo galvoti, žmonės pradėjo prarasti ryšį su pasauliu, jiems nebereikėjo jo pažinti. Viskas, ko galima buvo norėti, buvo parduotuvių lentynose, viskas, kuo reikėjo tikėti, buvo sukuriama ir pateikta jau “sukramtyta”.

Po antrojo pasaulinio karo pasauliui suskilus į „geruosius“ ir „bloguosius“, o Vietnamo karui atskleidus tuometinio pasaulio žiaurumą ir neteisybes, žmonės tapo nihilistiškais, nusivylusiais gyvenimu, sistema, valstybe ir valdžia .

Metalas kaip naujoji muzikos banga kalbėjo apie mirtį ir šlovino senovės civilizacijas bei jų herojų kovas. Metalas apjungė gotikinį ir progresyvų roką.

Svarbiausia metalo idėja - visi esame mirtingi ir ne visada galime kontroliuoti savo gyvenimą. Toks mąstymas buvo priešprieša tiek hipiams, tiek religiniams judėjimams.

Tai akistata su „bedugne“, kurią pirmasis aprašė F. W. Nyčė. Metalistai žino, kad gyvenimas yra ribotas, kad mes esame ir aukos, ir grobuonys, kad negalime kontroliuoti savo gyvenimo ir mirties.F. W. Nyčė skelbė nihilizmą - tikėjimą, kad nėra jokios tvarkos, išskyrus gamtos dėsnius. Nihilistas nepripažįsta moralės ar vertybių, jam nesvarbūs materialūs dalykai, jis nesibodi smurto, kančios, bjaurumo…F. Nyčė siūlė naująją moralę: jis teisino kerštą, instinktų galią, pyktį, jis vaizdavo žmogų kaip žvėrį, tapusį žiauriu grobuonimi dėl pasaulio kvailybės.

Sunkusis metalas labiausiai žavisi pasaulio pabaiga ir dvasine kančia, gėrio ir blogio priešybėmis.8000 metų prieš Kristų šiaurės Indijoje egzistavo religija, kuri buvo labai panaši į metalistų gyvenimo kodeksą. Buvo tikima, kad gyvenimą žmonės pažįsta per savo pojūčius (akis, ausis, skonį, uoslę, lytėjimą). Šioje religijoje buvo aiškiai jaučiama Fausto dvasia, buvo klausiama, dėl ko verta gyventi.Taigi, buvo prasmė ir buvo mirtis, tačiau nebuvo jokio absoliuto, tokio kaip Dievas ar Rojus, kuris sutaikytų gėrį ir blogį. Kiekvienas individualiai suprato vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Tokios buvo senovės herojinių civilizacijų šaknys.Muzika išreiškia žmogaus vidinį pasaulį. Joje atsiskleidžia tai, kuo žmogus tiki, kas jį kankina ir ko jis iš gyvenimo tikisi arba nesitiki. Metalas skelbė karą banaliems popmuzikos “gabalams”, kurie neturi prasmės ir atkartoja tik materializmą ir vartotojiškumą.

Metalas atgaivino muziką, kuri atspindi herojines vertybes. Metalo šūkis - „dabar, kai niekuo nebetiki, atrask ką nors, kuo verta tikėti“. Metalas atsisako grožio, jis nebijo to, kas yra bjauru ir tamsu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis