Bikinio istorija. Nuo akvalango iki juostelės. (nuotraukų albumas)

Šiandien tarptautinė apatinių diena. Ta proga jums pristatome trumpą pasakojimą apie bikinio istoriją. Kaip ir kada atsirado toookie seksualūs apatiniai bei paplūdimius užkariavę sexy bikiniai. Atrodo keista, bet anksčiau merginos į jūrą ar ežerą brisdavo su visais drabužiais, jei išvis brisdavo… Anksčiau buvo manoma, kad vanduo kenkia sveikatai, o įdegusi oda - prasčiokiškumo ženklas.

Vis dėlto laikui bėgant seksualumo samprata keitėsi, prausimasis tapo kasdieniu ritualu, o maudymasis – puikiu laisvalaikio praleidimo būdu.Merginos su bikiniu jau seniai puošia moteriškų ir vyriškų žurnalų viršelius, jų siluetai figūruoja ir muilo, ir automobilių reklamose. Kaip jos išdrįso apsinuoginti? Išradimas, nuplėšęs nuo merginų drabužius, ne kas kita, o seksualusis bikinis.Greičiausiai nustebsite sužinoję, kad bikinį sukūrė vyrai. Nutiko tai prieš 60 metų Prancūzijoje. O šiuolaikinio bikini protėvis – maudymosi kostiumėlis, pasiūtas 1950-tųjų Holivude.

Kuo bikinis skiriasi nuo kitų atskirų maudymosi kostiumėlių? Visų pirma – jis labai mažas. Minimalumas yra bikinio privalumas, rašo womenclub.ru .

Beveik akmens amžius?

Moterys su plačiomis liemenėmis ir ilgomis kelnaitėmis vaizduojamos jau senovinėse freskose. 1400 m. prieš mūsų erą. Ant scenos juosmenį apnuoginusios merginos pasirodė 1920 m., o ant podiumo nuogais pilvais manekenės užlipo 1932 metais. Žinoma – elegantiškoje Prancūzijoje.

1946 m. Louisas Reardas nusprendė šokiruoti aukštosios mados dizainerius, surengdamas „le bikini“ pasirodymą prie vieno iš prašmatniausių Paryžiaus baseinų. Pristatymą rengti buvo leista, tačiau rasti manekenių, drįstančių apsinuoginti publikos akivaizdoje, buvo gan sunku. Dėvėti bikinį sutiko tik vieno klubo striptizo šokėja Micheline Bernardini.

Tai buvo mados fiasko. Dar niekada iki tol mados industrija nebuvo taip žemai puolusi. Striptizo šokėja ant podiumo – tai didelė nepagarba manekenių amatą išmanančioms gražuolėms.Bikini – atominio ginklo bandymų vieta“Bikini” – tai vietos pavadinimas Ramiajame vandenyne, kur 1946 m. buvo vykdomi branduoliniai bandymai. Bikini istorija besidominti K.K. Bensimon teigia, kad šio minimalistinio drabužėlio pavadinimas kilo iš karo terminų. Anksčiau tai buvo įprasta. Iki šiol naudojamas žodis „Sex bomba“ taip pat siejamas su branduoliniu sprogimu.Bikinio vilionės„Bamba – didžiausių nesutarimų zona, - teigia K.K. Bensimon, – Bikinis neįprastai dengia kūną. 60-aisiais tai buvo labai seksualu – ypač sekso revoliucijos metu. 50-aisiais net pačios garsiausios kino aktorės dėvėdavo bikinį, kad pademonstruotų savo privalumus. Tais laikais aktorė tapdavo žvaigžde tik tuomet, jei nusifotografuodavo vilkėdama bikinį.“50-aisiais žmonės tiesiog pametė galvą dėl bikinio – ypač, jei maudymosi kostiumėlis dengdavo dieviškus Jane Mansfield ar Brigitte Bardot kūnus.K.K. Bensimon savo knygoje pasakoja, kad įžymioji prancūzų aktorė eksperimentuodavo, pozuodama su bikiniu: kelnaičių liniją leisdavo vis žemiau, kol publika neištverdavo... Šiuo metu kelnaičių traukti žemyn nebereikia… Jos tokios mažos, siauros ir vos pastebimos, kad neretai paplūdimyje suabejoji, ar mergina ne nuoga.

Valerie Steele, Mados instituto Manhetene direktorė teigia: „Madoje svarbiausia parodyti savo puikų kūną, pasigirti juo. Drabužiai – tik įrėmina jūsų privalumus. Madoje svarbiausia ne drabužiai bet tai, ant ko jie velkami,“ – priduria ji.

Dizaineriai ėmė kurti bikinių kolekcijas 1980-aisiais. Svarbiausią vaidmenį bikinio istorijoje suvaidino šį drabužėlį populiarinę filmai: R. Vadimo „Ir Dievas sukūrė moterį“ bei Jameso Bondo serijos.

Tačiau ne tik moterys dėvi bikinius. Olimpinis plaukimo čempionas Markas Spitzas pakliuvo į pirmus bulvarinių laikraščių puslapius, vilkintis vyrišką Lycra Speedo firmos bikinį itin žema glaudžių juosmens linija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis