Japonijos gatvė – spalvingas fantastų rojus (nuotraukų albumas)(video)

Japonijos pogrindis jau nebe vakarų mados kopija. Tai visiškai nauja mados padangė, keista, paslaptinga, spalvinga, savita, kitoniška, novatoriška… Japonijos jaunimas kuria nuostabią gatvės kultūrą, kurioje susilieja, menas, mokslas, kompiuterijos stebuklai, animacija, pasaka, fantazija ir apokaliptinė realybė…

Mergaičių galvas puošia mieli pūkuoti lankeliai, segtukai, ausytės, kepurėlės… Jos nevengia spalvų, vaivorykštės spektru nudažo kelnes, marškinėlius, suknias, nuometus... Tai Rainbow Brite (Vaivorykštės Nuotakų) motyvai.Rainbow Brite istorija

Vaivorykštės Žemė buvo apgaubta Visiškos Tamsos.

Rainbow Brite atskriejo šviesos sferoje ir Balsas jos paklausė, ar galėtų ji išgelbėti Vaivorykštės Žemę ir sugražinti jai Šviesą. Vaivorykštės Nuotaka sutiko. ji vienintelė gali tai padaryti...Ji išsiruošė ieškoti Šviesos ir keliaudama sutiko Twinką. Vaivorykštės Nuotaka sugebėjo įtikinti jį padėti grąžinti Vaivorykštės Žemei Šviesą. Jie turi keliauti į Pilį, kurioje kalinama Šviesa.Prie Pilies vartų jie randa į ledą sušaldytą Žvaigždę Lite. Ją išgelbėję, toliau kelionę tęsia jau trise.Kad patektų į Šviesos Pilį, Vaivorykštės Nuotaka turi surinkti visus išsibarsčiusius Spalvų vaikus. Išvyti iš Vaivorykštės Planetos, jie paklydo Žemėje.Spalvų vaikai ir yra naujoji Japonų subkultūra Rainbow Brite.

Keista? Tai dar ne viskas… Japonijoje paaugliai su savimi nešiojasi žaislus, lėles, knygas, peilius, netikrus kalavijus… “Kraujo” makiažas, ryškūs rūbai, kambarinių ar baro šokėjų kostiumai dienos šviesoje atrodo kur kas įspūdingiau nei vakarietiški emo, pankai ar gotai.Dauguma paauglių, kurie domisi anime (japonų animacija ir piešimo stiliumi), tikriausiai girdėjo apie tokius stilius kaip Visual Kei ir Gothic Lolita... Bet ar žinote, kas yra Decora, Wamano ar Fruits?

Visual Kei

Visual Kei yra tarsi “aštri” amerikietiškojo goth stiliaus versija. Bet taip apibūdinti Visual Kei fanatikai įsižeistų…

Visual Kei - tai tavo fantazijos išraiška. Jaunuoliai kuria nebūtus herojus iš tamsos pasaulio, individualius savo išvaizda, manieromis, gyvenimo stiliumi. Jie stengiasi gyventi savo susikurtos būtybės gyvenimą.

Visual Kei jaunimas rengiasi labai iššaukiančiai, aprangos detalėmis derina įvairias realybes: kino, animacijos, fantazijos, istorijos… Iš pradžių šis stilius buvo tik Japonijos roko ar metalo grupių narių įvaizdis, tačiau dabar tapo populiaria gatvės mados banga.

DecoraŽodis Decora yra kilęs iš angliškojo žodžio „decoration“. Šio stiliaus atstovai rengiasi paprastai, stengiasi atrodyti kaip įmanoma subtiliau gražiau ir mieliau. Tačiau nešioja gausybę įvairių aksesuarų: didelių, mažų, skoningų ir nelabai…Batus jie nešioja per didelius, o marškinėlius – per mažus… Merginos stengiasi atrodyti kaip mergaitės, rengiasi tarsi lėlės: puošiasi kaspinėliais, juostelėmis, margomis ilgomis kojinėmis...Plaukus dažniausiai dažo rožine, šviesia arba tamsiai ruda spalvomis ir suriša į “uodegytes” arba labai sugarbanoja.

Wamano

Tai Rytuose ir Vakaruose vyraujančių stilių mišinys, kurį išpopuliarino dizaineris Takuya Sawadas. Šis stilius maišo tradicines kinų rūbų detales su naujomis populiariomis mados kryptimis: emo, Gothic Lolita ar punk.

FruitsŽodis Fruits apibūdina Japonijos gatvės madą. Šis pavadinimas yra kilęs iš žurnalo „FRUiTS“ pavadinimo, kuriame spausdinamos Tokijo centrinės miesto dalies gatvės mados nuotraukos. Fruits didžiausią dėmesį teikia individualumui ir ekspresijai. Tai mišinys visko, kas jums patinka, kas madinga, kas nauja ir kas sena… Tai gatvės klasikos ir gatvės avangardo miksas.CosplayCosplay yra žodžių junginio „Costume Play“ trumpinys. Tai bene populiariausias stilius Japonijos gatvėse…Kas tai? Viskas labai paprasta. Paaugliai rengiasi kaip mėgstami anime filmukų herojai. Jie siuvasi originalius drabužius iš odos, šarvų… Gaminasi net “stebuklingus” animacinių filmų herojų ginklus…

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis